Προς το περιεχόμενο

Παίξτε SUPER DEAL


boubou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και στην αρχή νόμιζα πως μου έκανε πλάκα, έπαιξε ο αδερφός μου στο super deal. Αυτός τα πήρε κανονικά (θα παιχτεί παραμονή Χριστουγέννων ήταν και η Έλλη Κοκκίνου).

 

Μετά ορκίστηκα να μην ξαναπώ τίποτα για την αξιοπιστία ή την αξιοκρατία σε τέτοιου είδους παιχνίδια. Και όμως, είναι δυνατόν να πας μόνο 2 φορές στο studio, και να παίξεις χωρίς κανένα μέσον και να είναι όλα καθαρά. Εξαρτάται πως "γράφεις" στο γυαλί. Περιμένω με αγωνία να το δω!

 

 

Υ.Γ

Βέβαια ακόμα άφραγκος είναι. Δεδομένου ότι στο συμβόλαιο αναφέρεται ότι τα παίρνεις μετά από 5 μήνες και με 23% φόρο, κανένας δεν έχει πάρει υπαρκτά φράγκα στα χέρια του από όσους έχουν παίξει μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BUG!!!!

 

Λοιπόν, αν μείνετε με ένα μικρό ποσό μόνο (πχ 1000$) θα σας κάνει μηδενικές προσφορές μέχρι το τέλος. Επίσης συχνά βγάζει παράλογες προσφορές. Κρατάς το 1.000.000$ και επειδή χάνεις τα 100.000 σου μειώνει την προσφορά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το είδα κι εγώ αυτό

Παντως σαν τηλεπαιχνιδι δε μ αρεσει καθόλου

γιατί δεν ανοίγουν απο την αρχή αυτό που επέλεξε ο παικτης να τελειώνουμε χωρίς να πρέπει να υποστούμε ολα αυτά? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όταν παίζεται, εκτός από τύχη, χρήσιμη είναι και η στρατηγική. Άμα δεις το επεισόδιο του αδερφού μου, θα σου εξηγήσω ακριβώς πως το σκέφτηκε. Και δεν βγήκε καθόλου χαμένος τελικά, πλην της εφορίας που τον κατέκλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.trelamenoi.gr/deal.swf

Εγω πηρα 750000

 

Στη πρώτη προσπάθεια, πήρα 123.000$ μέσω deal ενώ είχα βρεί την τσάντα με το 1.000.000$... φτου..... lol.....

 

Σας έσκισα όλους:-D 300.000 και ορίστε η απόδειξη!

 

dealzn4.png

 

Θα μπορούσα να είχα πάρει και 750.000 μαμώτο...:-? :( :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όταν παίζεται, εκτός από τύχη, χρήσιμη είναι και η στρατηγική. Άμα δεις το επεισόδιο του αδερφού μου, θα σου εξηγήσω ακριβώς πως το σκέφτηκε. Και δεν βγήκε καθόλου χαμένος τελικά, πλην της εφορίας που τον κατέκλεψε.

 

δεν μας ειπες ποσα πηρα ο αδερφος σου....:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BUG!!!!

 

Λοιπόν, αν μείνετε με ένα μικρό ποσό μόνο (πχ 1000$) θα σας κάνει μηδενικές προσφορές μέχρι το τέλος. Επίσης συχνά βγάζει παράλογες προσφορές. Κρατάς το 1.000.000$ και επειδή χάνεις τα 100.000 σου μειώνει την προσφορά!!!

 

Ακόμα καλυτερο. Έχουν μείνει δυο βαλίτσες, 400κ και 1Μ. Και μου κάνει προσφορά 350κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να προσθέσω τα εξής:

 

ναι το είδα κι εγώ αυτό

Παντως σαν τηλεπαιχνιδι δε μ αρεσει καθόλου

γιατί δεν ανοίγουν απο την αρχή αυτό που επέλεξε ο παικτης να τελειώνουμε χωρίς να πρέπει να υποστούμε ολα αυτά? :)

 

Αφού παίζονται και οι ανταλλαγές, άρα μπορείς να καταλήξεις με άλλο κουτί...

 

Τέσπα όσον αφορά το παιχνίδι είχα επιλογή ανάμεσα στις 300.000 και 750.000 και μου έβγαλε προσφορά 163.000!!!!!!!!!!!!!1:???: :???: :???: :???: :???: . Δηλαδή αν είναι δυνατόν υπήρχε έστω και μια στο 1 *10^100 περιπτώσεις να επιλέξω την προσφορά?:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και στην αρχή νόμιζα πως μου έκανε πλάκα, έπαιξε ο αδερφός μου στο super deal. Αυτός τα πήρε κανονικά (θα παιχτεί παραμονή Χριστουγέννων ήταν και η Έλλη Κοκκίνου).

 

 

Ξέρεις η' μπορείς να ρωτήσεις τον αδερφό σου πως δήλωσε συμμετοχή?

Θέλει να λάβει μέρος η μητέρα μου που από το σπίτι τουλάχιστον είναι αρκετά καλή! Έλεγα να πάρω τηλ στον αντ1 να ρώταγα αλλά αν μπορείς να βοηθήσεις...

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μας ειπες ποσα πηρα ο αδερφος σου....:D

 

Για να μη χαλάσω το σασπένς. Πάντως πήρε καλό ποσό αλλά στάθηκε μάγκας στο τέλος. Δες το επεισόδιο δε θα χάσεις, θα έχει και τραγουδάκια.

 

Ξέρεις η' μπορείς να ρωτήσεις τον αδερφό σου πως δήλωσε συμμετοχή?

Θέλει να λάβει μέρος η μητέρα μου που από το σπίτι τουλάχιστον είναι αρκετά καλή! Έλεγα να πάρω τηλ στον αντ1 να ρώταγα αλλά αν μπορείς να βοηθήσεις...

Ευχαριστώ

 

Απ' όσο ξέρω πήρε τηλέφωνο. Μετά από καμά 15αριά μέρες τον πήραν τηλέφωνο, του είπαν να πάει μαζί με 4 συγγενείς πρώτου βαθμού. Η διαδικασία της συνέντευξης μαζί με το επεισόδιο παίρνει πολλές ώρες (την πρώτη μέρα έφυγε στις 1 το ξημέρωμα και ήταν εκεί από τις 5 το απόγευμα).

 

Δεν απαγοητεύτηκε από τις μηδαμινές πιθανότητες να παίξει και τελικώς πήγε και την άλλη μέρα (από όπου έφυγε στις... 3:30 τα ξημερώματα από την Παιανία λόγω των συμβολαίων). Τα γυρίσματα του super deal είναι μαγνητοσκοπημένα. Αν πας ως συγγενής σε κάποιον που δήλωσε συμμετοχή, αυτομάτως χάνεις το δικαίωμα να παίξεις. Πάντως συνέντευξη (για να δούνε πως "γράφεις" στο γυαλί) παίρνουν και από τους συγγενείς. Καλύτερα να πας με τίποτα "ζωηρούς".

 

Υ.Γ

Στο συμβόλαιο υπάρχουν οι εξής σημαντικοί όροι:

α) Αν δεν παιχτεί το επεισόδιο δεν παίρνεις μία. Άρα αν σκεφτείς να κάνεις μια μικρή αρπάγη χρημάτων στην αρχή του επεισοδίου καταστρέφοντας το παιχνίδι που δεν θα έχει πλέον ενδιαφέρον, τότε το πιθανότερο είναι να μην το δείξουνε.

β) Αν σε καλέσουν στους πρωινούς καφέδες κλπ. και δεν πας, πάλι δεν παίρνεις μία. Αν και ακόμη δεν έχουν καλέσει κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...