Προς το περιεχόμενο

Μεμβρανες αυτοκινητου


Arxon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια ψαχνω σε ολο το νετ για να βαλω μεμβρανες αυτοκινητου στα παραθυρα. Η μονη τιμη που ξερω ειναι της Lumar. Eχει κανενας ιδεα απο καμια αλλη εταιρεια εκτος της 3Μ και της LUMAR που να τοποθετει μεμβρανες στα παραθυρα αυτοκινητου?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αθηνών [Καβάλας] μετά την διασταύρωση με την Θηβών, στο ρεύμα προς Δαφνί, δίπλα σε μια Eurobank, υπάρχει ένα αυτόματο πλυντήριο.

 

Εκεί μέσα έχει της 3M.

 

Κάνε μια βόλτα για πλύσιμο και ρώτα τους.

 

Πάντως δεν ξέρω από τιμές αλλά αν θυμάμαι καλά, μου φάνηκαν λίγο ακριβές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι δύο αυτές που ανέφερες θεωρούνται οι καλύτερες και δίνουν εγγύηση ότι δεν θα γίνουν οι μεμβράνες μώβ μετα από κανα δυο χρόνια.

Η τιμή εξαρτάται και από το αυτοκίνητο στο οποίο θα τις βάλεις.

Εγώ έχω κλείσει ραντεβού στη γλυφάδα την άλλη εβδομάδα για 3Μ σε ένα Citroen C4 Coupe και μου είπαν 200 Ευρώπουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγάλε βάλε μία απο τις δύο αλλά σε κατάστημα που να βάζει μόνο μεμβράνες... γιατί μεμβράνες βάζει και ο τύπος που σου σύνδεσε το radio-cd και δεν ξέρει τι του γείνεται απο μεμβράνες... εγώ έβαλα lummar χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι 3Μ δεν είναι καλές ... και οι δύο πάντως είναι καλές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά πόσο πάει ένα τζάμι φιμέ από την μάνα του. Όχι με μεμβράνες δηλαδή. Εγώ έχω πίσω φιμέ από την μάνα του και θα ήθελα να βάλω και μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά πολλά απαγορεύονται... αλλά ...

φίλε αν έχει θραύση κρυστάλλων σπάστο και ζήτα απο την ασφαλιστική έξοδα για τζάμι φιμέ το οποίο φόραγες και πριν ... ;)

 

κοινώς τσάμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει και μενα το θεμα αλλα δεν ξερω κατα ποσο δημιουργουνται προβληματα με τους "τσεους". Σιγουρα αποαγορευεται να βαλεις στο μπροστινο τζαμι αλλα και για τα πλαινα δεν ειναι και τοσο ξεκαθαρο ποσο σκουρο τονο επιτρεπεται να βαλεις, ασε που δινεις στοχο αμα εχεις και κανα μπουρι για εξατμιση η τιποτα space body kit... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o νομος αναφερει απλα οτι "το εσωτερικο του αυτοκινητου πρεπει να ειναι ορατο απο έξω", κοινως ειναι στην ευχέρεια του καθε μπατσου το αν θα σε γραψει ή οχι λόγω της ασαφειας του νομου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει σε δυο αυτοκινμητα.Το Peugeot 206cc της κορης μου με 220 ευρω και στο Honda CRV μου με 270 . Και στα δυο ειναι της 3Μ (εγγυηση εφ ορου ζωης).Ειναι πολυ καλες.Μην βαλεις πολυ σκουρες γιατι ειχα βαλει σε ενα Polo και το βραδυ ειχα προβλημα να βλεπω απ εξω απο τα πλαϊνα παραθυρα.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... εγώ έχω βάλει σε μαγαζί με αξεσουάρ στη Πάτρα μεμβράνες Lumar. Κατηγορία Νο2, όχι πολύ σκούρο ώστε τη μέρα να είναι ορατό το εσωτερικό του αυτοκινήτου ωστόσο καταλαβαίνει ό απέξω ότι το τζάμι είναι σκούρο. Μίλαγα προχτές με αστυνομικό σε ένα τραπέζι και λέγαμε για τα πρόστιμα, ήρθε η κουβέντα σ' αυτό και μου είπε αυτό που είπε & ο Mika παραπάνω. Αν ο αστυνομικός δε μπορεί να διακρίνει το εσωτερικό του αυτοκινήτου τότε θα σε γράψουν! Άσε που υπάρχει περίπτωση να μη περάσεις & ΚΤΕΟ αν δεν έχεις μαζί μία βεβαίωση που σου δίνει αυτός που στα έβαλε ότι είναι νόμιμα. Πάντως εγώ τα έβαλα 128€ στο τρίθυρο Polo μου που είναι και μαύρο περλέ και λέει πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε clio 2000 μοντελο, lumar σε ολα τα τζαμια εκτος απο το μπροστα 200 ευρω με 6 χρονια εγγυηση, τα εχω 2 χρονια τωρα και δεν εχουν παθει τιποτα! εκτος ο,τι ομορφαινει το αμαξι, το καλοκαιρι κανεις πολυ ανετα ταξιδια χωρις να σε καιει ο ηλιος (ειδικα εγω που δεν εχω air-condition :( )...βεβαια σε σκοταδι ειναι λιγο δυσκολο να διακρινεις απο τον εσωτερικο καθρεφτη σου κατι παπια χωρις δυνατα φωτα κτλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαλει και εγω στο προηγουμενο αυτοκινητο που μολις πουλησα πριν 2 χρονια. 220€ Lumar σε 5θυρο Focus. Τωρα που εκανα μια μικρη ερευνα αγορας βρηκα τιμες για 3Μ γυρω στα 170€ σε σχεση με την Lumar 240€. Ευχαριστω παιδια για τον χρονο και τις αποψεις σας.

Οσο για το γραψιμο,δεν με σταματησαν ποτε για να με γραψουν με τις μεμβρανες. Ετσι και αλλιως αν θελει να σε γραψει ο αστυνομικος βρισκει και σε γραφει. Θυμαμαι με ειχαν γραψει επειδη ειχα πυροσβεστηρα στο αμαξι αλλα τον ειχα χρησιμοποιησει πριν 2 ημερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...