Προς το περιεχόμενο

Loox!


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να αγορασω το mls destinator με το pocket loox gps. To εχει κανεις; λετε αξιζει τα 500 ευρω; Αποδιδει καλα με το προγραμμα πλοηγησης; Εχει καλη ληψη; Το οτι ειναι mls σημαινει κατι; Δηλαδη αλλαζουν οι χαρτες ή εχει τους ιδιους, της ngi? Thanx και καλες γιορτες!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

γνωμη μου ειναι οτι η CPU του (Samsung 300Mhz) ειναι αργη και η οθονη του (2.8-inch) μικρη.

Γιατι δεν κοιτας καλυτερα την σειρα Ν5xx της Fujitsu-Siemens?

http://vilpublic.fujitsu-siemens.com/vil/pc/vil/datenblaetter/handheld/ds_pocket_loox_n_series.pdf

Εγω εχω το Ν560 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο φαινεται, αλλα κατευθυνομουν προς αγορα pna οχι pda. Ειλικρινα οι υπολοιπες λειτουργιες ενος pda μου ηταν αχρηστες, μονο για πλοηγηση το χρησιμοποιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ειναι να προχωρησεις παντως στην αγορα του, θα σου προτεινα πρωτα να το δεις απο κοντα για να ελεγξεις οτι η οθονη του (κυριως το μεγεθος της) θα σε βολευει.

Λογικα με 3d χαρτες θα ειναι ΟΚ, αλλα να χρησιμοποιεις 2d ισως να ειναι μικρη...

 

Σχετικα με τη CPU εγω πιο παλια ειχα το ΜΙΟ Α201 με τον Intel PXA270 312 MHz και ηταν πολυ αργο για το destinator τοσο στο scrolling του χαρτη αλλα ειδικα οταν επρεπε να ξαναυπολογισει μια διαδρομη επαιρνε πολλη ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το μιο 168 300 mhz ειχε, δε φανηκε ιδιαιτερα αργο. Πηγα και το τσεκαρα στα γραφεια της ngi, που ειναι πολυ πολυ εξυπηρετικοι οι ανθρωποι και μου εκαναν μια μινι επιδειξη, φαινεται λοιπον πως εκει θα καταληξω. Μεσα στο κτιριο βρηκε 5 δορυφορους, μεσα σε ενα λεπτο, γιεη! Η οθονη του ειναι πολυ φωτεινη και ευκρινης και εχει πολυ δυνατο ηχειο!

 

Αναβαθμισεις χαρτων θα δεχεται ομως; Αυτο ξεχασα να το ρωτησω. Αναβαθμιση προγραμματος γινεται, αλλα οι χαρτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...