Προς το περιεχόμενο

καμια καλη ιδεα για επιχειριση???


BIGDADDY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάιδια θα ηθελα αν εχει κανεις καμια καλη ιδεα η αν εχει δει καμια καλη ιδέα στον τοπο του για έξυπνες κερδοφόρες επιχειρισεις. Απο αυτες που της βλεπεις και λες <πως δεν το ειχα σκευτει!>

 

σοβαρές απαντήσεις παιδια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Επειδή έψαξα αρκετά για να συγγενικό μου πρόσωπο έχω να σε συμβουλέψω να μη πας να ανοίξεις μαγαζί τύπου,εφημερίδες κατ΄οίκον πληρώνω λογαριασμού κλπ,γιατί απλά θα χάσεις το χρόνο σου.Τώρα απο εκεί και πέρα το έξυπνο και το χαζό είναι καθαρά υποκειμενικό,πήγαινε στον ΟΑΕΔ και κοίτα για επιδοτούμενα προγράμματα και ίσως απο εκεί να πάρεις καμια καλή ιδέα.Πάντως έχε επίσης υπ όψιν οτι χωρίς αρκετά μεγάλο κεφάλαιο,ειδικά για μεγάλες πόλεις και όχι επαρχειακές θα πρέπει να έχεις μια φανταστική ιδέα για να μπορέσεις να επιβιώσεις.Εντελώς φιλικά πάντα και μιας που τα έχω τόσο φρέσκα στο μυαλό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νυχτερινο μαγαζι ή καφετερια..τα μονα που δουλευουν τρελα αν ειναι σε καλη θεση. Η καφετερια θα θελει καμια 100χιλιαρικα στανταρ να ξεκινησεις (κυριως τραπεζια) αλλα εχει τρελα εσοδα (αρκει να μην την κανεις στην αλλη ακρη και να εχεις και καποια κονε να ξεκινησει). Αυτα απο φιλο μου που ειχε καιρο καφετερια, εκανε την αρπαχτη και τωρα κανει εισαγωγες/εξαγωγες ανατολικη ευρωπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει τόση σημασία το τι θα ανοίξεις, όσο το ΠΟΥ θα το ανοίξεις. Γιατί άλλο πράγμα να ανοίγεις ψιλικατζίδικο στην Κυψέλη, και άλλο πράγμα να το ανοίγεις στη μέση του πουθενά, στην επαρχία. Ψάχνεις μέρος όπου ο ανταγωνισμός θα είναι μηδενικός και οι πελάτες πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κομμωτηριο, φουρνο...και στα 2 αν βρεις το μερος θα βγαλεις πολλα...

θα συμφωνησω με τα παραπανω παιδια...οτι εχει σχεση με γυναικες. Η γυναικα και να μην εχει να φαει στο κομμωτηριο της θα παει.

 

 

επισης υπαρχει μια μοδα τωρα που λεγεται internet stations. Τα περισσοτερα που βλεπω ειναι γεματα απο πιτσιρικαδες που το εχουν κανει σπιτι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε κανα σουβλατζίδικο σε μικρη πόλη με φοιτητές και θα με θυμηθείς.εγω στην καβάλα που σπούδαζα άνοιξε ένας λέχρος σουβλατζίδικο και πήρε Τσερόκι μετά απο 3 μήνες.ή αν δεν θές πάγια έξοδα,εφορίες και τα ρέστα πούλα κουλούρια έξω απο μπουζούκια και πάλι θα με θυμηθείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"μπουγατσατσιδικο" έξω από αγγλικό πανεπιστήμιο με πόλους έλληνες φοιτητές p.x. Luton

 

Μιλάμε για εκατομμύρια.Απλά σκέψου ότι κάθε πρωί θα κάνει παρέλαση από το μαγαζί σου όλη η Eλλάδα, Iσπανία, Πορτογαλία, και μερικοί Αγγλοι που ανακαλύψανε την γαστρονομική Eλλάδα.

 

A και το απογευμα να το μετατρέπεις σε σουβλατζίδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw kserw pia einai i kaliteri k i Sigouri lisi ... edw sto Egalew ... ginete xamos sta dio Mpiliardadika mas ... exoume dio kai dn mporeis na patiseis ... exei mesa PC k kaigonte astamatita ta pedakia sto l2 k dn kserw gw se ti allo (oso zoun ta MMORPG 8a zoune k ta Pay2play PC, me CS mia oritsa dn kerdizane palia k toso polla) ... E ta mpiliarda fernoune kosmo ... xwnoune polla 10eura ... alla k me PC na to ksekiniseis 8a fas oloimera 10euro k treli konoma ...

 

an sas akougete (mpiliarda,pc...) akrivo kefaleo ... na kserete: i pelatia einai SIGOURI sta dytika proastia (estw...) kai to meros dn exei tosi simasia (I parea m ... feugi apo Egalew gia na paei sto Dios NetarenA tou Pirea, pou einai apla ena polu gnwsto ClubakiPC me normal ari8mo ipologistwn ... min fantazeste k tpt Bits n' Bytes ... apla metraei )

 

Poulaei pant0s pedia ... poulaei ... skeftite to! ;-)

 

(mallon 8a faei del ... dn antexa na ta grafw ellinika ... opios prolavei prolave :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντίνα!

 

Ενα βανάκι και άραγμα κοντά σε ξενυχτάδικο...

Λουκανικάκι, Καλαμάκι και τα υπόλοιπα... 3Ε το ένα +αναψυκτικά ή μπύρες...

αν έχεις ποιότητα τις καλές μέρες θα δίνεις και κάνα χιλιάρικο!!!

Τα πρωινά μπορείς να αράζεις κοντά σε οικοδομές! όλοι θα περάσουν για πρωινό ή μεσημεριανό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μάνα μου έχει γύρω στις 10 τσάντες.

Η γκόμενα μου γύρω στις 20.

Η αδερφή μου είναι 14 χρονών και έχει και αυτή 2 τσάντες.

Ε θέλει και ερώτημα? Τσαντάδικο άνοιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...