Προς το περιεχόμενο

snowboard/ski


Costinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι .. έχει forum και λοιπά αλλα δεν λέει και πολλά.

Γενικά είναι λίγο απαράδεκτο σαν site...εγώ αν είχα το snowreport θα το έκανα να μαμάει και να δέρνει....

Το Πήλιο έχει snow.Αρκετό...απλά έχει απαράδεκτες εγκαταστάσεις...άκουσε εκεί.. μονο καρεκλάκι το 2007..που ακούστηκε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βασιλίτσα άνοιξε..την κυριακή άνοιξε και το διπλό lift για συνδετικό με το πιάτο (δεν λειτουργούσανε οι πιστες από το διπλό στο τριπλό ) .

 

Δεν μπήκα στον κόπο να κάνω γιατί είχε πολλές πέτρες. Είχε κόσμο που έκανε το Σάββατο αλλα την Κυριακή παρόλο που είχε κόσμο κανεις δεν έκανε γιατί είχε πέτρες.

 

Με λίγα λόγια απελπιστική κατάσταση. Το χιόνι σαν ποιότητα ήτανε φανταστικό αλλα όχι αρκετό.

 

Ο καιρός θύμιζε τελευταίες μέρες τις σεζόν.

 

Aμα συνεχίσει έτσι ο καιρός το επομενο Σαββατοκύριακο δεν θα έχει απομείνει τίποτα. Αν και λένε ότι από next week θα χαλάσει ο καιρός...Aντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μας έβγαλε την ψυχή τόσο καιρό αλλά επιτέλους to XK άνοιξε! :twisted:

 

Καλάβρυτα 16/02/2007

 

thb_54919.jpeg thb_51411.jpeg thb_21352.jpeg

 

Κρύο, βαριά συννεφιά και ψιλόχιονο ήταν οι συνθήκες που επικρατούσαν χτες όλη μέρα στο χιονοδρομικό. Ειδικά ανεβαίνοντας τη Στύγα μες στην ομίχλη ήταν λες και έμπαινες στην κατάψυξη! notworthy.gif Το χιόνι παντού ήταν αρκετό με εξαίρεση κάποιες ελάχιστες πετρούλες που όμως δεν δημιουργούσαν πρόβλημα. Ο κόσμος λίγος οπότε ευτυχώς γλιτώσαμε τις ουρές. Γενικά όλα υπέροχα χτες. :-D Η χιονόπτωση μάλιστα προβλέπεται να συνεχιστεί μέχρι Δευτέρα οπότε την Τρίτη πάμε γι άλλα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά κανείς δεν ασχολείται εδώ μέσα? :mrgreen: Τώρα που αξιώθηκε ο φετινός gay χειμώνας να ρίξει κάποια χιόνια μπας και σώσει την (ήδη χαμένη) παρτίδα! :evil:

Anywayz, σήμερα ήταν με διαφορά η καλύτερη ημέρα στο Χελμό για φέτος..! :-D

Πολύ καλός καιρός με ηλιοφάνεια και φρεσκότατο χιόνι/πολλή πούδρα και με τα απάτητα να είναι απόλαυση!

Πάρτε και μερικές φωτό για γούστα!

 

thb_18420.jpeg thb_97607.jpeg thb_24352.jpeg thb_2723.jpeg thb_72726.jpeg

 

Και οι 69 φωτό της ημέρας! --> ΕΔΩ <--

και ένα video από το λούκι γνωστό ως Στύγα 3 (όπου φυσικά δεν λείπουν οι σουπέτες a_takethatfoo.gif)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..πράγματι φέτος ήταν η χειρότερη χρονιά μετά από 15 χρόνια! Το βουνό από τις φώτος σου φαίνεται θεικό full powder day! Δεν ξέρω απο μυαλά πως πάνε στο βατικάνο που λέγεται Χελμός. Η στύγα έπαιζε; ή .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς ήταν, full powder από την κορυφή μέχρι το parking! Είχε βάλει γύρω στους 30 πόντους τις 2 προηγούμενες μέρες! Τέτοια πούδρα δεν παίζει να ξαναδούμε φέτος, του χρόνου πάλι :-(

Αν εννοείς την Στύγα 1, τυπικά ήταν κλειστή, πρακτικά ήταν γεμάτη κόσμο και είχε γίνει κιόλας σαν οργωμένο χωράφι! Η 2 ανοιχτή κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τρελαμένος είμαι με σκι. Αλλά λόγω περιστάσεων έχω να κάνω σχεδόν δυο χρόνια....

Τώρα στις 15 κατεβαίνω Ελλάδα και ελπίζω να βρω το Φαλακρό με αρκετό χιόνι μπας και προλάβω λίγο τη χειμερινή περίοδο

 

Εκεί συχνάζω :)

 

Καλάβρυτα πήγαινα όταν σπούδαζα Πάτρα (εκεί έμαθα και σκι) Όμορφο βουνό αλλά τον καιρό που πήγαινα από οργάνωση ήταν άστα κλάφτα. Απλά απαράδεκτοι. Ελπίζω να άλλαξαν τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο άμα γίνει κανα θαύμα θα κάνουμε μετά τις 15 του μήνα!:-(

Ήδη το περισσότερο χιόνι έχει λιώσει και μέχρι τις 15 προβλέπεται ζέστη.:evil:

Ας ελπίσουμε ότι θα μας φέρεις γούρι μόλις έρθεις μπας και ανέβουμε άλλη μια τελευταία για φέτος!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηγα την προηγουμενη βδομαδα Παρνασσο. Ευτυχως ειχε αρκετο χιονι και σχετικα καλο καιρο (λιγη ομιχλη). Παντως τα τελευταια χρονια παω πια μονο καθημερινες. Προτιμω να παιρνω αδεια απο τη δουλεια παρα να τρωω το πακετο τα σαββατοκυριακα. Απλως δεν το ευχαριστιεσαι και πληρωνεις και τα διπλα στο εισιτηριο.

 

Επισης τα τελευταια χρονια εχω παρατησει τα σκι και κανω αποκλειστικα snow blades. Ειναι ακριβως σαν τα σκι αλλα πολυ μικρα και δεν χρειαζεσαι μπατον. Οι τεχνικες που χρησιμοποιεις ειναι ακριβως ιδιες με το σκι (και οι μποτες) αλλα χωρανε στο πορτ μπαγκαζ και δε σου βγαινει η παναγια στο κουβαλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μόνο καθημερινές πηγαίνω, σαββατοκύριακα δεν αξίζει με τίποτα.

Τα snowblades τι λένε? Πάνε πιο γρήγορα από τα απλά σκι ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...