Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα εκτύπωσης από Word σε shared εκτυπωτή


klog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

 

Καλή χρονιά

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν (ένα συντομο search που έκανα δεν βρήκα κάτι) αλλά αντιμετωπίζω ένα κουφό πρόβλημα.

Έχω μοιράσει έναν εκτυπωτή σε δύο διαφορετικά pc μέσω ενός USR 9107 το οποίο διαθέτει USB θύρα και δυνατότητα print server.

Ενω λοιπόν τυπώνω απο όλα τα προγράμματα συμπεριλαμβανομένου του υπολοίπου Office το Word αρνείτε πεισματικά να συνεργαστεί.

Έχω περάσει Sp1 και Sp2 για το Office ενώ το λειτουργικό είναι XP με SP2 και το Office έκδοση 2003 Pro.

Καμιά ιδέα ρε παίδες.

 

Υ.Γ. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω firewall ,antivirus και να ανοίξω πόρτες στο firewall του router.Κανένα αποτέλεσμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα logs βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους;

Μου κάνει εντύπωση γιατί το Word δουλεύει μια χαρά με δικτυακούς εκτυπωτές. Πάντως δοκίμασε να εγκαταστήσεις drivers για τοπικό εκτυπωτή στο PC που έχει πρόβλημα και μετά κανε default τον δικτυακό εκτυπωτή. Παλίότερα με αυτόν τον τρόπο διορθωνόταν προβλήματα σε δικτυακούς εκτυπωτές κυρίως της HP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στους αλλους εκτυπωτές τυπώνει το word ?

δηλ. με το office 2003, πρεπει να εχεις και εναν εικονικο εκτυπωτή, τον "microsoft office document image Writer", που δημιουργει .mdi files.

ή αν εχεις ενα pdf creator, το ίδιο ειναι.

 

εκει τυπώνει?

 

αν όχι, ειναι προβλημα software. του word, ή των windows, μην ψαχνεις θεματα με τον εκτυπωτη, ή το δικτυο. default printer υπάρχει;

 

αν ναι, ... τι να πω. εντελως κουφό. Excel, Powerpoint, ΙΕ, Wordpad τυπώνουν κανονικά, και κολάει μονο το word?

το πολύ-πολυ uninstall και ξανα install office. ή τύπωνε μεσα απο το "microsoft office document imaging" viewer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα logs βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους;

Μου κάνει εντύπωση γιατί το Word δουλεύει μια χαρά με δικτυακούς εκτυπωτές. Πάντως δοκίμασε να εγκαταστήσεις drivers για τοπικό εκτυπωτή στο PC που έχει πρόβλημα και μετά κανε default τον δικτυακό εκτυπωτή. Παλίότερα με αυτόν τον τρόπο διορθωνόταν προβλήματα σε δικτυακούς εκτυπωτές κυρίως της HP

 

 

Default τον είχα και στα δυο διαφορετικά Pc και μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στους αλλους εκτυπωτές τυπώνει το word ?

 

Στο ένα pc έχω πάνω και ένα laser στον οποίο τυπώνει κανονικά.

 

δηλ. με το office 2003, πρεπει να εχεις και εναν εικονικο εκτυπωτή, τον "microsoft office document image Writer", που δημιουργει .mdi files.

ή αν εχεις ενα pdf creator, το ίδιο ειναι.

 

εκει τυπώνει?

Αυτο θα το δώ και θα σου πώ.

 

αν όχι, ειναι προβλημα software. του word, ή των windows, μην ψαχνεις θεματα με τον εκτυπωτη, ή το δικτυο. default printer υπάρχει;

αν ναι, ... τι να πω. εντελως κουφό. Excel, Powerpoint, ΙΕ, Wordpad τυπώνουν κανονικά, και κολάει μονο το word?

 

Κανονικά και με το νόμο.Αυτό είναι που με έχει κουφάνει (θα έλεγα καραφλιάσει αλλά με πρόλαβαν άλλα)

 

το πολύ-πολυ uninstall και ξανα install office.

Έκανα re-install και μετά έβαλα τα sp του office αλλά..................

ή τύπωνε μεσα απο το "microsoft office document imaging" viewer.

 

.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...