Προς το περιεχόμενο

Πατρινοί του φόρουμ,δωστε το παρον!


PATRINOS06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μονο 3-4 Π ειναι? εγω ειχα ακουσει για ενα ποιηματακι με καμια 30αρια Π. αν το ξερει κανεις ας το γραψει (χωρις παρεξηγησεις παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα.Γεννήθηκα,μένω και σπουδάζω Πάτρα,αλλά η καταγωγή μου είναι από Μάνη.Ξέρετε από εκείνο το ήρεμο μέρος όπου οι άνθρωποι δε νευριάζουν ποτέ....:mrgreen: :mrgreen:

 

ΥΣ:βλέπω τα σχόλια και τα "ωραία" links περί Πατρινών δεν έλειψαν.Αναμενόμενο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτρα όσο σπούδαζα έζησα καλά, μου άρεσε πολύ σαν πόλη και τώρα που είμαι μακριά μου λείπει αρκετά... αλλά δεν θα ήθελα να ζήσω για πάντα εκεί.

Μου λείπει να ξυπνάω το πρωί και να βλέπω το Παναχαϊκό και τη θάλασσα (είχα σπίτι με θέα). Να κάνω βόλτα με τ'αμάξι και να μην πήζω στην κίνηση. Να βολτάρω σε μια τόσο μικρή πόλη αλλά να έχει τόσα πράγματα να δεις και να ανακαλύψεις - ποτέ δεν τη βαρέθηκα.

 

Πατρινούς (και Πατρινές) δεν γνώρισα πολλούς. Χάρη στα παιδιά που έκανα φιλίες γνώρισα τον Πύργο, το Αίγιο, το Αγρίνιο, την Αμαλιάδα, τα Γιάννενα, την Τρίπολη, τη Ναύπακτο κτλ κτλ (είμαι και ταξιδιάρης).

 

Η πόλη αλλάζει συνεχώς (άλλαξε αρκετά από την μέρα που πρωτοπήγα έως τη μέρα που έφυγα) οπότε σε λίγα χρόνια ελάχιστα πράγματα θα μου θυμίζουν την Πάτρα που έζησα.

 

Άραγε πιάνομαι για Πατρινός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπου γη πατρίδα ;-) οπότε σε καταχωρούμε σαν δικό μας :-D

αλλά για να λες ότι δεν πήζεις στην κίνηση.. χμμ, μάλλον είσαι αρκετά παλιός :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...