Προς το περιεχόμενο

ολοφρεσκια πρασιναδα


Manos-Sx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν περίμενα και τπτ καλύτερο από σένα.Καμιά ιδέα για το πως θα ζήσουν οι απολύμένοι λογιστές έχεις;Οχι

 

Ενώ εσύ έχεις; Έχει δουλέψει μία (1) μέρα στη ζωή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τι κάνει ένα βατραχάκι. :P

Δεν νομίζω πάντος ότι φταίει κάποιος εργαζόμενος σε αυτή την περίπτωση.

Σιγά μην κάτσουν να κοιτάνε τα φύλλα ένα ένα. Μια χούφτα χόρτα έπιασαν τα έβαλαν στη σακούλα και έτυχε να έχει και κρέας.

Τσάμπα κρέας και φωνάζουν. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια όταν μιλάμε για "βιομηχανίες τροφίμων" εσένα πάει το μυαλό σου σε τρισεκατομμύρια,

 

Ναι μορέ κατι φτωχαδάκια είναι ο αλλατίνης ο παπαδόπυλος ο υφαντής η creta farm.Προτείνω έρανο για την ενίσχυση των.

 

Γιατί αν ήθελε τόσα ένας εργάτης, υποθέτω θα ήθελε πρώτο μισθό ένας ηλεκτρολόγος 2500, ο ποιοτικός έλεγχος 4000 και ο αρχλογιστής 10.000, μεγέθη που ίσως αν μιλάμε για την microsoft να είναι προσιτά

 

Ε κοίτα στις ΗΠΑ σε τοπική εταιρείες δλδ στην πολιτεία μέσα στέλεχος μαρκετινγκ παίρνει 4000 και στέλεχος μηχανογράφησης 3000.Δε νομίζω να χαλάνε κανένα.Είναι όσο είναι ο μέσος μισθός σε τέτοιες εταιρείς αν και απο οτι είδα στη ναυτεμπορική οι της μηχανογράφησης θα τους ξεπεράσουν σήμερα.Οπότε άσε τις microsoft και coca.

 

αντί να ζητιανεύεις, προσπάθησε να κάνεις τα δικά σου φράγκα

 

Eπειδή ζεις σε άλλον σε κόσμο και έχεις εμποτιστεί μετ την ιδέα ότι παίρνεις λίγα γιατί λίγο πολύ είσαι άχρηστος μάθε το εξής.Μάθε αγόρι μου ότι πιο πάνω απο εμάς δουλεύουν μόνο οι Κορεάτες και οι Ιάπωνες.Εκτός και αν λόγω κόμπλεξ θεωρέις τον εαυτό σου κατώτερο απο αυτους και δε διακιούσαι τις απολαβές τους.Πάντως με τα λεγόμενα σου καταλαβαίνω ότι είσαι ο κλασσικός καρειρίστας που ούτε συναδελφική αλληλεγγυη έχεις ούτε τίποτα.Είσαι ένας στυγνός φραγκοφονιάς που το μόνο που σε καρατάει στη ζωή είναι να επιβληθείς εις βάρος άλλων και να αυτοεπιβεβαιωθείς αγοράζοντας λαμαρίνα με φόβο μη στη κάψουνε.:mrgreen:

 

Στην τελική καλά κανεις.Αν δεν είσαι φιλοτομαριστής τη σήμερον ημέρα δε κερδίζεις τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα καπιταλόνι μου aigea ας βάλει η εταιρεία 900 με 1000 ευρώ κατώτατο μισθό να μην υπάρχουν τέτοια προβλήματα.Ακους εκεί φταίνε οι εργαζόμενοι.Σήψη και παρακμή.Ενώ εσένα πόσο σου έδινε που έδινε στους άλλους 600.

 

Εγώ φίλε μου δούλεψα στα καράβια, στα ναυπηγεία, στα διυλυστήρια, στις σκοτεινές τρύπες του βρωμό-μετρό, ακόμα και σκουπιδιάρης ένα καλοκαίρι που δεν είχα δουλειά. Και φυσικά έχω γυρίσει από τον Έβρο μέχρι την Κρήτη παρέα με Αλβανούς και Ρουμάνους για να φτιάξω δίκτυα σε πανεπιστήμια, τράπεζες και άλλους χώρους όπου έχουν καβαλήσει παντελώς το καλάμι με επιπτώσεις στην... ψυχική μου υγεία. Ασχέτως πόσο κόμπλεξ κουβαλάει ένας διευθυντής τραπέζης ή ένας υπάλληλος πανεπιστημίου, τουλάχιστον έχω να τους τρίψω ένα χαρτί -τίμιας- μισθοδοσίας στα μούτρα. Όποιος θέλει λεφτά να πάει να τα κερδίσει, τεμπελόσκυλα.

 

Βέβαια μπορεί να καθαρίζω ίσως και πάνω από 3.000 αλλά να είσαι σίγουρος πως είναι λίγα. Πολύ λίγα. Αλλά σίγουρα γυαλιά μέσα σε παιδικά γιαούρτια δεν έχω σκοπό να πετάξω ποτέ, ούτε έχω και σκοπό να κάψω την mercedes του προκομένου του γείτονα.

 

 

Υ.Γ

Αφού νομίζεις ότι στις ΗΠΑ είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα, καιρός να πας να τα δεις από κοντά. Γιατί έχω αρκετούς συγγενείς εκεί και κανένας δεν τους χαρίζει λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν ο θεός είπε στους γερμανούς τι θέλετε να κάνω για σας αυτοί είπαν βιομηχανία, στους ιαπωνες αυτοί είπαν τεχνολογία, στους φιλανδούς αυτοί είπαν οργάνωση και στους έλληνες... να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα.

 

λες οτι δουλεύουμε στην ελλάδα κιόλας... ναι ο ένας τον άλλο. και όχι 8ωρο αλλά 24/7.

 

τέλος αν δεν σε ευχαριστεί η δουλειά σου ή οι απολαβές σου δεν σημαίνει οτι έχεις το δικαίωμα να θέτεις σε κίνδυνο τους άλλους. και απευθυνόμενος σε όλους αυτούς που σκέφτονται τόσο τιποτένια θα κλέψω μια ατάκα του al pacino απτο άρωμα γυναίκας.."..and Harry, Jimmy, Trent, wherever you are out there, fuck you too."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...