Προς το περιεχόμενο

ipod nano με "καμπυλες"?


kst7nas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας και καλη χρονια να εχουμε.

 

θελω να παρω ipod nano 4gb αλλα εχω καποιους ενδοιασμους...

οποιος εχει ορεξη και κατεχει ipod ή απλα ξερει απο αυτα τα μαραφετια ας βοηθησει..

 

1.ειχα διαβασει οτι τα 'παλια' ipod ξεβαφουν. Εχω υπ'οψη το ipod νανο 4gb . το λευκο χρωμα ξεβαφει? μήπως ξεβαφουν εκεινα που εχουν χρωμα πχ. ροζ- μπλε κτλπ. εκεινα ειναι απο μεταλλικη επικαλυψη στη προσοψη ενω το λευκο ειναι πλαστικο?

γιατι το λευκο εχει καμπυλοτες γωνιες ενώ τα χρωματιστα εχουν αιχμηρες γωνιες? παλιο design? μηπως αυτα ειναι προηγουμενης γενιας? εμενα παντως ως design μου αρεσει το λευκο με τις καμπυλοτες γωνιες. αυτο ειναι προηγουμενης γενιας? η πιο νεα γενια ειναι η 3η? ποια η διαφορα με την προηγουμενη? (μιλαμε παντα για τα νανο)

 

 

2.αν παρω θηκη για προστασια απο γρατζουνιες μήπως υπερθερμανθει και τα φτυσει? η εγγυηση καλυπτει εαν εμφανιστει καποιο ελλατωμα στην οθονη πχ.καμενα πiξελ κτλπ? τοτε τι γινεται? η εγγυηση ειναι 1 ή 2 χρονια και τι καλυπτει?

 

3.σε ποιο μαγαζι στην αθηνα πιστευετε οτι μπορουμε να βρουμε τις καλυτερες τιμες (για αγορα μετητοις) -αν εξαιρεσουμε τις online αγορες και πιστωτικες καρτες?

 

4.τελικα ποσο ανθετκτικα ειναι τα ipods σε υγρασια - αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας και κραδασμους? το νανο 4gb εχει σκληρο δισκο ή κατι flash memory? γιατι διαβασα οτι οι σκληροι δισκοι ειναι super ευαισθητοι...

παντως με ξενερωσε το οτι στο πακετο δεν υπαρχει φορτιστης. πρεπει να τον αγορασεις ξεχωριστα σωστα?

 

5. το pc μου εχει usb 1. τα νανο ειναι συμβατα μονο με usb 2.0 ?

 

6.τελικα το λευκο με το design καμπυλοτες γωνιες βγαινει ακομα ή ειναι παλιο μοντελο πλεον, αξιζει να το παρω σε σχεση με τα νεα? ειναι πιο ανθεκτικα? :confused:

 

 

οποιος εχει ορεξη ας βοηθησει...

 

ευχαριστωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λευκο iPod nano ειναι της πρωτης γενιας κ δεν κυκλοφορει πια πουθενα.(το ειχε μεχρι πριν λιγες μερες στο πλαισιο).Τα χρωματιστα ειναι της δευτερης γενιας και οι διαφορες τους με το παλιο ειναι 40% φωτεινοτερη οθονη,24 ωρες αυτονομια(αντι για 14 στο παλιο) και το χρωμα...Κατα τ'αλλα ειναι το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση!

 

μονο αυτές είναι οι διαφορές?:confused: το πρωτης γενιας χρησιμοποει το itunes που θα το κατεβασω εγω?

 

επισης απαιτει να ειναι usb 2.0 η θυρα? δεχεται και φορτιστη ηλ.πριζας? οσον αφορα την εγγυηση τι παιζει εαν καποιο πιξελ στην οθονη καει? γενικα τι καλυπτει? εαν βρω το πρωτης γενιας το καλυπτει η εγγυηση ή επειδη γενικα εχει αποσυρθει δεν το υποστηριζει πλεον η apple σε περιπτωση ελλατωματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια και τι θα γινει αν εχω παρει πχ το νανο το παλιο και εχει καμενο πιξελ?

αν δεν υπαρχει καποιο αλλο για αλλαγη τοτε τι γινεται? γενικα ειναι πολυ πιθανο να εχει καμενο πιξελ? και τι συμβαινει με τα παλια οταν παρουσιασουν προβληματα απο τη στιγμη που πλεον υπαρχουν μονο τα καινουργια - και σε αλλες τιμες-. το λεω γιατι βρηκα το παλιο σε ενα καταστημα σε τιμη καπου 160Ε και επειδη μου αρεσει πολυ περισσοτερο ως design απο τα νεο λεω να τα παρω. αλλα εαν εχει καμμενο πιξελ πως θα το αλλαξω αν ειναι απο τα τελευταια κομματια? εσενα xalia ποτε στο παρουσιασε? το παλιο ηταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παλιό μου έβγαλε καμένο pixel το πήγα πίσω στο fnac και μου το άλλαξαν. από όσο ξέρω το ίδιο κάνει και το multirama και τα mediamrkt.

 

για τις υπόλοιπες απορίες σου μόνο η rainbow μπορεί να σου απαντήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποσο καιρο απ'οταν το αγορασες εμφανιστηκε το καμενο πιξελ? ηταν φανερο το προβλημα ή ηθελε πολυ για να το παρατηρησεις?

το καινουργιο ποσο καιρο το εχεις τωρα και δε σου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που το άνοιξα είδα το καμένο pixel. δε πολυφαινόταν αλλά εμένα προσωπικά με ενοχλούσε (είμαι πολύ ψείρας ). το καινούριο το έχω κοντά ενάμιση χρόνο τώρα. το έχω ταλαιπωρήσει απίστευτα και απορώ που είναι τόσο ανθεκτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι?στα ακρα της οθονης υπαρχει ενα μικρο μαυρο κενο(οπως σε ολες τις οθονες) το οποιο ομως βλεπω οτι ειναι πιο μεγαλο στη δεξια πλευρα απ οτι στην αριστερη...ετσι ειναι η μου φαινεται??:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που το άνοιξα είδα το καμένο pixel. δε πολυφαινόταν αλλά εμένα προσωπικά με ενοχλούσε (είμαι πολύ ψείρας ). το καινούριο το έχω κοντά ενάμιση χρόνο τώρα. το έχω ταλαιπωρήσει απίστευτα και απορώ που είναι τόσο ανθεκτικό

 

ηταν μαυρο και το ειδες σε λευκο background ή ηταν ασπρο και το εντοπισες σε μαυρο φοντο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...