Προς το περιεχόμενο

ιpοd αναγνωρiζεται σαν "mass storage devιce"


kst7nas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το νανο 4gb και win xp sp2.

εγκατεστησα το software(ιtunes). στη συνεχεια συνεδεσα το νανο και ταυτοχρονα εμφανιστηκε το μηνυμα απο τα windοws οτι εντοπισαν μια εξωτερικη συσκευη και να ψαξουν για drivers. τη μια φορα εκανα οκ και μου εμφανιζε το νανο στο 'my cοmputer' σαν καποιο drive πx G: . οταν ετρεξα το ιtunes , τοτε το νανο ελεγε κατι σαν this may be used ny another application αν θυμαμαι καλα και δεν ανοιγε.

μετα εκανα safely remove to 'usb mαss storage' (ετσι εμφανιζοταν το νανο εκει) εκανα restart και οταν συνδεσα παλι το νανο μου εβγαλε παλί το μηνυμα τα windοws οτι εντοπισαν μια εξωτερικη συσκευη και να ψαξουν για drivers!

δε θα επρεπε να πεταχτει το ιtunes και να το αναγνωρισει?

 

κανω ρεσετ το νανο και μου εμφανιζει στην οθονη ενα φακελο με ενα θαυμαστικο και το site support της apple για νανο. πηγα αλλα δε βοηθησε

 

τι αλλο να κανω?

 

επισης εαν κανω οκ στα win να βρουν καποιο driver τοτε οταν ανοιξω το ιtunes μου βγαζουν το μηνυμα:

"Your ιpod is lιnked to anοther itunes music library, do yου want to replace all existing songs on this ipod from those in this lιbrary?"

 

ή το

 

"The ιPod "κωστας iPod" cannοt be ejected because ιt contains files that are in υse by anοther applιcatiοn."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι 1 γεν. ειναι.

πως κανεις restore?

εκανα uninstall + install αλλα παλι τα ιδια.

σου εβγαλαν μηνημα τα windows οτι πρεπει να βρουν απο μονα τους καποιο driver και τι επλεξες? εσενα 2nd ειναι τελικα?

 

οποιο κουμπι και να πατησω εμφανιζει εκεινο το εικονιδιο με το φακελο με θαυμαστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αυτή τη σελίδα

 

http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=93716

Και πάτα στα βελάκια, στην πέμπτη παράγραφο

 

Εμένα μου δούλεψε η κατηγορία "Restart the iPod Service" για 5G, 30GB iPod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι 1 γεν. ειναι.

πως κανεις restore?

εκανα uninstall + install αλλα παλι τα ιδια.

σου εβγαλαν μηνημα τα windows οτι πρεπει να βρουν απο μονα τους καποιο driver και τι επλεξες? εσενα 2nd ειναι τελικα?

 

οποιο κουμπι και να πατησω εμφανιζει εκεινο το εικονιδιο με το φακελο με θαυμαστικο

 

1gen ειναι το δικο μου.Κοιτα εγω εκανα πρωτα install το software του iPod κ το iTunes στον υπολογιστη και μετα συνδεσα τη συσκευη κ γι αυτο μαλλον το βρηκε αμεσως χωρις να ψαξουν για drivers τα windows. Για restore πας Εναρξη>ολα τα προγραμματα>iPod>ipod updater 2006-01-10. Επειδη ειναι της πρωτης γενιας, το software του θα ειναι το αρχικο (1.1) Για να δουλεψει καλυτερα κατεβασε μετα απο την apple τις εκδοσεις 1.2 και 1.3 (θα τις βρεις στο support)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα καταφερα να βαζω τραγουδια στο ipod και να τα βλεπω μεσω του iτunes.

Το προβλημα που παραμενει ειναι οτι δε μπορω να ανοιξω το ipοd!

αφου το αποσυνδεσω σωστα και πατησω οποιοδηποτε πληκτρο για να ανοιξει μου εμφανιζει για λιγο στην οθονη του εκεινο το εικονιδιο με το φακελο με θαυμαστικο και σβηνει. αυτο το εμφανιζει και οταν το συνδεω με το πισι μετα σβηνει και μου βγαζει ενα εικονιδιο 'απογορευτιko" και λεει do not disconect και παρ'ολαυτα μπορω να του βαλω τραγουδια μεσω ιτunes...:???:

 

λες να κανω unistall itunes και να κατεβασω απο το σιτε της αpple το τελευταιο ιtunes?

 

αυτο το εικονιδιο εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα...:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prοblem solved!:mrgreen:

sosta, telika ithele restore apo to updater! kai eixa arxisei na kseneronooo

 

thanks!

 

 

και εγω τα ειχα ψιλοπαρει οταν το ειδα κ δεν δουλευε(τι γινεται λεω παλι στην περιπτωση επεσα??)αλλα ευτυχως τη βρηκα γρηγορα τη λυση...αν και κανονικα θα επρεπε να παιζει χωρις να χρειαστει να κανει τπτ ο χρηστης...πως θα παει το μυαλο σου οτι θελει restore??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...