Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με μόντεμ Alcatel 530 (PSTN)


greek_aeras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνω εδώ το ερώτημα μου μιας και το άλλο έγινε σε άλλο section - παρακαλώ να σβηστεί.

 

Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο μόντεμ σε σύνδεση Conn-X 1024. Τα φώτα σας:( ...

Εδώ και 2 μέρες δεν μπορώ να μπω στη σελίδα ρυθμίσεων του και κατά επέκταση να συνδεθώ. Έχω κάνει αρκετά restart ακόμα και εγκατάσταση από την αρχή αλλά δεν μου το αναγνωρίζει με τίποτα. Ωστόσο έχει αναμμένα μόνιμα τα φωτάκια του ρεύματος, της Ethernet και του DSL, σαν να είναι όλα καλά. Από το 134 μου είπαν ότι και η γραμμή είναι οκ και η σύνδεση μου μια χαρά, οπότε λογικά φταίει το μόντεμ. Παράλληλα μου είπαν να καλέσω το 1242 το οποίο είναι βέβαια κατειλλημένο συνεχώς:twisted: ... Τι να κάνω:( ? Υπάρχει πιθανότητα να ξαναδουλέψει το μόντεμ ή να πάω να πάρω κάποιο καινούριο που ούτως ή άλλως σχεδίαζα (ποιό?)? Αυτό θα δουλεύει εφόσον δεν είναι πρόβλημα γραμμής? Υπάρχει ποθανότητα να ευθύνεται ο ΗΥ? Πριν 2 μέρες δούλευε κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kanto reset sta default.dokimase to se allo pc mipos egine kati me to pc sou.gia reset sta default to sbineis to anigeis me to pou anabosbisei prasino to power patas to koumpi kai meta apo kana dio second pou anabosbinei pali prasino to xanapatas.tha anapsoun ola kai tha exei xasei oles tis rithmiseis.meta prospatheis na to setareis kai se allo pc an ginetai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σε ευχαριστώ αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε. Και σε άλλο PC δεν δούλεψε. Το reset όμως δεν κατάφερα να το κάνω αφού δεν αναβοσβήνει 2 φορές. Αναβοσβήνει μόνο μια στιγμιαία. Άλλος τρόπος για να χάσει όλες τις ρυθμίσεις και να απεγκατασταθούν οι drivers υπάρχει? Νίωθω ότι αν το έχουμε στην κατάσταση όπως όταν αγοράστηκε θα μπορέσει να αναγνωριστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδεεις μια τηλεφωνικη συσκευη κατ'ευθειαν επανω στο μοντεμ,και απο το πληκτρολογιο του τηλεφωνου,του δινεις εναν κωδικο του στυλ,*#χχχχ#*κατι τετοιο περιπου.Μου ειχε μπλοκαρει και εμενα το fritz!,και πηρα τηλεφωνο την εταιρια,και αυτοι μου ειπαν το κολπο,δινοντας μου και τους κωδικους.Καλεσε τον ΟΤΕ.Ισως γινεται το ιδιο και με το δικο σου μοντεμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατάφερα να κάνω reset πατώντας παρατεταμένα το κουμπί ενώ ήταν ανοιχτό το μόντεμ μέχρις ότου το φωτάκι γίνει κόκκινο. Αυτό ήταν και η λύση του προβλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδεεις μια τηλεφωνικη συσκευη κατ'ευθειαν επανω στο μοντεμ,και απο το πληκτρολογιο του τηλεφωνου,του δινεις εναν κωδικο του στυλ,*#χχχχ#*κατι τετοιο περιπου.Μου ειχε μπλοκαρει και εμενα το fritz!,και πηρα τηλεφωνο την εταιρια,και αυτοι μου ειπαν το κολπο,δινοντας μου και τους κωδικους.Καλεσε τον ΟΤΕ.Ισως γινεται το ιδιο και με το δικο σου μοντεμ.

gia auto iparxei to reset.

Τελικά κατάφερα να κάνω reset πατώντας παρατεταμένα το κουμπί ενώ ήταν ανοιχτό το μόντεμ μέχρις ότου το φωτάκι γίνει κόκκινο. Αυτό ήταν και η λύση του προβλήματος.

anabosbinei mia meta otan to patiseis stin ousia to xanapatas meta apo 2 seconds kai kanei reset.alla afou to ekanes ola ok.tora pisteuo oti ise entaxei.apla me ena reset sta default ola girnane sta defaults opote oti kai na ekanes is gone and now it's ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...