Προς το περιεχόμενο

Θέμα για mythbusters


theoritikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα κάπου πως αν πας να κάνεις ανάληψη χρημάτων απο ΑΤΜ και εκείνη την στιγμή σου την πέσει κάποιος ληστής, να καλέσεις την αστυνομία βάζοντας το Pin της κάρτας σου ανάποδα.

Ισχύει αυτό ή είναι urban legend?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα καλύτερο θα ήταν να έχουνε ένα σύστημα που να βάζεις τον Μέγιστο Kοινό Διαιρέτη του pin σου στο ΑΤΜ και να καλεί αυτόματα το κέντρο ελέγχου λοιμόξεων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλο!!!! :eek:

 

Ακόμα καλύτερο θα ήταν να έχουνε ένα σύστημα που να βάζεις τον Μέγιστο Kοινό Διαιρέτη του pin σου στο ΑΤΜ και να καλεί αυτόματα το κέντρο ελέγχου λοιμόξεων :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πούνε ληστεία @$#%$&!$*.... και εσύ θα μπορέσεις να βάλεις το PIN ανάποδα?

 

υποτιθεται οτι το χρησιμοποιεις σε περιπτωση που σε αναγκασει ο κλεφτης να κανεις αναληψη για να τσεπωσει τα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν το πιν μου ειναι 1551, την ώρα που θα βγάλω λεφτά θα μου την πέσουν και οι μπάτσοι? :Ο

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Πω ρε μάγκα κορυφαίο. Που το σκέφτηκες???

Που να βρεις τώρα καλύτερη εξυπνάδα να ποστάρεις...

Γαμάτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν το πιν μου ειναι 1551, την ώρα που θα βγάλω λεφτά θα μου την πέσουν και οι μπάτσοι? :Ο

 

Καλά γέλαγα 10 λεπτά μόνος μου στο γραφείο όταν το διάβασα!!! :-D :-D

Θα με περάσαν για ηλίθιο!!! :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχει και μία δόση αλήθειας: αν το βάλεις το pin ανάποδα, θα σου ρουφήξει την κάρτα το μηχάνημα, άρα αποκλείεται να σε ληστέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...