Προς το περιεχόμενο

θέλει μαγκιά...


virgo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι πιστεύετε ότι απαιτεί μαγκιά?

 

για μένα μεταξύ άλλων μαγκιά είναι να μπορείς να ξεχωρίζεις τον έρωτα από την αγάπη-να μπορείς να δίνεις στον άλλον αυτό που πραγματικά του αξίζει, χωρίς φόβο, χωρίς δισταγμό....

Μαγκιά είναι να μπορείς να λες πάντα την αλήθεια, με βλέμμα καθαρό και ευθύτητα.

Μαγκιά είναι να μπορείς να αφήνεσαι πού και πού να σε παίρνει το ρεύμα- ακόμα και οι βουτιές από καταρράκτες έχουν και αυτές τη μαγεία τους.....Μαγκιά είναι να θέτεις στόχους και να τους πετυχαίνεις

Μαγκιά είναι επίσης να εντοπίζεις τα λάθη όχι μόνο των άλλων αλλά και τα δικά σου.

Μαγκιά είναι να επιλέγουμε οτι χρειάζεται αγώνα και προσπάθεια!

Μαγκιά είναι να αποδεικνύεις καθημερινά την αξία σου και οχι να ζητάς να είναι για πάντα όλες οι πόρτες ανοιχτές, επειδή πέρασες μια φορά στη ζωή σου κάποιες εξετάσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιστεύετε ότι απαιτεί μαγκιά?

 

για μένα μεταξύ άλλων μαγκιά είναι να μπορείς να ξεχωρίζεις τον έρωτα από την αγάπη-να μπορείς να δίνεις στον άλλον αυτό που πραγματικά του αξίζει, χωρίς φόβο, χωρίς δισταγμό....

Μαγκιά είναι να μπορείς να λες πάντα την αλήθεια, με βλέμμα καθαρό και ευθύτητα.

Μαγκιά είναι να μπορείς να αφήνεσαι πού και πού να σε παίρνει το ρεύμα- ακόμα και οι βουτιές από καταρράκτες έχουν και αυτές τη μαγεία τους.....Μαγκιά είναι να θέτεις στόχους και να τους πετυχαίνεις

Μαγκιά είναι επίσης να εντοπίζεις τα λάθη όχι μόνο των άλλων αλλά και τα δικά σου.

Μαγκιά είναι να επιλέγουμε οτι χρειάζεται αγώνα και προσπάθεια!

Μαγκιά είναι να αποδεικνύεις καθημερινά την αξία σου και οχι να ζητάς να είναι για πάντα όλες οι πόρτες ανοιχτές, επειδή πέρασες μια φορά στη ζωή σου κάποιες εξετάσεις....

 

Έτσι φίλος... κ συμπληρώνω:

Οι ευτυχισμένες στιγμές είναι πάντα αυτές που κρατούν λιγότερο. Για μένα λοιπόν μαγκιά είναι να ζείς το τώρα, τώρα που μπορείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ζείς την κάθε σου στιγμή σαν να είναι η τελευταία,ώστε να μην φτάσει μια στιγμή που θα πείς,οτι το ποτάμι που περνούσε μέσα απο τα χέρια σου και λέγεται ζωή πέρασε,και δεν ήπιες ούτε μια γουλιά νερό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ζείς την κάθε σου στιγμή σαν να είναι η τελευταία,

Δηλαδή σαν μελλοθάνατος;Να σκέφτεσαι ότι την άλλη στιγμή θα δεις τα ραδίκια ανάποδα;Οχι δεν θέλω

Μαγκια είναι να είσαι ο εαυτός σου και να μην πατάς άλλους για να σώσεις τον δικό σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OOOOhhhhh....

I'm so soryy...

Τότε ναι όντως. Δεν μπορώ να σε καταλάβω επειδή είσαι γυναίκα.

Καμία γυναίκα δεν καταλαβαίνω δυστηχώς.

Μαγκιά είναι να είσαι άντρας και να καταλαβαίνεις τις γυναίκες ανα πάσα στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκιά είναι να είσαι άντρας και να καταλαβαίνεις τις γυναίκες ανα πάσα στιγμή.

You wouldn't be μάγκας,you 'd be god :-P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιστεύετε ότι απαιτεί μαγκιά?

 

για μένα μεταξύ άλλων μαγκιά είναι να μπορείς να ξεχωρίζεις τον έρωτα από την αγάπη-να μπορείς να δίνεις στον άλλον αυτό που πραγματικά του αξίζει, χωρίς φόβο, χωρίς δισταγμό....

Μαγκιά είναι να μπορείς να λες πάντα την αλήθεια, με βλέμμα καθαρό και ευθύτητα.

Μαγκιά είναι να μπορείς να αφήνεσαι πού και πού να σε παίρνει το ρεύμα- ακόμα και οι βουτιές από καταρράκτες έχουν και αυτές τη μαγεία τους.....Μαγκιά είναι να θέτεις στόχους και να τους πετυχαίνεις

Μαγκιά είναι επίσης να εντοπίζεις τα λάθη όχι μόνο των άλλων αλλά και τα δικά σου.

Μαγκιά είναι να επιλέγουμε οτι χρειάζεται αγώνα και προσπάθεια!

Μαγκιά είναι να αποδεικνύεις καθημερινά την αξία σου και οχι να ζητάς να είναι για πάντα όλες οι πόρτες ανοιχτές, επειδή πέρασες μια φορά στη ζωή σου κάποιες εξετάσεις....

 

Sorry,αλλα δε νομιζω οτι θελει μαγκια να ξεχωρισεις τον ερωτα απο την αγαπη...Just listen to your heart...Το μονο που χρειαζεται ειναι να αφεθείς και να ακολουθήσεις το ένστικτό σου.

 

Όσο για το τι σημαίνει μαγκια,

για μένα είναι το να αντιμετωπίζεις τη ζωή και τις δυσκολίες της κατά πρόσωπο, να μην παραιτείσαι στα δύσκολα και να εχεις το θάρρος να πεις ότι διαφέρεις από αυτό που οι άλλοι εκει έξω θεωρούν "κανονικό".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You wouldn't be μάγκας,you 'd be god :-P

 

Αληθινό περιστατικό:

 

Ήταν ένας τύπος και περπατούσε σε ένα δρόμο. Δεν κοίταζε που πήγαινε, κουρασμένος από τη δουλειά όπως ήταν και σκόνταψε. Κοιτάζει κάτω να δει, και ήταν ένα βρώμικο μεταλλικό αντικείμενο. Το σηκώνει και αρχίζει να το καθαρίζει για να δει τι ακριβώς είναι.

 

Παφ!

 

Πετάγεται ένα τζίνι.

 

-Είμαι το τζίνι του λυχναριού, λέει με μπάσα (και αγουροξυπνημένη) φωνή.

 

-Τζίνι; Για χαζούς μας έχεις; Δε γίνεται στον 21ο αιώνα να νομίζεις ότι θα το πιστέψω αυτό, έτσι; Είναι δυνατόν να χώραγες εσύ μέσα σε αυτό το άθλιο κονσερβοκούτι; λέει ο κουρασμένος τύπος.

 

-Το κονσερβοκούτι που λες είναι το λυχνάρι μου και μπορώ να σου το αποδείξω. Έχεις 1 ευχή, λέει το τζίνι ενώ τεντώνεται νωχελικά.

 

-Μια ευχή; Καλά 3 δεν έχω υποτίθεται;

 

-1 και πολύ σου είναι, σήμερα είναι αργία του δημοσίου κιόλας. Εξάλλου, βαρίεμαι, απαντά το τζίνι.

 

-Ωραία, κοίταξε να δεις λοιπόν τι θέλω. Τα παιδιά μου σπουδάζουν και τα δύο στη Θεσαλλονίκη. Αλλά και εγώ και η γυναίκα μου φοβόμαστε τα αεροπλάνα και πηγαίνουμε με το αυτοκίνητο. Χάλια ο δρόμος, κίνηση, φορτηγά, μεθυσμένοι. Μεγάλη η ταλαιπωρία μεγάλος και ο κίνδυνος. Θέλω να φτιάξεις έναν αυτοκινητόδρομο να πηγαίνω καρφί, όλο μια ευθεία, γρήγορο και ασφαλή.

 

-Δε γίνονται αυτά τα πράγματα, λέει το τζίνι. Πώς την έχεις δει ρε μεγάλε, τι νομίζεις ότι είμαι; Εδώ πρέπει να γίνουν μελέτες, απαλλωτριώσεις, γέφυρες πάνω από ξηρά και θάλλασα, τούνελ, ιστορίες... Έχει περάσει και η ώρα. Άλλο, άλλο, τελείωνε!

 

-Εντάξει λοιπόν. Με τη γυναίκα μου είμαστε παντρεμένοι 30 χρόνια. Την υπεραγαπώ, και αυτή το ίδιο. Τσακωνόμαστε βέβαια, αλλά είναι φυσιολογικό, εγώ άντρας, αυτή γυναίκα. Θέλω όμως να προχωρήσουμε παραπέρα, θέλω να καταλαβαίνω τι σκέφτεται, τι νιώθει, γιατί κάνει αυτά που κάνει, λέει ο φίλος μας.

 

-Με πόσες λωρίδες ανα κατεύθυνση;

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι ακριβως ειναι μαγκια αλλα νομιζω οτι ενα βασικο συστατικο ειναι να

 

νοιωθεις ισος με ολους και να σεβεσαι ακομα και αυτους που δεν σεβονται τον

 

εαυτο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...