Προς το περιεχόμενο

iPod? iΠόδι; ή μήπως άι...σιχτιρ;


tsakaloutis82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σιγουρο ειναι ενα. Το Ipod δεν φτιαχτηκε για εμας. Ψαχνω εδω και 3 ημερες να βρω προγραμμα για να μετατρεψω ενα avi σε Mp4 με εξωτερικους υποτιτλους και δεν βρισκω πουθενα.. Τι το πηρα αν δεν μπορω να δω βιντεο;

 

Eξαρτάται το πως αντιλαμβάνεσαι το "βίντεο".

Υπάρχει δηλαδή κάποιο άλλο Mp3/Video player που έρχεται με πλήρη σουίτα για video μετατροπές κτλ?

Για ότι είναι δηλωμένο οτι κάνει, το κάνει περίφημα..rtfm...

Για πατέντες και μετατροπές ενός .avi (που ποιός ξέρει πως έχει φτιαχτεί) σε .mp4 θα πρέπει να ψαχτείς λίγο παραπάνω..Λογικό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εγω εχω το ipod video 30 gb και ακομα δεν εχω καταφερει να παιξω καποιο video. Στα περισσοτερα video γινεται το εξης: Ενω τα εχω μετατρεψει ολα σε mp4 κανονικα οταν παταω προσθηκη αρχειου και το επιλεγω δεν μου το προσθετει στη λιστα καθολου. Καποια αλλα video ενω μου τα προσθετει δεν μου τα παιζει καλα. Ειτε μου δειχνει εικονα και δεν ακουγεται μουσικη ή η μουσικη δεν συγχρονιζεται σωστα με την εικονα. Μπορει κανεις να με βοηθησει? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το ipod video 30 gb και ακομα δεν εχω καταφερει να παιξω καποιο video. Στα περισσοτερα video γινεται το εξης: Ενω τα εχω μετατρεψει ολα σε mp4 κανονικα οταν παταω προσθηκη αρχειου και το επιλεγω δεν μου το προσθετει στη λιστα καθολου. Καποια αλλα video ενω μου τα προσθετει δεν μου τα παιζει καλα. Ειτε μου δειχνει εικονα και δεν ακουγεται μουσικη ή η μουσικη δεν συγχρονιζεται σωστα με την εικονα. Μπορει κανεις να με βοηθησει? :(

 

Εγώ πάλι δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Τα κάνω drag n drop στο videos και μετά sync και τέλος.

Το μόνο πρόβλημα που είχα ήτνα με ένα βιντεάκι από Sensation White 2oo6 5 ωρών περίπου (!!) όπου καμιά φορά τα έπαιζε το iPod (60άρι έχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Τα κάνω drag n drop στο videos και μετά sync και τέλος.

Το μόνο πρόβλημα που είχα ήτνα με ένα βιντεάκι από Sensation White 2oo6 5 ωρών περίπου (!!) όπου καμιά φορά τα έπαιζε το iPod (60άρι έχω)

 

Tα κανεις drag and drop σε mp4 μορφη ετσι? Ποιο προγραμματακι χρησιμοποιεις για τις μετατροπες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ είχα δοκιμάσει μπόλικα αλλά τελικά κατέληξα στο imtoo ipod video converter ή κάπως έτσι τεσπα. Τα άλλα σε μερικά μεγάλα βιντεάκια, τα ψιλο-έπαιζαν. Αυτό ήταν το καλύτερο που βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...