Προς το περιεχόμενο

codecs ή προγραμμα αναπραγωγης εναλλακτικο


Lemuria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για windows mobile 5.0 premium που να παιζει ολα τα γνωστα formats...συμπεριλαμβανομενοων 3gp mov και real ή εστω ενα πακετο αποκωδικοποιητων για το pda? Ειμαι καινουριος στον χωρο και δεν ξερω που να ψαξω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego pantos xrisimopoio ton The Core Media Player (TCMP). eimai euxaristimenos!!

 

Τοχω δοκιμασει αλλα δεν παιζει ουτε τα mov ουτε τα real codecs.... ενω τα flv ουτε τα αναγνωριζει....ξερεις αν θα μπορουσα να προσθεσω ξεχωριστα τα codecs αυτα....βασικα δεν το χω πολυσυνηθισει ακομα στη λογικη του το pda...και ο χειρισμος του με ψιλομπλεκει οσον αφορα την εγκατασταση γενικα προγραμματων και τον ορισμο του ποιο προγραμμα θα παιζει τι.... υστερουν ακομη σε πολυ τα windows mobile...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υστερουν ακομη σε πολυ τα windows mobile...

 

δεν θα το έλεγα ότι υστερούν, αυτά που ζητάς είναι λίγο πολλά... αναγνωρίζει σχεδόν όλα τα format video αλλά απ ότι καταλαβαίνω θες να βάλεις τα βίντεο που κατεβάζεις από you tube. καλύτερο πρόγραμμα από αυτό που είδη προτάθηκε δεν νομίζω να υπάρχει. Όσον αφορά στο ότι υστερούν μάλλον πρέπει να αναρωτηθείς για ποιο λογο το έχεις το pda, καθώς όσοι το χρησιμοποιούν επαγγελματικά κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εννοω υστερουν εννοω ας πουμε....στις ελληνικες γραμματοσειρες....εσυ μου προτεινες προγραμμα εναλλακτικου πληκτρολογιου...δεν θα ταν πιο σωστο να καλυπτει μια εταιρεια σαν την microsoft αυτο το θεμα πληρως? Μετα αναφερομαι στην δυσχρηστια λιγο....στο περιβαλλον εργασιας....τα συγκρινω ισως λανθασμενα με τα windows για pc .....αλλα ενταξει εχουν καποιους τομεις που θελουν βελτιωση....και το μεγαλυτερο προβημα ειναι η υποστηριξη λογιμικου...δεν ειναι δυνατον ολες οι εταιρειες που φτιαχνουν pda να μας παραπεμπουν στην handango να αγορασουμε λογιμικο και να μην υπαρχει απο την microsoft καποιο δωρεαν υλικο για τα μοντελα που εχουν το λειτουργικο της? στο site της η microsoft ειναι εντελως κενη οσον αφορα τα windows mobile.... κι ουτε ειναι δυαντον ενα windows media player 10 να παιζει μονο wmv.... δεν ειανι το pda mono oulook και internet....ειναι και αλλα πραγματα που καποιοι ανθρωποιι ποιυ το επιλεγουν οπως εγς για πραδειγμα για την φωτογραφια με την οποια ασχολουμαι ....θελω να με καλυπτει και ειδικα οταν δινω 500 ευτρω για να το αγορασω....

 

 

Δεν το θελω για flv αρχεια απλα προσπαθησα να αναπαραγω καποια αρχεια και ειδα οτι παιζει λιγα formats.... Και δεν νομιζω τωρα οτι ζηρταω πολλα απο ενα προιον που αγοραζω 500 ευρω....και ειδικα για μια κατηγορια που αναπτυσσεται τοσα χρονια οπως τα pda's ...αλλωστε νοιμιζω οτι τα pda εχουν καιρο σταματησει να ειναι απλως ατζεντες....αν ηταν ατζεντες τοτε γιατι προσπαθουν να βαλουν καλυτερους επεξεργαστες αι πιο πολλη ram και rom...? Απλα δουλευουν τον ''ψαγμενο '' κοσμακι....και τον ''ψιλοασχετο'' που τα θελει μονο ως ατζεντα για ραντεβου και συνεδρια... Δεν ειναι ουτε το πρωτο ουτε το τελευταιο παραδειγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έχει τις ίδιες δυνατότητες με το pc δεν γίνεται. Κακό είναι για όσους δεν μπορούν τα αγγλικά που δεν έχει βγει ελληνική έκδοση η οποία θα είχε μέσα και ελληνικό πληκτρολόγιο και μεταφραστή. Για το τι μπορείς να κάνεις με το pda σου ρίξε μια ματιά εδώ http://www.aximsite.com/whatcanidowithmyaxim/index.php#INTRODUCTION

Εμένα μπορώ να πω ότι με υπερκαλύπτει από την άποψη ότι ο,τι μου χρειάζεται το έχω πάντα μαζί μου χωρίς να κουβαλάω το pc μου. Από έγραφα word, pdf, excel μέχρι σχέδια σε .dwg . Όρεξη να χεις και μνήμη για να κανείς ότι θες. Για τη φωτογραφία που είπες εκτός από τους viewer υπάρχει και ένα πρόγραμμα που λέγετε pocket artist, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να σου φανεί χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ φιλε μου ευχαριστω για τις οποιες συμβουλες....οπως ειπα ειμαι καινουριος στον χωρο....σε καμμια περιπτωση δεν βλεπω το pda σαν pc αλλα η μεταβαση απο τα xp στα mobiile με απογοητευσε λιγο...θα μπορουσαν να κανουν λιγο καλυτερη δουλεια....και να ενσωματωνουν και πιο καινουρια προγραμματα.... ειδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο αφορά τις γραμματοσειρές αντιγράψτε τα fonts από το Pc στο φάκελο του pda windows/fonts και θα έχετε τις γραμματοσειρές του pc στην τσέπη σας:-D

 

το αναφερεις γιατι το εκανες η απλα καπου το ακουσες? και αν το εκανες και εβαλες ελληνικες γραμματοσειρες δοκιμασες να δεις σελιδα στο ιντερνετ η να δεις αν σου αλλαξε απο παντου μεσα στο συστημα τις γραμματοσειρες? οσοι εβαλαν γραμματοσειρες πηγαν για hard reset, γιατι αν τις βαλεις στο φακελο που αναφερεις δεν γινεται ουτε να τις μετακινησεις ουτε να τις διαγραψεις.

-1 για την παραπανω λυση που προτεινε ο bbbb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
το αναφερεις γιατι το εκανες η απλα καπου το ακουσες? και αν το εκανες και εβαλες ελληνικες γραμματοσειρες δοκιμασες να δεις σελιδα στο ιντερνετ η να δεις αν σου αλλαξε απο παντου μεσα στο συστημα τις γραμματοσειρες? οσοι εβαλαν γραμματοσειρες πηγαν για hard reset, γιατι αν τις βαλεις στο φακελο που αναφερεις δεν γινεται ουτε να τις μετακινησεις ουτε να τις διαγραψεις.

-1 για την παραπανω λυση που προτεινε ο bbbb.

 

Συγνώμμη που δεν απάντησα τόσο καιρό,το είχα ξεχάσει.Τις γραμματοσειρές τις έβαλα με copy-paste και δουλεύουν μια χαρά.Στο Internet έτσι και αλλιώς έβλεπα ελληνικά και πριν.Στο word όμως μπορώ να γράψω μια χαρά κείμενο με comic sans για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγραψα για το γεγονος οτι δεν μπορεις να τις κανεις απεγκατασταση τις γραμματοσειρες απο το φακελο windows/fonts και μετα πας για hard reset για να το επαναφερεις, απλα να ξερουν οι χρηστες τι μπορει να επακολουθησει. επισης εχει αναφερθει απο πολλους χρηστες οτι μετα την εγκατασταση ελληνικων γραμματοσειρων αλλαξε το interface στο ppc και το encording στον ie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...