Προς το περιεχόμενο

leasing + info????


sculper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, ενδιαφέρομαι για να πάρω με Leasing κάποιο αμάξι και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) Είμαι σε μια εταιρεία ως εξωτερικός συνεργάτης (μπλοκ παροχής υπηρεσιών). Θα μπορούσα να πάρω κάποιο αμάξι στο όνομα της εταιρείας?

Αν ναι, εκτός από το ΦΠΑ τι άλλο θα γλύτωνε η εταιρεία? Ο ιδιοκτήτης είναι φίλος και θέλει να του δίνω μόνο όσα χρήματα θα πρέπει να δίνει στην πραγματικότητα.

2) Αν το πάρω στα δικά μου στοιχεία, σκέφτομαι για το πρόγραμμα car advantage της Volvo που δίνεις 150 ευρώ μηνιαίως. Το ξέρει κάποιος αυτό το πρόγραμμα?

http://www.volvocars.gr/

 

Περιμένω προτάσεις σας και ιδέες.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου καλυτερα να γραψεις σε μια κοινοτητα λογιστων θα βρεις αν ψαξεις στο γουκλε. Αυτοι θα σε καθοδηγησουν καλυτερα. Απλα θα παρεις ενα αυτοκινητο που δεν θα ειναι στο ονομα σου ειτε με λεασινγ ειτε με οπερατινκ λεασινγ. Το φπα απλα θα το αποδωσεις μεσω της εταιρειας αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρεις κάποιο φόρουμ λογιστών?

 

 

φιλε μου καλυτερα να γραψεις σε μια κοινοτητα λογιστων θα βρεις αν ψαξεις στο γουκλε. Αυτοι θα σε καθοδηγησουν καλυτερα. Απλα θα παρεις ενα αυτοκινητο που δεν θα ειναι στο ονομα σου ειτε με λεασινγ ειτε με οπερατινκ λεασινγ. Το φπα απλα θα το αποδωσεις μεσω της εταιρειας αλλα δεν ειμαι σιγουρος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...