Προς το περιεχόμενο

απορια για τις χαμογελαστες μελισσες


papabiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρε παιδιά εχει πάρει το μάτι κανενός κατι μελισσούλες χαμογελαστές που ειναι ζωγραφισμένες με γκραφιτι σε τσιμεντένια τείχη συνήθως δίπλα σε δρόμους και υπόγειες γέφυρες στην Αθήνα? Εχει γεμίσει ο τοπος! Αρέσουν σε κανέναν η μονο εμένα μαρέσει το σχεδιο τους?:mrgreen: Ξέρετε ποιοι το έκαναν (γιατι ένας τόσα πολλά γκραφιτι δεν πιστεύω να μπορούσε να κάνει τόσο σύντομα)?

ξερω χαζή απορία αλλα δεν βρήκα κάποιον να μου τη λύσει:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν ξέρω τίποτα για μελισσούλες, αλλά η όλη ιστορία εμπνέει -γενικώς- κι άλλους ανθρώπους. Διάβασε εδώ http://iranon.gr/ATHINA/ATHINA.htm σχετικά με τα graffiti της Αθήνας ένα ωραίο κείμενο (scripta manent)

 

Πριν τις μελισσούλες υπήρχαν κάποιοι σαλίγκαροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά είδα τις μελισσούλες στο φάρο ψυχικού κάτω από τη γέφυρα. Τελευταία έχουν επεκταθεί σε όλη την πόλη.

Έχουν ένα σατανικό χαμόγελο :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει τις μελισσούλες που λέτε (δε ζω στην Ελλάδα), αλλά μήπως είναι κάτι σαν αυτό το project: http://www.bananensprayer.de/ ;

 

To αντικείμενο στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι μπανάνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά είδα τις μελισσούλες στο φάρο ψυχικού κάτω από τη γέφυρα. Τελευταία έχουν επεκταθεί σε όλη την πόλη.

Έχουν ένα σατανικό χαμόγελο :mrgreen:

 

τυχαια κανοντας ζαπινγκ τωρα το βραδυ πετυχα στο singles στο mega μια κοπελα να φοραει μια μπλουζα με μια μελισσουλα τετοια και εγραφε απο κατω "BEE BAND". Παιδια εψαξα στο ιντερνετ ειναι πιθανον μαρκα ρουχων και ενα πρωτοτυπο ειδος διαφημισης........... ξενερωσα

και ειχα πωρωθει μαυτο το μαματο χαμογελο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάρκα ρούχων? Και κάνει διαφήμιση με το να βάφει γέφυρες και τοίχους σε δημόσιους χώρους? Ο εισαγγελέας τι γνώμη έχει?

Κάτι άλλο θα είναι.

 

Edit: BEE BAND. Δίκιο έχεις... ρούχα διαφημίζουν. Δεν πάμε καλά μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε παιδια.. δ ειναι διαφημηση. ειναι το στυλ του συγκεκριμενου writer να βαφει ετσι, με κτρινο μαυρο κ ασπρο, του κολλησε του παιδιου η μελισσουλα αφου ταιριαζει με τα χρωματα, κ επισης αφου υπογραφει σαν 'b' του ταιριαζει γαντι..

 

καλα κανει κ δινει λιγο χρωμα κ αυτος στη γκριζα Αθηνα μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...