Προς το περιεχόμενο

Bayern München


Steven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Salihamidzic είναι στα τελευταία του, Scholl δεν παίζει ποτέ. Από την άλλη ο Kahn ντάξει είναι πια πολύ μεγάλος, αλλά τέρμα είναι και αφου την παλεύει ακόμα... Πάντως πράγματι πρέπει σίγουρα να βρεθεί ένας νεος τερματοφύλακας...

 

Από την άλλη Schweinsteiger μου αρέσει πάρα πολύ, όπως επίσης και ο Lahm που από τα πλάγια οργώνει κανονικά, ταχύτατος και με ωραία ντρίπλα.. Δεν χρειάχεται νομίζω να πούμε για Makkay και Lucio... Επίσης υπάρχουν 2-3 μικροί πολύ καλοί παίχτες όπως ο Ottl και o Lell...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα πρωταθληματα της bayern,

οποιος καλος παιχτης παιζει στο γερμανικο πρωταθλημα θα τον αγορασει η bayern, ειναι η πιο πλουσια ομαδα και με τεραστια διαφορα απο τις αλλες γι΄αυτο και εχει τοσα πρωταθληματα.

simple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα τον Lucio, τον Lamm και τον Schweinsteiger τους αναφερεις σαν παραδειγματα ποιοτητας; :confused:

 

o Lamm oντως τρεχει, αλλα αμφιβαλω αν θα μπορουσε να κανει καριερα σε οποιαδηποτε απο τις τρεις πρωτες του ιταλικου, ισπανικου ή αγγλικου πρωταθληματος.

 

ο schweinsteiger ειναι το κλασσικο παραδειγμα αταλαντου υπερπροπονημενου παιχτη, παιζει μονο και μονο γιατι δεν υπαρχει καποιος καλυτερος αυτη την στιγμη εκει. Περσι ειχε κανει περισσοτερα παιχνιδια με την εθνικη ομαδα παρα με την bayern...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά,το άνοιγμα αυτού του τόπικ,με έκανε να ξαναγράψω μετά από καιρό εδώ μέσαα...

η μπάγερν,σε επίπεδο αντιπάθειας, συγκρίνεται μόνο με τον οσφπ!!!!! (άντε, κ ακολουθούν μάντσεστερ κ γιούβε)!

(δηλαδή όλες οι ομάδες που έχουν αναγάγει σε επιστήμη το αντι-ποδόσφαιρο)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ρεαλ είναι ακόμη πιο αντιπαθητική... με τους παίκτες βεντέτες που μαλώνουν για το ποιος θα κρατήσει την μπάλα περισσότερο και για το ποιος έχει πιο ωραίες ανταύγιες και λακ στο μαλλί του.

 

Καλά τους έκανε ο Βαν Μπόμελ!!!

post-4711-129062942661_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω μόνο για το Allianz Arena ότι είναι ένα απο τα καλύτερα γήπεδα στα οποία έχω δει μπάλλα. Είναι πολύ όμορφο και "ποδοσφαιρικό" μέσα, αλλά από έξω είναι απίστευτο, με το "μπαλλόνι" να παίρνει ό,τι χρώμα μπορείτε να φανταστείτε.

 

Μου είχε κάνει εντύπωση πως όλες οι αγορές στο γήπεδο δεν γίνονταν με μετρητά αλλά με μια ειδική προπληρωμένη κάρτα Arena την οποία είχαν όλοι οι φίλαθλοι. Ακόμα και το parking με αυτή την κάρτα το πλήρωνες. Στο τέλος παίρνεις την κάρτα σπίτι σου για τον επόμενο αγώνα με ό,τι υπόλοιπο credit έχει μείνει.

 

Είχα όμως την ατυχία να πετύχω το γήπεδο μισοάδειο, με τρομερό κρύο (-5 βαθμούς) και δυστυχώς δεν έπαιζε η Bayern αλλά η Munchen 1860.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ρεαλ είναι ακόμη πιο αντιπαθητική... με τους παίκτες βεντέτες που μαλώνουν για το ποιος θα κρατήσει την μπάλα περισσότερο και για το ποιος έχει πιο ωραίες ανταύγιες και λακ στο μαλλί του.

 

Καλά τους έκανε ο Βαν Μπόμελ!!!

 

ας πλησιαζε λιγο τις κερκιδες ο μαγκας...... οσο για τους παιχτες τις ρεαλ καλα

 

κανουν και ειναι βεντετες πρεπει να εχει και λιγο υφακι ο παιχτης οχι να ειναι

 

ρομποτακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω μόνο για το Allianz Arena ότι είναι ένα απο τα καλύτερα γήπεδα στα οποία έχω δει μπάλλα. Είναι πολύ όμορφο και "ποδοσφαιρικό" μέσα' date=' αλλά από έξω είναι απίστευτο, με το "μπαλλόνι" να παίρνει ό,τι χρώμα μπορείτε να φανταστείτε.

 

Μου είχε κάνει εντύπωση πως όλες οι αγορές στο γήπεδο δεν γίνονταν με μετρητά αλλά με μια ειδική προπληρωμένη κάρτα Arena την οποία είχαν όλοι οι φίλαθλοι. Ακόμα και το parking με αυτή την κάρτα το πλήρωνες. Στο τέλος παίρνεις την κάρτα σπίτι σου για τον επόμενο αγώνα με ό,τι υπόλοιπο credit έχει μείνει.

 

Είχα όμως την ατυχία να πετύχω το γήπεδο μισοάδειο, με τρομερό κρύο (-5 βαθμούς) και δυστυχώς δεν έπαιζε η Bayern αλλά η Munchen 1860.[/quote']

 

Ναι έτσι είναι αυτή η κάρτα ονομάζεται Arena Card και μπορείς να την προμηθειτείς σε πολλά σημεία του γηπέδου αλλά και να την γεμίσεις με χρήματα.. Διευκολύνει απίστευτα τις συναλαγές καθώς όπως καταλαβαίνετε δεν χρειάζετεαι να ασχολείται κανένας με cash..Απλά ακουμπάς την κάρτα πάνω σε ένα scanner και τελείωσε.. Επίσης οι κάτοχοι διαρκείας δεν χρειάζεται να έχουν ξεχωριστά και την Arena Card καθώς η κάρτα με το διαρκείας έχει chip μέσα και μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για αυτό το σκοπό!

Ακριβώς όπως είχα πάει και εγώ πέρσυ στο γήπεδο... 35.000 κόσμος στη ''Β. Εθνική''..:D:D

Το γήπεδο απέξω πραγματικά είναι σοκ και δέος...

 

@Pablo Δεν ισχυρίστηκε κανείς ότι πάνε για την χρυσή μπάλλα αυτοί οι παίχτες αλλά νομίζω πως ο Lahm είναι πολύ καλός για αυτό κάνει.. Επίσης για τον Schweini δεν μπορώ να εκφρασω τελείως σωστή άποψη γιατί φέτος που παρακολουθώ στενά παίζουν όλοι χάλια.. Πάντως στο Mundial έκανε πολύ καλά παιχνίδια και μου άρεσε πολύ!

 

@1980 Οι παίχτες της Real μάλλον πρέπει να έχουν λίγο ποιο χαμηλό IQ από όλους τους υπόλοιπους ή να τους έχουν τυφλώσει τα λεφτά, γιατί δεν είναι δύσκολο να δεις το προφανές... Για μένα το μεγαλύτερο λάθος στην καριέρα ενος παίχτη είναι να πάρει μεταγραφή στη Real. 90% θα καεί ο παίχτης και όχι επειδή δεν ξέρει μπάλλα... Και δεν νομίζω να μπορείς να ισχυριστείς το αντίθετο... Παρόμοια γεγονότα συμβαίνουν και στην Chelsea. Και για αυτό δεν μπορώ να τις βλέπω αυτές τις ομάδες... Τουλάχιστον η Bayern έχει λεφτά αλλά αγοράζει παίχτες που τις κάνουν δεν αγοράζει για να αγοράσει....

 

Και ναι παίρνει τους καλύτερους της Γερμανίας και παίρνει τα πρωταθλήματα... Έτσι είναι... Για αυτό και ο Ολυμπιακός παίρνει τα πρωταθλήματα στην Ελλαδα... Επειδή έχει τους καλύτερους... Τι να κάνουμε..έτσι λειτουργεί το πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έτσι είναι αυτή η κάρτα ονομάζεται Arena Card και μπορείς να την προμηθειτείς σε πολλά σημεία του γηπέδου αλλά και να την γεμίσεις με χρήματα.. Διευκολύνει απίστευτα τις συναλαγές καθώς όπως καταλαβαίνετε δεν χρειάζετεαι να ασχολείται κανένας με cash..Απλά ακουμπάς την κάρτα πάνω σε ένα scanner και τελείωσε.. Επίσης οι κάτοχοι διαρκείας δεν χρειάζεται να έχουν ξεχωριστά και την Arena Card καθώς η κάρτα με το διαρκείας έχει chip μέσα και μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για αυτό το σκοπό!

Ακριβώς όπως είχα πάει και εγώ πέρσυ στο γήπεδο... 35.000 κόσμος στη ''Β. Εθνική''..:D:D

Το γήπεδο απέξω πραγματικά είναι σοκ και δέος...

 

@Pablo Δεν ισχυρίστηκε κανείς ότι πάνε για την χρυσή μπάλλα αυτοί οι παίχτες αλλά νομίζω πως ο Lahm είναι πολύ καλός για αυτό κάνει.. Επίσης για τον Schweini δεν μπορώ να εκφρασω τελείως σωστή άποψη γιατί φέτος που παρακολουθώ στενά παίζουν όλοι χάλια.. Πάντως στο Mundial έκανε πολύ καλά παιχνίδια και μου άρεσε πολύ!

 

@1980 Οι παίχτες της Real μάλλον πρέπει να έχουν λίγο ποιο χαμηλό IQ από όλους τους υπόλοιπους ή να τους έχουν τυφλώσει τα λεφτά, γιατί δεν είναι δύσκολο να δεις το προφανές... Για μένα το μεγαλύτερο λάθος στην καριέρα ενος παίχτη είναι να πάρει μεταγραφή στη Real. 90% θα καεί ο παίχτης και όχι επειδή δεν ξέρει μπάλλα... Και δεν νομίζω να μπορείς να ισχυριστείς το αντίθετο... Παρόμοια γεγονότα συμβαίνουν και στην Chelsea. Και για αυτό δεν μπορώ να τις βλέπω αυτές τις ομάδες... Τουλάχιστον η Bayern έχει λεφτά αλλά αγοράζει παίχτες που τις κάνουν δεν αγοράζει για να αγοράσει....

 

Και ναι παίρνει τους καλύτερους της Γερμανίας και παίρνει τα πρωταθλήματα... Έτσι είναι... Για αυτό και ο Ολυμπιακός παίρνει τα πρωταθλήματα στην Ελλαδα... Επειδή έχει τους καλύτερους... Τι να κάνουμε..έτσι λειτουργεί το πράγμα...

 

δεν ειναι θεμα νοημοσυνης θεμα ψυχοσυνθεσης ειναι. νομιζεις οτι αν παει ο σβαινσταιγκερ ( ονομα και αυτο) στην ρεαλ θα την ψωνισει?οχι. απλα εγω προσωπικα ειπα οτι ειναι και λιγο λογικο να την ψωνισεις αν παιζεις στην ρεαλ πουλαει πολυ γκλαμουρια η ομαδα και αυτο την εχει καταστρεψει αγωνιστικα μονο τα τελευταια χρονια, και εχεις παρε δωσε και με τον μπεκαμ συνεχεια. ποδοσφαιριστες ειναι δεν ειναι και ατομα με ιδιαιτερη παιδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον η Bayern έχει λεφτά αλλά αγοράζει παίχτες που τις κάνουν δεν αγοράζει για να αγοράσει....
χμμ, πολλες φορες αγοραζει παιχτες απλα για να αποδυναμωσει τις ανταγωνιστριες και τους αφηνουν να σαπιζουν στον παγκο (βλ. Νταισλερ), δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο οτι οι περισσοτερες μεταγραφες γινονται απο αλλες ομαδες εντος γερμανιας...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν πράγματι ισχύει αυτό, αλλά νομίζω πως έφερες λάθος παράδειγμα...

 

Ο Deisler είναι νομίζω εδώ και καιρό μανιοκαταθληπτικός με χαρτί κιόλας και γενικά είχε πάρα πολλά προβλήματα που τον άφηναν εκτός γηπέδου... Και στα ψυχολογικά του προστέθηκε τα τελευταία χρόνια και πρόβλημα στο γόνατο, το οποίο τον οδήγησε σε πολλές επεμβάσεις, αλλά και στην απόφαση που πήρε πριν λίγο καιρό να αποσυρθεί τελείως....

 

Κρίμα πάντως γιατί ήταν πολύ καλό παίχτης.. Είχε τον τίτλο του πολύ μεγάλου ταλέντου παλιά, αλλά αμα δεν σε θέλει τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως να ειναι λαθος το παραδειγμα, αλλα ο Νταισλερ ηταν μια χαρα οταν επαιζε στην Χερτα, οταν μετακομισε στην Bayern αρρωστησε.

Απο οτι ελεγαν δεν αντεχε την πιεση και το οτι εμενε στον παγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...