Προς το περιεχόμενο

Οδηγός για μεταχειρισμένα αμάξια


wilmott

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά το στρατό ένα κάρο επιβάλλεται.

Θέλω να διαθέσω αυστήρα μέχρι 9.000 ευρώ για ένα αμάξι 6-5τίας το οποίο επειδή μένω κέντρο θέλω να είναι όσο μικρότερο γίνεται. Σκέφτομαι για κανένα σειτσεντο που είναι και ολύ φθηνότερο από αυτά που δίνω ή κανένα κλιό.

Ξέρετε κανένα σχετικό σαιτ με φωτοαγγελίες ή σκέες αγγελίες καμμία συμβουλή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά για μικρό και μεταχειρισμένο, συμβουλεύω να κοιτάξεις προς τίποτα ιαπωνικοειδές. Κανά Toyota Yaris, Honda Jazz, Nissan micra, Suzuki Swift (μάλλον παραείναι νέο για να έχει θεμελιωμένη βάση μεταχειρισμένων) κτλ. Μηχανολογικά και ηλεκτρικά τουλάχιστον τα εξ ανατολής θα σου προκαλέσουν λιγότερα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wilmott με 9000 θα σου πρότεινα να αγοράσεις ένα απο τα C1 / 107 / aygo. Θα είναι καινούρια με εγγύηση και είναι εξαιρετικά αυτοκίνητα (το ίδιο ουσιαστικά), πιστεύω τα καλύτερα στην κατηγορία αυτή.

 

seicento δεν θα το πρότεινα, είναι πολύ δύσχρσηστο και θα σε ταλαιπωρήσει μέσα στην πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με ^BOOMBOOM.Γενικα το seicento σε κουραζει οταν το οδηγεις πολυ ωρα.Για το κλιο εχω ακουσει οτι καιει πολυ σε σχεση με αυτα της κατηγορια του.Αν δεν σε ενδιαφερει κανενα καινουργιο απο αυτα που προτεινει ο ^BOOMBOOM, θα προτεινω το opel corsa.Παντως ριξε καμια ματια σε καμια μαντρα ή σε καμια αντιπροσωπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να μην ξεφύγεις με τπτ τα 9000 ευρώ και πας τελικά σε μεταχειρισμένο μην υπερβείς τα 8χιλιάρικα. Όλο και κάτι θα χρειαστεί, είτε λάστιχα το ένα το άλλο. Πάντως και με αυτά τα λεφτά μπορείς να πάρεις ένα μικρό 1400 με 30000χλμ περίπου. Corsa πχ, Yaris.

Και σε αυτά τα λεφτά βγαίνει και το picanto. Εντάξει σαν πλαίσιο δεν είναι το ίδιο αλλά θα είναι καινούριο και απ'όσο ξέρω δεν έχουν βγάλει προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εντελως stressfree κατασταση προτεινω κανα παλιο polo (κλασσικο αμαξι για γκομενα), yaris κτλ.Αν θες να γλιτωσεις τον ευνουχισμο τις στιγμες που εχεις ορεξη να παιξεις λιγακι γαλλικα ή φιεστα, ειναι μονοδρομος .Μπορεις να περιμενεις λιγο βεβαια και να βρεις το νεο swift οριακα στα εννια.

 

edit : Παντως σκεψου και την περιπτωση να παρεις κατι πιο παλιο και πολυ φτηνοτερο και να περιμενεις τα καινουρια μικρα, αξιζει τον κοπο πιστευω.Θα βγουνε και αλλα καλα πακετα σαν το swift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το στρατό ένα κάρο επιβάλλεται.

Θέλω να διαθέσω αυστήρα μέχρι 9.000 ευρώ για ένα αμάξι 6-5τίας το οποίο επειδή μένω κέντρο θέλω να είναι όσο μικρότερο γίνεται. Σκέφτομαι για κανένα σειτσεντο που είναι και ολύ φθηνότερο από αυτά που δίνω ή κανένα κλιό.

Ξέρετε κανένα σχετικό σαιτ με φωτοαγγελίες ή σκέες αγγελίες καμμία συμβουλή?

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτή την λίστα. Περιέχει αυτό που ρωτάς σε πολλαπλές επιλογές! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πάτε καλά ρε παιδιά προτείνετε στον άνθρωπο να παρει Ιαπωνοκινεζικα αυτοκίνητα;

Με 9 χιλιάρικα χαλαρά βρίσκεις ένα Astra 2001-02 μοντέλο. Ίσως μπορείς να βρεις και κανένα γκολφάκι.

Προσοχή κατά την αγορά μεταχειρισμένου μην προέρχεται από κανά κάγκουρα και το έχει ξεσκίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς προτείνω Ιαπωνικό για μεταχειρισμένο, επίσης προτείνω να μην δώσει πάνω από 6 χιλιάρικα για μεταχειρισμένο μικρό, επίσης ζήτησε μικρό αυτοκίνητο, το γκολφ, αστρα κτλ είναι μισό μέτρο πάνω από αυτό που θέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πάτε καλά ρε παιδιά προτείνετε στον άνθρωπο να παρει Ιαπωνοκινεζικα αυτοκίνητα;

Με 9 χιλιάρικα χαλαρά βρίσκεις ένα Astra 2001-02 μοντέλο. Ίσως μπορείς να βρεις και κανένα γκολφάκι.

Προσοχή κατά την αγορά μεταχειρισμένου μην προέρχεται από κανά κάγκουρα και το έχει ξεσκίσει.

 

Τι εχουν τα γιαπωνεζικα ; Ειδικα στο swift οι ανθρωποι εχουν κανει παπαδες, το αμαξι γαμαει και δερνει , κινητηρας , στησιμο ,τιμονακι , αξιοπιστια και καταναλωση, μονο στην παθητικη υστερει λιγακι.Αμα το βρεις εννια χιλιαρικα και δεν σε χαλαει η εμφανιση ειναι η καλυτερη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...