Προς το περιεχόμενο

Restart Fritz!Box Fon


kosmis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν πάω να κάνω restart το fritz από το μενού του (Επιλογή System -> Reset -> Restart Fritz!Box). Μόλις κάνει restart ενώ δείχνει ότι έχει και πάλι συνδεθεί δεν μπαίνει σε καμία σελίδα, και πρέπει να βγάλω το καλώδιο του ρεύματος και να το ξαναβάλω. Αυτό το restart το χρειάζομαι έτσι ώστε να αλλάζει IP το μηχάνημα...

Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kana firmware update?

Έχω την έκδοση 06.04.21. Υπάρχει άλλη νεότερη; Και αν ναι, από που μπορώ να την κατεβάσω;

 

Αν κάνεις κλικ στο Configuration Wizard και ακολουθήσεις τα βήματα 1-1 δεν συνδέεται;

Μόλις το δοκίμασα και δεν παίζει. Αλλά μόλις βγάλω το καλώδιο του τηλεφώνου και το ξαναβάλω όλα παίζουν κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για firmware update

http://www.avm.de/en/frame/frame.php?destination=http%3A%2F%2Fwebgw.avm.de%2Fdownload%2FDownload_en.jsp%3Flang%3Den%26os%3Dwinxp%26product%3DFRITZ%21Box+Fon+Annex%26category%3Dfritzbox

Υπάρχει το 06.04.24.

Προσοχή να κατεβάσεις το σωστό!!!!

Annex A για κανονικό (PSTN) τηλέφωνο και

Annex B για ISDN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει η 06.04.24, αλλά είχα κι εγώ το .21 πιο πριν και ποτέ δεν μου παρουσιάσε τέτοιο πρόβλημα. Δοκίμασες μετά το restart να απενεργοποιήσεις προσωρινά το software firewall...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει η 06.04.24, αλλά είχα κι εγώ το .21 πιο πριν και ποτέ δεν μου παρουσιάσε τέτοιο πρόβλημα. Δοκίμασες μετά το restart να απενεργοποιήσεις προσωρινά το software firewall...;

Είχες δίκιο. Σ' ευχαριστώ πολύ. Για κάποιο λόγο τo McAfee που έχω, μπλόκαρε την σύνδεση. Βέβαια πρέπει να βρω πως μπορώ να το διορθώσω. Και πάλι ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο ουσιαστικό που προσέφερε η επόμενη έκδοση είναι η διόρθωση ενός bug με το αναβόσβημα του Internet Phone LED (σπαστικούλι). Οπότε, αν δεν τον ενοχλεί το συγκεκριμένο και είναι απλώς firmwareupdate-ολάγνος, please...by all means...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...