Προς το περιεχόμενο

Kodak kiosk


Pantelis51

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι κάτωχος μιας kodak p880 και σήμερα εκτύπωσα τις πρώτες φωτογραφίες μου σε ένα kodak kiosk.

 

Η αλήθεια είναι η τελική εκτύπωση με απογοήτευσε μιας και που το χρώμα των προσώπων φαίνεται αρκετά πλαστικό και όχι ροδαλό.

 

Δοκίμασα σε ένα άλλο, σε άλλη περιοχή... Το αποτέλεσμα το ίδιο!

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως οφείλεται στα μηχανηματα kodak kiosk μιας και που οι φωτογραφίες εμφανίζονται περισσότερο ζωντανές σε οθόνη υπολογιστή παρά από αυτό το μηχάνημα...

 

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω εάν γνωρίζετε περισσότερα γιατί μου φαίνεται αδιανόητο μιας και που και η μηχανή και ο εκτυπωτής είναι της kodak και υποτίθεται πως θα πρεπε να συνεργάζονται άψογα για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Φωτογραφίες εκτυπωμένες σε εκτυπωτή HP σε φωτογραφικό χαρτί hp εμφανίζονται πολύ καλύτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτωχος μιας kodak p880 και σήμερα εκτύπωσα τις πρώτες φωτογραφίες μου σε ένα kodak kiosk.

 

Η αλήθεια είναι η τελική εκτύπωση με απογοήτευσε μιας και που το χρώμα των προσώπων φαίνεται αρκετά πλαστικό και όχι ροδαλό.

 

Μήπως φωτογράφιζες πλαστικές κούκλες; η μήπως ανθρώπους με αποκριάτικες μάσκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστες σε ένα καλό φωτογραφείο όπου συνήθως τις περνάνε πρώτα με ένα πρόγραμμα διόρθωσης για καλύτερο αποτέλεσμα ... Μπορείς να συγκρίνεις και τιμές και να βρεις ένα φτηνό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως σε ένα καλό κατάστημα που να ασχολείται και με επεξεργασία, θα σου κάνει τις ανάλογες διορθώσεις και θα έχεις καλά εκτυπωτικά αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta perasmena xristougena se kapoio katasthma mou ekanan epideiksh enos tetoiou kodak afou me travhksan prwta mia fwto pali me kodak, kai mporw na pw oti htan perissotero dysfhmhsh para diafhmhsh...den nomizw oti ayta ta mhxanakia mporoun na dwsoun kati parapanw apo metria poiothta, o,ti marka kai na einai. kalytera na dwsw eksw tis fwto mou kai na exe kai kapoion na vrisw an den vgoun kales, apo th stigmh pou sto pc mou deixnoun ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη ποιότητα των φωτογραφιών μου.

 

Το θέμα είναι αυτά τα μηχανήματα αν κάνουνε καλά τη δουλειά που θα πρεπε να κάνουνε ή όχι.

 

Γιατί είναι τραγικό να δουλεύεις με RAW αρχεία και στο τέλος να λαβαίνεις μια πατάτα για εκτύπωση!

 

Άρα πρέπει να ψάξω για DLAB που κάνει φωτο-εκτύπωση σε παραδοσιακό φωτογραφικό χαρτί και όχι εκτύπωση με Inkjet, Laser κλπ.

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...