Προς το περιεχόμενο

Cetelem bank


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

K λαμβανει χωρα το εξης σκηνικο .

 

Πηρα μια προσφορα ηλεκτρικων συσκευων απο ενα καταστημα κ ο υπαλληλος μας ειπε να περιμενουμε απο την τραπεζα ενα βιβλιαρακι στο οποιο θα υπηρχαν οι δοσεις .

 

Μια δοση αμελησαμε να την δωσουμε - την πρωτη που περιμεναμε να ερθει το βιβλιαρακι - κ ηρθε ο επομενος μηνας .

 

Κ μας ερχεται επιστολη απο το ''τμημα καθυστερημενων οφειλων'' με την οποια μας λεει ''καθυστερησατε μια δοση , μπλαμπλαμπλα'' .

 

Το παραβλεπουμε κ παω να πληρωσω στο μαγαζι την δοση .

Τους ειπαμε οτι ''το κ το'' κ παραδεχτηκαν οτι εφοσον δεν ηταν συνεπεις αυτοι ηταν αδικαιολογητο να στειλουν επιστολη .

 

Τον επομενο μηνα την αφησα επιτηδες απληρωτη μιας κ βιβλιαρακι ουτε πως μοιαζει δε μαθαμε ποτε .

 

Κ μας ερχεται κ δευτερη επιστολη κ φυσικα βιβλιαρακι δοσεων αφαντο .

--

 

Αυτη την τραπεζα δεν την εχω ακουσει ξανα κ αυτη η συμπεριφορα δεν με εμπνεει ιδιαιτερα να την εμπιστευτω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω ξαναδεί κυρίως σε αγγελίες εργασίας που δημοσιευει στη Καριέρα.

 

Επίσης, εχει παρει αδεια λειτουργείας και εποπτεύεται απο την Τράπεζα της Ελλάδος, -ως πιστωτικό ίδρυμα που έχει την έδρα του σε άλλη χωρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης και απλά εχει Υποκατάστημα στην Ελλάδα-, οπότε δε χρειαζεται να ανησυχείς.

 

Καθαρά ελλειψη οργάνωσης δείχνει αυτο που λες.

 

Απλώς να εισαι συνεπης στις υποχρεώσεις σου, γιατι οι ξενες τράπεζες που δεν εχουν την εδρα τους στην ελλαδα, δημιουργουν υποκαταστηματα στη χωρα μας, καθαρα για δανειακά προϊόντα και δεν αστειεύονται. (Η cetelem δεν δινει τη δυνατοτητα καταθεσεων, παρα μονο δανείων και καρτών!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η cetelem είναι η μεγαλύτερη τράπεζα καταναλωτικής πίστης στην Ευρώπη και θυγατρική της BNP-PARIBAS... Στην Ελλάδα είναι σχετικά νέα και δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει σωστή οργάνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...