Προς το περιεχόμενο

Εκκεντρικότητες από ανθρώπους που θαυμάζουμε.


MsquitoPrincess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι φανατική του θεού Salvador Dali και διαβάζοντας ορισμένα πράγματα από τη ζωή του κατά καιρούς,σκέφτηκα να τα μοιραστώ μαζί σας

και γενικότερα σ'αυτό το thread να καταγράψουμε εκκεντρικές συμπεριφορές από ανθρώπους που θαυμάζουμε.

 

Λοιπόοοον...

-Όταν γνώρισε την Gala ,για να τραβήξει την προσοχή της,ξύριζε τις μασχάλες του

και τις έβαφε μπλε,πασαλειφόταν με κοπριά κατσίκας&ψαρόκολλα.

 

-Σε μια έκθεση εμφανίστηκε στη σκηνή με στολή δύτη μέσα στην οποία παραλίγο να πεθάνει απο ασφυξία.Το κοινό δεν άκουγε τις κραυγές

του και απλώς αντιλήφθηκε την κατάσταση από τις βίαιες κινήσεις του.

 

-Σε μια ομιλία του στη Σορβόνη κατέφτασε με μια άσπρη Ρολλς Ρόυς η οποία ήταν γεμάτη κουνουπίδια.

 

-Όταν πέθαινε ο πατέρας του ,αυνανίστηκε και έβαλε σε ένα σακουλάκι το σπέρμα του και του το έδωσε

(το είχα ακούσει πριν πολλά χρόνια ,δεν μπόρεσα να βρω κάποια πηγή δυστυχώς)

 

ur turn :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το πιο αξιομνημόνευτο ήταν πως την Gala δεν την ενοχλούσε και δεύτερη γυναίκα στο κρεβάτι.

Αλλά αυτό δεν είναι εκκεντρικότητα, είναι φυσιολογικά πράγματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το τέλος της σχέσης τους η ίδια απομονωνόταν στον πύργο τους με νεαρούς εραστές και ο ίδιος είχε συνάψει σχέσεις με την Αμάντα Ληρ..

Θερμόαιμοι και οι 2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει ότι η αυτοβιογραφία του είναι ένα συνονθύλευμα από πραγματικότητα και φαντασία.Οπότε θα με εκνεύριζε να διαβάσω κάτι και να ανρωτιέμαι αν είναι αλήθεια ή απλά αποκύημα της φαντασίας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όχι πως τον θαυμάζω σε καμία περίπτωση, αλλά η εκκεντρικότητα του Αλέφαντου με τα κοντομάνικα είναι σφραγίδα κατατεθέν.

 

Και επειδή έχει κι άλλα βίτσια, θυμάμαι κάποτε του αμολύσανε μαύρες γάτες πριν τον αγώνα και είχε γίνει έξαλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιοι άνθρωποι πιστεύω ότι μέσα στον παραλογισμό τους υποφέρουν απίστευτα.

Συνήθως προκαλούν οργή στους άλλους αλλά είναι άξια λύπησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gtsamour: Στην σχολή μας μιλούσαν για έναν μαθηματικό ο οποίος πριν μπει σε οποιοδήποτε κτίριο περπατούσε τον περίγυρο του (του κτιρίου) 3 φορές.

Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό είναι εκκεντρικότητα ή ψυχαναγκασμός αλλά δεν νομίζω να το απολάμβανε. Άρα μάλλον έχεις δίκιο στο ότι υποφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τη λέει ο Διογένης στον Πλάτωνα

Βλέπει ο Πλάτωνας το Διογένη να μαζεύει χόρτα

 

"Ρε συ Διογένη αν ήσουν ακόλουθος του Διονύσου δε θα μάζευες τώρα χόρτα"

Και του απαντάει ο Διογένης

 

"Και συ αν μάζευες χόρτα δε θα σουν υποταγμένος στο Δίονυσο":cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο πραγμα ο ψυχαναγκασμος, αλλα εχω την εντυπωση πως αυτος που τελικα εκπληρωνει τη ''συνηθεια'' του π.χ. το παραδειγμα που ανεφερες Sellers νιωθει καταπληκτικα, ασχετα πως το βλεπουμε εμεις.

 

Εχω και εγω τετοιες συνηθειες, δε μπορω να κοιμηθω σε χωρο ακαταστατο, αλλα οταν εχω συμμαζεψει νιωθω τελεια, μη γελατε ρε, το ξερω οτι θα περασω καλα στο στρατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ακουσει σε μια συνεντευξη της Αματα Ληρ (που εχει γραψει και βιβλιο για τον Νταλί -σαν το καλύτερο μοντελο του που ηταν γνωρίζει πολλά) ελεγε για το ποσο εκκεντρικός ηταν που οταν ηταν ετοιμοθανατος ήθελε να εχει κόσμο να τον ωλέπουν να πεθαίνει , και καυχιοτανε , κοιταχτε με τους ελεγε !! και κατι μ*λακίες τετοιες

 

Ο Διογένεις πολυ μάγκας.

Μου αρεσει να ακούω στην τηλεορασει να μιλανε απλοι τύποι οταν δεν φοβούνται να τα πουνε εξω απο τα δόντια, και μου την σπάνε οι μικροβουλευτες που σε καθε συνεντευξη τρεμουν απο το φοβο μην πουνε κατι που ειναι εκτος πολιτικης κομματος και αμα πει καποιος κατι για εναν υπουργο πχ του κομματος του καιγεται να απαντησει, κοκκινιζει χτυπιεται αναρρωτιεμαι αν θα εκανε το ιδιο για θεματα που πρεπει να προστατευσει την οικογενεια του κλπ.

Επισης μου αρεσει να ακουω να μιλανε διανοουμενοι , ιερεις (ανωτάτου επιπεδου) και γενικα ανθρωπους που οδηγουν το πνευμα στο σωστο δρομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...