Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Μονο για την barca εβαλες eon?

Πάντως σίγουρα όχι για τις ταινίες, αφού έχω Kodi + stremio + realdebrid. Ένας βασικός λόγος ήταν η μπάλα, δηλαδή κυρίως Μπάρτσα και άντε και κάποιο εγχώριο ντέρμπι. Ήμουν στο τσακ να μην βάλω και να παραμείνω με Wind Vision μέχρι να λήξει στο τέλος του χρόνου. Ψήθηκα τελευταία μέρα της προσφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kirileman είπε

Πάντως σίγουρα όχι για τις ταινίες, αφού έχω Kodi + stremio + realdebrid. Ένας βασικός λόγος ήταν η μπάλα, δηλαδή κυρίως Μπάρτσα και άντε και κάποιο εγχώριο ντέρμπι. Ήμουν στο τσακ να μην βάλω και να παραμείνω με Wind Vision μέχρι να λήξει στο τέλος του χρόνου. Ψήθηκα τελευταία μέρα της προσφοράς.

Απλα μου φανηκε περιεργο να βαλεις αποκλειστικα για την ομαδα αυτη , μιας και παιζουν αρκετα καλα stream καθε φορα που παιζει.

 

Επεξ/σία από Menelaos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Menelaos83 είπε

Απλα μου φανηκε περιεργο να βαλεις αποκλειστικα για την ομαδα αυτη , μιας και παιζουν αρκετα καλα stream καθε φορα που παιζει.

 

Στειλε κανα Pm, γιατι οτι στριμ βρηκα ειναι της κακιας ωρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Απλα μου φανηκε περιεργο να βαλεις αποκλειστικα για την ομαδα αυτη , μιας και παιζουν αρκετα καλα stream καθε φορα που παιζει.

 

Με ελληνική περιγραφή δεν βρίσκω, το ίδιο ισχύει και για ελληνικά ματς. Αν το γυρίσω στην απόλυτη οικονομία, θα κόψω και Netflix (δεν βρίσκεις πειρατικά τα πάντα σε 4K, ειδικά σειρές) και Cosmote κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Με ελληνική περιγραφή δεν βρίσκω, το ίδιο ισχύει και για ελληνικά ματς. Αν το γυρίσω στην απόλυτη οικονομία, θα κόψω και Netflix (δεν βρίσκεις πειρατικά τα πάντα σε 4K, ειδικά σειρές) και Cosmote κλπ.

Ελληνικη περιγραφη οχι μονο ξενη , απο Ελληνικα δεν εχω ασχοληθει καθολου και δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από συμπαίκτες στη Μπαρτσελόνα, στη σχέση παίκτη-προπονητή και πλέον αντίπαλοι στους πάγκους.
Τσάβι και Γκουαρδιόλα για πρώτη φορά κοντράρονται ως προπονητές!
Δυο ΣΗΜΑΙΕΣ της Μπαρτσελόνα!

May be an image of 1 person, standing and text that says 'NIKE.C'
 
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήταν θέμα χρόνου να το φάμε. Μπροστά είμαστε επικίνδυνοι, αλλά πίσω είμαστε για γέλια. Δεν εμπνέει καμία εμπιστοσύνη η άμυνα.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kirileman είπε

Ήταν θέμα χρόνου να το φάμε. Μπροστά είμαι επικίνδυνοι, αλλά πίσω είμαστε για γέλια. Δεν εμπνέει καμία εμπιστοσύνη η άμυνα.

Μπάρσα είσαι. Μια ζωή δεν είχαμε άμυνα, τώρα θα αποκτήσουμε; Βλέπω πάντως σημαντική βελτίωση στο τρανζίσιον, που ήταν και το αδύναμο σημείο μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2022 στις 1:53 ΠΜ, demessakis είπε

Μπάρσα είσαι. Μια ζωή δεν είχαμε άμυνα, τώρα θα αποκτήσουμε; Βλέπω πάντως σημαντική βελτίωση στο τρανζίσιον, που ήταν και το αδύναμο σημείο μας.

Γενικα παιξαμε κακα και αναρχα , ολοι ανεβαιναν στην επιθεση και ηθελαν να σκοραρουν (Κεσσιε ολη την ωρα επιθεση και ο Ντε Γιονγκ αλλου και αλλου), ευτυχως εχουμε ποιοτητα επιθετικα και ηταν χαμηλης δυναμικοτητας ο αντιπαλος και ολα καλα.

Παμε για δυσκολο ματς με την Καντιθ που συχνα μας βαζει δυσκολα και μετα εχουμε τον κακο μας δαιμονα την Μπαγερν ας ελπισουμε εκει ο Τσαβι να γεμισει το κεντρο και να εχουμε τον ελεγχο εκει, γιατι εκει ειναι η κυρια δυναμη της Μπαγερν Κιμιχ - Γκορετσκα και τα εξτρεμ της ελπιζω σε καλο βραδυ την αμυνα, ο Κουντε ειναι εγγυηση και ειναι εμφανως βελτιωμενοι Ερικ Γκαρσια και ο Τερ Στεγκεν σε σχεση με τα τελευταια 2-3 χρονια που ηταν τροχονομος.

Ιδωμεν!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Γενικα παιξαμε κακα και αναρχα , ολοι ανεβαιναν στην επιθεση και ηθελαν να σκοραρουν (Κεσσιε ολη την ωρα επιθεση και ο Ντε Γιονγκ αλλου και αλλου), ευτυχως εχουμε ποιοτητα επιθετικα και ηταν χαμηλης δυναμικοτητας ο αντιπαλος και ολα καλα.

Παμε για δυσκολο ματς με την Καντιθ που συχνα μας βαζει δυσκολα και μετα εχουμε τον κακο μας δαιμονα την Μπαγερν ας ελπισουμε εκει ο Τσαβι να γεμισει το κεντρο και να εχουμε τον ελεγχο εκει, γιατι εκει ειναι η κυρια δυναμη της Μπαγερν Κιμιχ - Γκορετσκα και τα εξτρεμ της ελπιζω σε καλο βραδυ την αμυνα, ο Κουντε ειναι εγγυηση και ειναι εμφανως βελτιωμενοι Ερικ Γκαρσια και ο Τερ Στεγκεν σε σχεση με τα τελευταια 2-3 χρονια που ηταν τροχονομος.

Ιδωμεν!!

Ακόμα δεν έχουν μάθει τα παιδιά να παίζουν μεταξύ τους. Ας τους δώσουμε λίγο καιρό ακόμα και θα έρθουν και οι ομορφιές.

Για το αυριανό, εύκολα ή δύσκολα, θα πάρουμε το αίμα μας πίσω, που λένε. Για το ματς του Μονάχου, ας παίξουμε αξιοπρεπώς και ας χάσουμε. Το να γεμίσουμε το κέντρο με παίχτες, δεν ξέρω κατά πόσο θα μας βγει σε καλό. Θεωρώ Μπούσκετς και Ντε Γιονγκ θα είναι βασικοί και ένας εκ των Πέδρι, Γκάβι. Το μεγάλο στοίχημα για τον Τσάβι θα είναι οι θέσεις των μπακ. Ρισκάρεις να ξεκινήσεις βασικούς Μπαλντέ και Σέρτζι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, demessakis είπε

Ακόμα δεν έχουν μάθει τα παιδιά να παίζουν μεταξύ τους. Ας τους δώσουμε λίγο καιρό ακόμα και θα έρθουν και οι ομορφιές.

Για το αυριανό, εύκολα ή δύσκολα, θα πάρουμε το αίμα μας πίσω, που λένε. Για το ματς του Μονάχου, ας παίξουμε αξιοπρεπώς και ας χάσουμε. Το να γεμίσουμε το κέντρο με παίχτες, δεν ξέρω κατά πόσο θα μας βγει σε καλό. Θεωρώ Μπούσκετς και Ντε Γιονγκ θα είναι βασικοί και ένας εκ των Πέδρι, Γκάβι. Το μεγάλο στοίχημα για τον Τσάβι θα είναι οι θέσεις των μπακ. Ρισκάρεις να ξεκινήσεις βασικούς Μπαλντέ και Σέρτζι;

Δεν ζητάω αυτοματισμους και τικι τακα να παίζουν, απλά να κρατάνε τις θέσεις τους να μην είναι τελείως αλλού και αλλού, θεωρώ ότι θα παίξει με 3 κεντρικούς πίσω όπως έπαιξε με Σοσιεδαδ και 4 κέντρο και 3 μπροστά. 

Πιθανή σύνθεση θα είναι Αραουχο, Γκαρσία Κουντε, Μπουσκετς Γκαβι Πεδρι Αλονσο, Ντεμπελε Ραφινια και Λέβα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Δεν ζητάω αυτοματισμους και τικι τακα να παίζουν, απλά να κρατάνε τις θέσεις τους να μην είναι τελείως αλλού και αλλού, θεωρώ ότι θα παίξει με 3 κεντρικούς πίσω όπως έπαιξε με Σοσιεδαδ και 4 κέντρο και 3 μπροστά. 

Πιθανή σύνθεση θα είναι Αραουχο, Γκαρσία Κουντε, Μπουσκετς Γκαβι Πεδρι Αλονσο, Ντεμπελε Ραφινια και Λέβα. 

Όχι πως δεν έχω εμπιστοσύνη στην 3αδα που αναφέρεις, αλλά ίσως χρειαστούν βοήθεια, τα εξτρέμ τους είναι επικίνδυνα. Βέβαια αν μέσοι κι επιθετικοί ανακτούν την μπάλα γρήγορα, δεν θα έχουν και πολλή δουλειά.

Θα προτιμούσα 3-4-3 στον επαναληπτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξέρω οτι πέρυσι δεν είχε λεφτά να κρατήσει τον Messi και φέτος για χρεωκοπημένη ομάδα ξόδεψε τα απίστευτα εκατομμύρια, δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε τον έφερε πίσω, αυτός ο παίκτης είναι για τη φιλοσοφία της Barcelona και όχι να παίζει με τον αχώνευτο mbappe

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Silenzio είπε

εγω ξέρω οτι πέρυσι δεν είχε λεφτά να κρατήσει τον Messi και φέτος για χρεωκοπημένη ομάδα ξόδεψε τα απίστευτα εκατομμύρια, δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε τον έφερε πίσω, αυτός ο παίκτης είναι για τη φιλοσοφία της Barcelona και όχι να παίζει με τον αχώνευτο mbappe

Νομίζω πως και οι τυφλοί έχουν δει πλέον ότι ο κύριος στόχος της διοίκησης ήταν να φάνε τον Messi.
Ήθελαν να ξεφορτωθούν το τεράστιο συμβόλαιο γενικά και απλά βρήκαν πέρυσι την ευκαιρία; 
Έχωνε την μύτη του στα διοικητικά και ήθελε να κάνει κουμάντο παντού;


Κανείς δεν ξέρει ακριβώς τον λόγο, ίσως τον μάθουμε μετά από μερικά χρόνια.
Μπορεί να τον ξαναδούμε σε 2-3 χρόνια για κλείσιμο καριέρας, ποτέ δεν ξέρεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Orpheas1992 είπε

Νομίζω πως και οι τυφλοί έχουν δει πλέον ότι ο κύριος στόχος της διοίκησης ήταν να φάνε τον Messi.
Ήθελαν να ξεφορτωθούν το τεράστιο συμβόλαιο γενικά και απλά βρήκαν πέρυσι την ευκαιρία; 
Έχωνε την μύτη του στα διοικητικά και ήθελε να κάνει κουμάντο παντού;


Κανείς δεν ξέρει ακριβώς τον λόγο, ίσως τον μάθουμε μετά από μερικά χρόνια.
Μπορεί να τον ξαναδούμε σε 2-3 χρόνια για κλείσιμο καριέρας, ποτέ δεν ξέρεις.

Έχουν γίνει πολλά λάθη, κυρίως από την προηγούμενη διοίκηση και από την τωρινή βέβαια , έχουν συμπεριφερθει άσχημα στους παίκτες, καλή ώρα Ντε Γιονγκ που ήθελε να τον διώξει κακήν κακώς γιατί με την λαλακια που έκανε ο Μπαρτομεου ο Ολλανδός θα αμοιβεται είτε από φέτος είτε από του χρόνου με κοντά 20 εκατομμύρια καθαρά με το συμβόλαιο που έχει υπογράψει και δεν είναι χαζός να το μειώσει ο καθένας δεν θα ήθελε να του μειώσει τον μισθό. 

Έπειτα φέτος είχε και την περίπτωση του Άλμπα πέρα από του Ολλανδου που ήθελαν να τον διώξουν κυρίως λόγω συμβολαίου, είχε συμφωνήσει η ομάδα με την ιντερ αλλά ο παίκτης δεν ήθελε, δυστυχώς έχουν δώσει/δεσμεύσει τόσα δικαιώματα τηλεοπτικά και εμπορικά για να είναι ανταγωνιστικοι στις μεταγραφές και σαν ομάδα και συμπεριφέρονται αρκετά χάλια στους παίκτες. 

Θα πέσει και το χειμώνα και το καλοκαίρι βέβαια πάλι γερό ξεσκαρταρισμα, Πικε Άλμπα λήγουν τα συμβόλαια τους Ουμτιτι και Λενγκλε θα τους δώσει κοψοχρονια όπως Ντεστ και Ντεπαι και αν σκάσει καλή πρόταση έχουν πει και για Φέραν να φύγει. 

Όσο αφορά τον Λίο πέρα από το τεράστιο συμβόλαιο και λόγω του salary cap που έχει η La Liga έφυγε και ήταν ένας γερός και πιο ισχυρός τρόπος να γίνει ένα μεγάλο ρισταρτ της ομάδας, είχε μεγάλη ισχύ ο λόγος του μαζί με τον Πικε γιατί τα τελευταία χρόνια ειχαμε και προπονητές μαριονέτες, μόνο ο Ενρίκε ήταν ο τελευταίος που είχε πυγμή και δεν σήκωνε πολλά πολλά από βεντετες, έτσι πρέπει να είναι και ο Τσαβι πέρα σαν όνομα ήταν από τις απαιτήσεις του ότι θα κάνει αυτός κουμάντο. 

Νομίζω ο Λίο έχει 2ετες συμβόλαιο με την Παρι και λογικά δεν βλέπω να το ανανεώνει, είτε θα έρθει σε μας πίσω είτε θα δοκιμάσει σε καμια Αμερική ή στην πατρίδα του με την ομάδα που ξεκίνησε την Νιουελς. 

Σόρυ για το "σεντόνι" παιδιά 

Επεξ/σία από Tsoukos87
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...