Προς το περιεχόμενο

Έρευνα για τον Ελληνισμό


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Καπα- Research και το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών του Harvard πραγματοποιούν μια μεγαλη έρευνα στους Έλληνες σε όλο τον κόσμο με στόχο να καταγραφούν οι σκέψεις, οι απόψεις, ο τρόπος ζωής και οι συνήθειες των Ελλήνων κάθε γενιάς.

 

Η σελίδα της Καπα- Research

Η σελίδα της έρευνας

Το ερωτηματολόγιο

 

Εντιτ . Η ερευνα απευθυνεται αποκλειστικα κ μονο σε μεταναστες απ'οτι ειδα .

Αν εχετε συγγενεις ή ειστε ο ιδιος μονιμος κατοικος εξωτερικου κ.ο.κ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όπως τα λέει η paschalia. Η έρευνα απευθύνεται αποκλειστικά σε Έλληνες που διαμένουν μόνιμα στο εξωτερικό (απόδημος ελληνισμός) και έχει υποστηριχτή την ΕΡΤ.

Το ερωτηματολόγιο περιέχει 166 ερωτήσεις που καλύπτουν ένα ευρύ φάσμα θεματολογίας (κοινωνικά, πολιτικά, συνήθειες, τηλεόραση). Το ερωτηματολόγιο είναι διαθέσιμο στην ελληνική αλλά και στην αγγλική γλώσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σελίδα σέρνεται και έχει ερωτήσει που αλληλοκαλύπτονται, γτπ...

 

Τελείως για τον ούτσο, τα μισά και βάλε δεν μπορώ να τα απαντήσω, πχ δεν έχει απάντηση ποτε, στο πόσο συχνά βλέπετε δορυφορικά ελληνικά κανάλια.

 

2ο Εντιτ, χειραγωγούμενη μου μοιάζει, υπάρχουν απαντήσεις, που και καλά μπορείς να γράψεις ότι θες, οι οποίες όμως δεν ενεργοποιούνται αν τις επιλέξεις...

 

Γραμμένο το άτομο, μόνο η καταγωγή μετράει στη δημοσκόπιση...

 

3ο Έντιτ... Δε σου δίνει τη δυνατότητα να δηλώσεις μη Χριστιανός!!!

 

4: Ερώτηση 118, "εσείς τι πιστεύετε;" Δυνατές απαντήσεις 2!!!

 

5: Μία ερώτηση έχει που με καλύπτουν οι απαντήσεις και δεν αφήνει επιλογή πάνω από 2... Έλεος...

 

6: Στην αρχή σε ρωτούν ποια είναι η εκπαιδευσή σου και στο τέλος τι έχεις τελιώσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ερευνα δεν την κανει η Ερτ .

Η ερευνα πραγματοποιειται απο την ΚΑΠΑ Researsh & το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών του Harvard .

 

Αν τωρα δε σας καλυπτει ουτε το Χαρβαρντ , παω πασο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί οι ερωτήσεις επαναλαμβάνονται ή γιατί δεν υπάρχει η απάντηση σε ερώτηση "ποια εντύπωση έχετε για...", το ουδέτερη και έχει μόνο θετική ή αρνητική, ΔΓ/ΔΑ!

 

Τι ορίζει το Harvard ως ελληνική εκκλησία ή εκκληsia της Ελλάδας, που τη βάζει και σε καμια 20αριά ερωτήσεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα αυτοί θα έχουν κάποιο όφελος ποιος ξέρει τι.Εγώ δεν γράφω σε τέτοιες χαζομάρες και καλά θα 'ηταν να μην παρακινείται τον κόσμο να παίρνει μέρος σε κάθε χαζοστατιστική που του γκαβλώνει του καθενός

sorry για το ύφος αλλά μια φορά παραλίγο μπελά πήγα να βρω με τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω.Μου ρθε ένα φυλάδιο με στατιστικές στα καλά καθούμενα που γράφουν για την ζωή στην γερμανία,μελέτες κλπ. http://www.destatis.de/themen/d/thm_mikrozen.php

Μένω γερμανία παρεπιπτόντως.Και μέσα εκτός τα άλλα έγραφε και ένα ραντεβού από κάποιον υπεύθηνο.Καλά λέω από μέσα μου θα σε περιμένω.Έρχεται και ξαναφεύγει όπως ήρθε αφού δεν του άνοιξα.Μου ξαναφήνει στο γραμματοκιβώτιο άλλες 2 φορές την ίδια φυλλάδα και με απειλές ότι είναι υποχρεωτικό από τον νόμο να το στείλω αλλιώς πρόστιμα κτλ.Τους γράφω κανονικά εκεί που δεν πιάνει μελάνι και εδώ και καιρό δεν με ξαναενοχλήσανε.Τώρα πως ήρθε και από που δεν έχω ιδέα.Για αυτό γράψετε στα @@ σας τα συμφέροντα αυτών των ...να μην πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, κι εγώ νόμιζα θα ήταν «ζουμερή» ιστορία με καμμία οικονομική απάτη από πίσω! Ίσως να μην έκανες καλά όμως, για να είναι η "Statistiches Bundesamt Deutschland" από πίσω, μπορεί να ισχύουν τα περί προστίμου κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είναι τόσο τραγικό το ζήτημα. Είναι απλώς κάποιο ερωτηματολόγιο που όποιος θέλει μπαίνει και απλώς το συμπληρώνει. Η ΕΡΤ απλά διαφημίζει την έρευνα μέσα από τον ΕRT SAT. Ούτε υποχρεωτικό λέει κανένας ότι είναι, ούτε τίποτα παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί οι ερωτήσεις επαναλαμβάνονται

να πω χωρίς να έχω δει το ερωτηματολόγιο,τη γνώμη μου...

οι ερωτήσεις σε ένα καλο ερωτηματολόγιο,πρέπει να επαναλαμβάνονται,με ρυθμό περίπου κάθε 20 ερώτησεις,σου επαναλαμβάνω την 3η,με διαφορετική διατυπωση,ώστε να δεις αν ο ερωτώμενος είναι συγκεντρωμένος στις απαντήσεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...