Προς το περιεχόμενο

Προβλημε με τηλεοπτικο σημα


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον...

Εχω μια κεραιια για tv και το καλωδιο της καταληγει σε ενα ενισχυτη.Απο αυτον φευγουν δυο καλωδια που πανε σε δυο πριζες για tv.

Απο την μια πριζα "τροφοδοτειτε" μια μονο tv αλλα ....απο την αλλη με ενα spliter φευγει ενα καλωδιο για την κουζινα που εχει μια tv και ενα αλλο για το σαλονι που δινει σημε σε ...

Μια plasma tv

Ενα επιτραπεζιο dvd recorder με tuner

Ενα video που εχει κι αυτο tuner

και προσφατα συνδεσα και ενα dvd player με ενσωματωμενο ψηφιακο αποδικοποιητη που θελει κι αυτος σημα tv.

Ολα καλα και το "συστημα" τα αντεξε ΑΛΛΑ μονο στον Ant1 η tv δεν εχει καλη εικονα.Στα αλλα καναλια ειναι μια χαρα.

Καμμια λυση ???? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ηλικία έχει το όλο σύστημα? (καλώδια, ενισχυτής, διακλαδωτής)

 

Τα 4 μηχανήματα στο σαλόνι με ποιον τρόπο τα συνδέεις στο καλώδιο της κεραίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ηλικία έχει το όλο σύστημα? (καλώδια, ενισχυτής, διακλαδωτής)

 

Τα 4 μηχανήματα στο σαλόνι με ποιον τρόπο τα συνδέεις στο καλώδιο της κεραίας?

 

 

Μικρη μαλλον.Εναμισυ ετους...

 

Η συνδεση εχει γινει απο την κορη μου γιατι λογω προβληματος υγειας ...δεν μπορουσα να σκυψω ...:mrgreen: :mrgreen: Ποιος ειναι ο πιο σωστος τροπος απο ενα κλωδιο να δωσω σε video , tv , dvd recorder και αποδικωποιητη ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρη μαλλον.Εναμισυ ετους...

 

Η συνδεση εχει γινει απο την κορη μου γιατι λογω προβληματος υγειας ...δεν μπορουσα να σκυψω ...:mrgreen: :mrgreen: Ποιος ειναι ο πιο σωστος τροπος απο ενα κλωδιο να δωσω σε video , tv , dvd recorder και αποδικωποιητη ???

Με ένα splitter.

 

Όλος αυτός ο πανικός από συσκευές απαιτεί σωστή δουλειά με τις συνδέσεις & τα καλώδια ώστε να λειτουργήσει απροβλημάτιστα. Διαφορετικά οι δέκτες αλληλοεπηρεάζονται μεταξύ τους με τα ευνόητα αποτελέσματα.

Είναι πιθανό η κόρη σου να μη χρησιμοποίησε σωστό διακλαδωτή για τις συσκευές στο σαλόνι ή κάπου αλλού έχει γίνει πατάτα.

Αν από τη άλλη αν τις έχει συνδέσει σε σειρά μεταξύ τους (από κεραία σε video - από video σε dvd-r - από dvd-r σε TV κτλ) τότε φυσιολογικό είναι να μη δουλέψει σωστά.

 

Δοκίμασε να συνδέσεις μόνο την τηλεόραση στο σαλόνι και τσέκαρε αν έχεις προβλήματα με το σήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα splitter.

 

Όλος αυτός ο πανικός από συσκευές απαιτεί σωστή δουλειά με τις συνδέσεις & τα καλώδια ώστε να λειτουργήσει απροβλημάτιστα. Διαφορετικά οι δέκτες αλληλοεπηρεάζονται μεταξύ τους με τα ευνόητα αποτελέσματα.

Είναι πιθανό η κόρη σου να μη χρησιμοποίησε σωστό διακλαδωτή για τις συσκευές στο σαλόνι ή κάπου αλλού έχει γίνει πατάτα.

Αν από τη άλλη αν τις έχει συνδέσει σε σειρά μεταξύ τους (από κεραία σε video - από video σε dvd-r - από dvd-r σε TV κτλ) τότε φυσιολογικό είναι να μη δουλέψει σωστά.

 

Δοκίμασε να συνδέσεις μόνο την τηλεόραση στο σαλόνι και τσέκαρε αν έχεις προβλήματα με το σήμα.

 

 

Μονη της η τηλεοραση δεν εχει κανενα προβλημα.Ουτε με τις αλλες συσκευες εκτος τον αποδικωποιητη που εβαλα προσφατα.Απο τοτε αρχισε το προβλημα και μονο στο καναλι του ΑΝΤ1.Εψαξα για εναλλακτικη συχνοτητα για αυτον αλλα χειροτερα ειναι.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονη της η τηλεοραση δεν εχει κανενα προβλημα.Ουτε με τις αλλες συσκευες εκτος τον αποδικωποιητη που εβαλα προσφατα.Απο τοτε αρχισε το προβλημα και μονο στο καναλι του ΑΝΤ1.Εψαξα για εναλλακτικη συχνοτητα για αυτον αλλα χειροτερα ειναι.Ευχαριστω.

Δε μου λες όμως με ποιον τρόπο έχεις συνδέσεις όλους τους δέκτες στο σαλόνι. Με Splitter? Σε σειρά? Με άλλο τρόπο? Εκεί είναι το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου λες όμως με ποιον τρόπο έχεις συνδέσεις όλους τους δέκτες στο σαλόνι. Με Splitter? Σε σειρά? Με άλλο τρόπο? Εκεί είναι το πρόβλημα.

 

 

Καποια στιγμη που θα μου επιτρεψει η σπονδυλικη μου στηλη θα σκυψω απο πισω να δω.Τωρα λιγο δυσκολο και επικυνδυνο.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο ειναι να χασει σημα μιας κ μεταφερεται απο συσκευη σε συσκευη μεχρι να καταληξει στην τν.

το splitter ειναι ας πουμε τ k ενωσες ετοιμα καλωδια με βυσματα αρσενικο-θηλυκο ή το αλλο π βιδωνεις το συρμα στο splitter?

αυτο με τον ενισχυτη σιγουρα θα φτιαξει το σημα αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι ακριβοι...δες στis diafhmiseis tou satleon.gr τιμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...