Προς το περιεχόμενο

HELP!!! Η ΔΕΗ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ


dp20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

Παιδιά θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να με βοηθήσετε γιατί έχω μείνει χωρίς PC 3 ημέρες.

Ξαφνικά χωρίς κάποιο λόγο ενώ έβλεπα ΤV έπεσε η ασφάλεια στον πίνακα και αφού την ξανασήκωσα έκλεισα την τηλεόραση και πήγα να ανοίξω το PC το οποίο ήταν μεν στην πρίζα αλλά κλειστό.

Δεν ανοιγε με τίποτε.Θεωρήσα ότι μάλλον μεγάλης τάσης της ΔΕΗ μου κάηκε το τροφοδοτικό.Πήγα λοιπόν πήρα άλλο αλλά πάλι τα ίδια.Το motherboard είναι το QDI Synadix5EP.Πάνω έχει ένα κόκκινο λαμπάκι το οποίο ανάβει ότα δίνω ρεύμα στο PC.Μόλις λοιπόν πατάω το κουμπί που έχει μπροστά το κουτί για να ανοίξω το PC βλέπω να δουλεύει το ανεμιστηράκι της CPU και να ανάβουν τα λαμπάκια που έχει πάνω το motherboard για 1 sec.Γιατί αυτό;Τι μπορεί να φταίει;

PLease Help!!!!!!!! frown.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia prwto vima aposindese oles tis siskeues san to floppy, ton disko kai ta cd apo to pc (vgale ta IDE kalwdia diladi kai ta reumata apo autes tis siskeues). Afinontas mono to mobo, to CPU kai ta fans dokimase na kaneis boot. Ama anapsei tote tin glitwse to CPU kai i mobo kai tha arxiseis na sindeeis mia mia tis periferiakes siskeues gia na deis se poia tha kollisei (auti einai i vraxikiklwmeni). An twra mono me mobo, cpu, fans den douleuei... tote kaike eite to cpu eite to mobo. Opote vriskeis apo kapou allou ena CPU gia na tsekareis an einai ok to mobo sou... i apla dokimazeis se ena allo mobo to CPU sou! Elpizw na voithisa kai na min epathes sovari zimia file mou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε yositosi

Σε υπερευχαριστώ! Τελικά το floppy μου έφταιγε , που μάλλον δεν το είχα συνδέσει σωστά.

Τώρα όλα είναι ΟΚ μαζί με το floppy(Οχι οτι θα με πείραζε πολύ αν είχε καεί δηλαδή).

Ξανά πολλά ευχαριστώ. smile.gif" border="0 smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...