Προς το περιεχόμενο

Nikon Coolpix L3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά! Λοιπόν όπως ίσως παρατηρήσατε κάποιοι το "ΘΕΜΑ" δίνει κάποια κουπόνια με τα οποία μπορείς να αποκτήσεις μία φωτογραφική μηχανή ΝΙΚΟΝ Coolpix L3 με 89 Ευρώ... Τι λέτε αξίζει? Είναι μεν οικονομική αλλά έχει μόνο 5 megapixel... Βέβαια για φωτογραφίες μια χαρά ειναι αλλά τώρα πια κυκλοφορούν με πολύ περισσότερα πίξελ. Επίσης, με ενδιαφέρει το μέγεθος της. Θέλω να είναι μικρή για να μεταφέρεται εύκολα. Από φακούς και τέτοια δεν πολυκατέχω οπότε θέλω μια γενική διαφώτιση... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν απο λίγες μέρες πήρα για την αδερφή μου την L2, είναι σχεδόν η ίδια μηχανή αλλά στα 6 Mpixel. Αν θές μια απλή μηχανή να τραβάς φωτογραφίες πιστέυω είναι μια χαρά. Ρίξε μια ματιά στο dpgr.gr έχει αρκετά reviews. Στο τέλος της σελίδας ένας φίλος λέει τη γνώμη του για την L3.

Οσο αναφορά την "προσφορά" της εφημερίδας δεν ξέρω κατα πόσον είναι προσφορά. Ο παραπάνω φίλς την πήρε 99? στις αρχές του χρόνου. Κάνε μία έρευνα αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

89 ευρώ + κουπόνια? Ξέχνα το. Πήγαινε στην Εμμ. Μπενάκη & Πανεπιστημίου κ πάρτην επιτόπου με τα ίδια λεφτά κ ζήτα τους και καμια καρτούλα sd δώρο! Πάντως, σαν μηχανούλα, όπως είπε κ ο 2nisis, εάν τη θέλεις για απλές φωτογραφίες "μετράει"! Έχω την L4 με 4 ΜΡ κ τα χρώματά της είναι απίστευτα ζωηρά! Διάβασε εδώ χαρακτηριστικά κ απόψεις:

 

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Nikon/nikon_cpl3.asp

 

Πάντως τα 5ΜΡ είναι ΥΠΕΡ-αρκετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα 5ΜΡ είναι ΥΠΕΡ-αρκετα...

 

Σε αυτό ο felikas έχει απόλυτο δίκιο, εγώ έχω την Olympus C-5060 (5 Mpixel) και δεν πρόκειτε να την αλλάξω μέχρι να μου χαλάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ρίξε μια ματιά εδώ, http://www.dpgr.gr/forum/index.php?topic=11353.0;viewResults που έχει καταστήματα στη Θεσσαλονίκη. Κάνε κι έναν κόπο και πάρε στον Σταυρινάκη (Τηλ 2105230700) να ρωτίσεις τιμή και αν στέλνει Θεσσαλονίκη, που ξέρεις, μπορεί μαζί με τα μεταφορικά να έρχεται φθηνότερα απο αλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta 5 MP einai parapanw apo arketa, mhn anhsyxeis. an einai mapa o fakos (pou se aythn thn kathgoria anagkastika einai se oles tis mhxanes mapa) kai o epeksergasths, osa MP kai na exei den exei diafora. genika gia ayta ta lefta h mhxanh einai poly timia kai aksioprephs, eite thn pareis po to thema/carrefour eite apo allou pou souy eipan kai ta paidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...