Προς το περιεχόμενο

Αγορά Αυτοκινήτου Help !!!


cronogr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να αγοράσω αμάξι αυτό το μήνα και έχω καταλήξη στα, Nissan 200sx και Honda Integra Type R. Το πρώτο είναι 2000cc turbo 200άλογα και πισωκίνητο, το δεύτερο ειναι 1800cc 190άλογα ατμοσφαιρικά και μπροστοκίνητο. Το nissan εσωτερικά ειναι πολύ κατώτερο του honda το οπίο πέρα απο καλύτερο ταμπλό έχει και μπακετ καθήσματα της recaro. H τιμές τους ειναι ίδιες, παραθέτω φωτογραφίες να δείτε και να μου προτείνεται

 

http://www.nissansilvia.com/forums/index.php?showtopic=215742

http://www.honda-tech.com/zerothread/1917267

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τον Vtec και ανατριχιασα. Εχοντας και εγω Honda (ενα CRX) και οντας πολυ ευχαριστημενος (αμαξι σκυλι), θα σου προτεινα το big H :-) Αληθεια το Integra που το "τσιμπησες" καθοτι δεν κυκλοφορει εδω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα διάλεγα το 200sx.Όσοι έχουν οδηγήσει πισωκίνητο ξέρουν...:mrgreen: :mrgreen:

Και τα δύο πάντως,είναι πολύ καλά

 

Μεταχειρισμένο θα το πάρεις,έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tυχαίνει να είμαι ιταλία και μπορώ να πάρω και τα 2 γύρω στα 10.000 φτηνότερα απο ότι πολούνται τα "ελληνικά" εισαγώμενα ;)

Έτοιμος ήμουνα να πάρω το νισσαν λόγο οτι ειναι θρυλικό αμαξι και υπερβολικά σπάνιο... ευτυχώς έπεσα πάνω στο honda και οταν είδα τη φοράει απο τη μάνα του και τι επιδόσεις έχει έμεινα μ@λ@κ@ς !!! Ασε που όπιο και να πάρω το θέλω και για βασικό μου αμάξι οπότε πάω προς το βτεκ μεριά :/ αλλα δεν είμαι αποφασησμένος ακομα λογο ότι είχα κόλλημα με το 200

Πάντως αυτο που κατάλαβα είναι οτι το νισσαν περα απο drift δε προσφέρετε για τίποτε άλλο :(

KenshinX13 ναι μεταχειρισμένο δεν υπάρχουνε καινούργια το nissan σταμάτησε παραγωγή το 2002 (μέχρι 1998 μοντέλο στην ευρώπη) και το honda το βγάζει απο το 2000 και μετά η acura οπότε δεν υπάρχει κανένα στην ιταλία μεταγενέστερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιταλία βρίσκεις κάτι ωραίες M3 δεκαετίας με 15000?, για κάτι τέτοιο θα πήγαινα εγώ:P

 

προσωπικά δεν την πάω την bmw για κανένα audi δε θα έλεγα οχι αλλα τα bmw δε μου αρέσουν καθόλου :/ ασε που έχει βρωμίσει ο τόπος απο αυτά και όπως λενε ειναι το αμάξι των βλάχων :/ (no offense)

A ναι η μ3 ειναι και 3000cc μη ξεχνάμε :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήμουν σίγουρος αν είχε σταματήσει η παραγωγή του integra,γι'αυτό ρώτησα.Στο Ελλάντα δεν νομίζω να ήρθε ποτέ το honda(επίσημα τουλάχιστον).

Όντως θρυλικό αυτοκίνητο το 200sx και με άπειρες δυνατότητες βελτίωσης.

 

Κατ'εμέ δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά στην οδήγηση απ'την πλαγιολίσθηση+ ότι ο πίσω άξονας είναι πιο σωστός για τη μετάδοση της κίνησης.Αυτος ήταν ο λόγος που το πρότεινα.Απο κει και πέρα ιεραρχείς τις ανάγκες σου και διαλέγεις.

 

Υ.Γ.Αν καταλήξεις στο nissan να κοιτάξεις την κατάσταση στα ημιαξόνια και το διαφορικό πριν αγοράσεις.Τέτοια αυτοκίνητα είναι συνήθως ξεσκισμένα στο παντιλίκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι έχεις στο μυαλό σου αλλά κοιτάς 2 τελείως διαφορετικά αυτοκίνητα. Το ένα στρίβει αλλά δεν κάνει τσουφ (μείον στη μετατροπή) και το άλλο κάνει τσουφ και ντριφτάρει αλλά δε στρίβει! Διαλέγεις και παίρνεις. Αν έχεις σκοπό να το κάνεις πύραυλο, πάρε το 200sx. Αν είσαι στριφτερός περισσότερο κι έχεις σκοπό να μείνεις σε αυτά τα άλογα, πάρε το Honda.

 

Subaru Rules... Τα κάνει όλα και συμφέρει... :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιντεγκρα αποτελει το καλυτερο προσθιοκινητο EVER.

 

τρελες επιδοσεις (αναλογικα για αυτο που ειναι) και χαμηλη καταναλωση. μακαρι να ειχα τα χρηματα να το αγοραζα χωρις δευτερη σκεψη.

 

 

βασικα , απο που θα τα αγορασεις?? και ποσο?? για δωσε λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ρώμη θα παρω το ιντεγκρα έχω βρει ένα απο ιδιώτη με 10.000ευρώ και ένα απο μάντρα με 10.500ευρώ θα πάω να τα δω και τα δύο και αναλόγος θα αποφασήσω πιο θα κλήσω και τα 2 ειναι μοντελα 1999/2000 αντίστοιχα, υπάρχουνε υπερβολικά λίγα γαμώτο και έτσι δεν έχω πληθώρα επιλογών :( αλλα ούτε και τη δυνατότητα να γυρίσω ολοι την ιταλία για να δω τις μόνο 5-6 αγγελίες που υπάρχουνε

 

Για το νισσαν μάλλον το ξεχνάω δεν είναι πρακτικό αμάξι και αμα θέλω να βάλω και κανέναν αλλο μέσα θα πρέπει να βάλω καθήσματα στον ουρανό οχι οτι το honda ειναι πιο άνετο απλά είναι πολυ καλύτερο εσωτερικα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...