Προς το περιεχόμενο

Vista & Sagem F@ST 840. Οέο, που είναι το πράσινο τριγωνάκι;


rufous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς να τονίσω ότι απο χ8ες είμαι χρήστης ελληνικών MS Vista.

1. Όπως έχει ήδη αναφερθεί, το modem Sagem F@ST 800, 840 που συνοδεύει το πακέτο της Otenet OnDSL Kit λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ με τους οδηγούς αυτούς:

http://www.otenet.gr/hd/downloads/OtenetF@st800840_win.exe

 

2. Αφού εγκατασταθεί (φυσικά μη έχοντάς το συνδεδεμένο, παρά μόνο όταν ζητηθεί), δημιουργούμε στην επιφάνεια των Windows μία δική μας συντόμευση-σύνδεση και αφού εισάγουμε τα στοιχεία (Όνομα Χρήστη & Κωδικό Πρόσβασης) συνδεόμαστε ΠΛΗΡΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ στο internet.

 

3. Αφού γίνει σωστά η εγκατάσταση, το κλασικό πράσινο τριγωνάκι στα εικονίδια κάτω δεξιά φαίνεται κανονικά. Με την πρώτη όμως επανεκκίνηση, το εικονίδιο εξαφανίζεται!

Ενώ τα Windows φορτώνουν την εφαρμογή DSLMON.exe, "κάτι" κάνει κόκκινο το τριγωνάκι και στη συνέχεια blog και το εξαφανίζει. Προφανώς δείγμα μη επίσημα εξουσιοδοτημένου driver! Αλλά η δουλειά μας να γίνεται...

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω για βοήθεια, είναι τι είναι αυτό που το μπλοκάρει.

Την 1η φορά που έβαλα Vista, μου έβγαζε ένα εικονίδιο των Windows που έλεγε ότι έχει κάνει blog την εφαρμογή DSLMON.exe και μπορούσες να ορίσεις αν θες να συνεχίζεται ή όχι.

Πριν αντιμετωπίσω πρόβλημα δηλαδή (και χρειαστεί να ξαναπεράσω τα Vista), ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΡΙΓΩΝΑΚΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ!!!

Πως γίνεται ξανά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κανω δοκιμες με dual boot εδω και 4 μηνες. Μετα τιν εγκατασταση οποιουδηποτε προγραμματος που "καθεται" στιν εκκινηση , χρειαζετε μια μικρη ρυθμηση στον defender και ολλα οκ. Οποτε ζημια ΔΕΝ κανει απλα (στο ονομα της ασφαλειας) μας εκανε τι ζωη λιγο ποιο δυσκολη :)

Τωρα για το sagem fast 800 ειναι οπως ακριβος τα λες.... που να το χτυπας κατω μετα την πρωτη εκκινηση το τριγωνακι εκσαφανιζετε ΟΜΩΣ το modem δουλευει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Καταρχάς να τονίσω ότι απο χ8ες είμαι χρήστης ελληνικών MS Vista.

1. Όπως έχει ήδη αναφερθεί, το modem Sagem F@ST 800, 840 που συνοδεύει το πακέτο της Otenet OnDSL Kit λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ με τους οδηγούς αυτούς:

http://www.otenet.gr/hd/downloads/OtenetF@st800840_win.exe

 

2. Αφού εγκατασταθεί (φυσικά μη έχοντάς το συνδεδεμένο, παρά μόνο όταν ζητηθεί), δημιουργούμε στην επιφάνεια των Windows μία δική μας συντόμευση-σύνδεση και αφού εισάγουμε τα στοιχεία (Όνομα Χρήστη & Κωδικό Πρόσβασης) συνδεόμαστε ΠΛΗΡΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ στο internet.

 

3. Αφού γίνει σωστά η εγκατάσταση, το κλασικό πράσινο τριγωνάκι στα εικονίδια κάτω δεξιά φαίνεται κανονικά. Με την πρώτη όμως επανεκκίνηση, το εικονίδιο εξαφανίζεται!

Ενώ τα Windows φορτώνουν την εφαρμογή DSLMON.exe, "κάτι" κάνει κόκκινο το τριγωνάκι και στη συνέχεια blog και το εξαφανίζει. Προφανώς δείγμα μη επίσημα εξουσιοδοτημένου driver! Αλλά η δουλειά μας να γίνεται...

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω για βοήθεια, είναι τι είναι αυτό που το μπλοκάρει.

Την 1η φορά που έβαλα Vista, μου έβγαζε ένα εικονίδιο των Windows που έλεγε ότι έχει κάνει blog την εφαρμογή DSLMON.exe και μπορούσες να ορίσεις αν θες να συνεχίζεται ή όχι.

Πριν αντιμετωπίσω πρόβλημα δηλαδή (και χρειαστεί να ξαναπεράσω τα Vista), ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΡΙΓΩΝΑΚΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ!!!

Πως γίνεται ξανά;

Συμφωνώ.Τι είναι αυτό που μπλοκάρει το εικονίδιο και δεν εμφανίζεται?Ατελειες...Δηλαδή τι αγόρασα?

Να σαι καλά...γιατί είπα μόνο εγώ έχω το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...