Προς το περιεχόμενο

Φράσεις που σιχαίνεστε - Φράσεις που αγαπάτε


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η λέξη "τούμπανο" είναι πολύ αηδία και μου ΄ρχεται να χτυπάω ανελέητα αυτόν που την λέει ."Έίσαι τούμπανο μωρό μου" και άλλα σχετικά είναι αρκετά για να διαμορφώσω μια κακιά γνώμη για κάποιον :lol:

 

Αυτό που λέω όλη την ώρα "ναι ρε γαμώτο" :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Με νευριάζει όταν κάποιος με φωνάζει παιδί μου.

 

Πχ πας καλά παιδί μου κτλ.Καλύτερα να με βρίσεις παρά να μου πεις παιδί μου:P

 

Τώρα όσον αφορά φράσεις που λέω δεν έχω κάποια στάνταρ.Μερικές φορές όταν είμαι μόνος πετάω ατάκες στα ιαπωνικά μιας και έχω πώρωση με την Ιαπωνία γενικά και μαθαίνω και ιαπωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω ακόμα μια λέξη που έγινε μόδα στην τοπική νεολαία εδώ πέρα.

"Πολύ κιούτ!" (ναι, cute). Και να το 'λεγάν μόνο μαθήτριες καλά θα 'ταν.

 

Πρόσφατα απέκτησα το catchphrase "Objection!", λόγω ενός παιχνιδιού για το DS -που χρησιμοποιεί το ενσωματομένο μικρόφωνο.

 

Τώρα όσον αφορά φράσεις που λέω δεν έχω κάποια στάνταρ.Μερικές φορές όταν είμαι μόνος πετάω ατάκες στα ιαπωνικά μιας και έχω πώρωση με την Ιαπωνία γενικά και μαθαίνω και ιαπωνικά.

 

Να το κοιτάξεις αυτό (που μιλάς μόνος σου). Kimochi warui...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ'αρέσει το "για πάντα" που λέει η αδελφή μου, καθώς και όλες τις φράσεις που χρησιμοποιεί...ξέρετε ,όλες αυτές που είναι στη μόδα..:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την δινει απιστευτα που το γαμαω γαμαει γαματο εχουν καταντησει μαματο κτλ. η θα το πεις σωστα και προστυχα η δεν θα το πεις καθολου. αναρωτιεμαι ποια αδερφαρα αλλαξε το γαμαω σε μαμαω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσουν οι φρασεις οπως " ελα μπου εισ?" ,"αραξε " και "το παιζεις πολυ εριστικος"

Σιχαινομαι ολα τα υποκοριστικα -ουλι,-ακι κτλ.

Επισης οταν βλεπω καποιον γνωστο στον δρομο μπροστα μου δεν του σφυριζω του κανω πσσσσσσσστ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εκνευρίζει το:

 

Εξαιρετικό :eek::mad:

και όλες οι φράσεις/λέξεις που ακολουθούνται από akior/oubior/bizZZzz/inior κτλ π.χ

 

agapoulinakior,picoulior,kavloubizzZzZ

Πολυ anime βλεπεις..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την δινει απιστευτα που το γαμαω γαμαει γαματο εχουν καταντησει μαματο κτλ. η θα το πεις σωστα και προστυχα η δεν θα το πεις καθολου. αναρωτιεμαι ποια αδερφαρα αλλαξε το γαμαω σε μαμαω

 

'Oπως και "μακάκας" αντί για το γνωστό.

 

Προχτές στην καφετέρια είχε κάτσει δίπλα μου ένα αλάνι, έτσι μίλαγε πολύ μάγκικα, που ΣΥΝΕΧΕΙΑ σε ΚΑΘΕ φράση που ξεστόμιζε πέταγε μέσα "ΤΖΑΚ ΜΠΑΟΥΕΡ" στο άσχετο. Και καλά ατάκα; Κόλλημα; Ψυχοφάρμακα; Ξερωγώ; Φραγγέλιο και σταύρωση ανάποδα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...