Προς το περιεχόμενο

Hercules 3D Prophet II MX


panxris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

cool.gif" border="0 Hi guys!Εχω αυτη την καρτα γραφικων 1 χρονο και κατι και ειμαι υπερευχαριστημενος.Ζηταω τη γνωμη σας απο προσωπικες εμπειριες οσον αφορα το overcklocking στο συγκεκριμένο μοντέλο.Σαν χρηστης που σεβεται τον εαυτο του εχω κανει φοβερες πατεντες με στοχο την καλυτερη ψυξη του επεξεργαστη αλλα και των μνημων.Οσοι την εχουν θα ξερουν οτι δεν διαθετει ανεμιστηρα.Ετσι με τη βοηθεια πλαστελινης "προσαρμοσα" ανεμιστηρα απο original ψυκτρα για PIII coppermine <866Mhz (μεχρι τοτε καθοταν πανω στην ψυκτρα του PIII-733 η οποια αλλαχτηκε με "κυλινδρικη" Spire για συχνοτητες 866-1Ghz) η οποια ταιριαζει "κουτι"!Επισης αφου μετρησα τις διαστασεις των μνημων (ισως η μονη καρτα στην κατηγορια της με μνημες 5.5ns) βρηκα ψυκτρακια γι αυτες αν και δεν μπορεσα να τις προσαρμοσω με απολυτη επιτυχια καθως ηθελαν ελαφρυ κοψιμο το οποιο βαρεθηκα να κανω.Ειμαι σιγουρος πως αρκετοι εχετε τη συγκεκριμενη καρτα.Χρειαζομαι τις αποψεις σας ωστε να προχωρησω αφου εχω πλεον εξοπλιστει κιολας με τα απαραιτητα εφοδια.Εχω διαβασει παντως οτι σηκωνει αρκετο ζορισμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...