Προς το περιεχόμενο

επαναφορτιζομενες μπαταριες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω μια απορια.εχω καποιες μπαταριες επαναφορτιζομενες με χωρητικοτητα 2500 mAh.βρηκα εναν παλιο φροτιστη που ειχα και θελω να μαθω αν οι φορτιστες ειναι φτιαγμενοι για να φορτιζουν μπαταριες συγκεκριμενης χωρητικοτητας.να αναφερω οτι οι μπαταριες ειναι Νι-ΜΗ και ο φορτιστης φορτιζει τετοιου τυπου μπαταριες.το μονο που με προβληματιζει ειναι η χωριτηκοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Πάρ' τες κ θα με θυμηθείς:

 

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.802422

 

Εχω πάθει πλάκα τόσους μήνες που τις έχω σε 3 διαφορετικές μηχανές δοκιμασμένες.

 

οντος πολυ καλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, όποιος έχει όρεξη να ψάξει στο e-bay,θα πάθει πλάκα με τις επαναφορτιζόμενες που κυκλοφορούν εκεί!

πχ...

8 ΑΑ

8 ΑΑΑ

ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ 4 θέσεων

2900 mAh

μαζί με μεταφορικά, τιμή...14 ευρώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιώ εδω και λίγο της GP στα 2300 mAh (απο αυτές του mediamarket) και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Σε ενα ταξίδι που πήγε η αδερφή μου πρόσφατα, κράτησαν την φωτογραφική μηχανή για τρείς μέρες και έχουν ακόμα πολύ ένεργεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν σε βάθος χρόνου θα κρατήσουν. Προφανώς, όταν είναι καινούριες, κρατάνε πολύ. Οι κακής ποιότητας, μετά το 3μηνο αρκετής χρήσης, "ψοφάνε"!

Από e-bay δεν θα πολυεμπιστευόμουν, λόγω του οτι κυκλοφορεί πολύ fake. Αν έχεις κατι πιο συγκεκριμένο antreaslam, για ποστ-αρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από e-bay δεν θα πολυεμπιστευόμουν, λόγω του οτι κυκλοφορεί πολύ fake. Αν έχεις κατι πιο συγκεκριμένο antreaslam, για ποστ-αρε!

 

κοίτα,με το e-bay δεν πολυασχολούμαι εγώ,αλλά ο κολλητός μου ψωνίζει από εκεί ότι θέλει,και έτυχε την ημέρα που έψαχνε επαναφορτιζόμενες,να είμαι εκεί.

Οι τιμές είναι απίστευτες!Ο φιλος τις παρήγγειλε,ήρθαν,όλα οκ,απλά είναι no name. Τις χρησιμοποιεί από ότι ξέρω κανά μήνα ήδη,χωρίς προβλήματα .

και να σου πω και κάτι άλλο?

αν εξαιτίας της μεγάλης "δύναμης" που 'έχουν,φορτίζουν γρήγορα,κρατάνε πολύ σε διάρκεια,και τελικά,μου χαλάσουν στο 10μηνο συνεχούς χρήσης, θα έχω χάσει,για 2 επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, κόστους..... 1 ευρώ και για τις 2!

Το κόστος είναι γελοίο για να με αποτρέψει από την αγορά αυτή,next time που θα χρειαστώ επαναφορτιζόμενες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το κόστος είναι αμελητέο, αλλά εφόσον είναι no name, για φαντάσου, αντί απλώς να ξεφορτίζονται γρήγορα, να αρχίσουν να τρέχουν τα υγρά όταν η φωτογραφική είναι εν λειτουργία... Τρέμω μόνο στη σκέψη! Καλύτερα, λοιπόν, για εμένα να πάρεις επώνυμες (όχι βέβαια τίποτα energizer...) και ας τις πληρώσεις λίγο παραπάνω, παρά να ρισκάρεις με την συσκευή σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, υπάρχει μια πολύ πληροφορημένη ενότητα για το θέμα των μπαταριών(για τις νικελίου-μαγγανίου) για τις οποίες βλέπω μιλάτε, αλλά και πολλές άλλες. Με λεπτομέρειες- συντήρηση, αποδώσεις και όλα όσα μας ενδιαφέρουν για αυτά τα μικροσκοπικά πραγματάκια, που μπορούν να κρατήσουν για ώρες ή να αφοπλίσουν τις μηχανές μας , όταν αδειάσουν-_-.

Λοιπόν ανοίξτε το http://www.dpgr.gr . Υπάρχουν πολλές πληροφορίες:-D εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...