Προς το περιεχόμενο

προβλημα με το ZYXEL P-660H-D1,παγωμα συνδεσης


Panos1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικά αντί για καλο περισσότερα προβλήματα μου παρουσιάζει το νέο router ZYXEL P-660H-D1 σε σχέση με το speedtouch που ειχα πριν

 

το πρόβλημα που έχω τώρα είναι το εξής

 

κατεβάζω σχεδόν μονο από rapidshare premium μέσο flashget μήνες τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα

 

 

με το νέο router όμως παρατήρησα το εξής

 

μόλις το download(αυτό που κατεβαίνει πρώτο στη λίστα πχ_ φτάσει με max speed στο 99% κολλάει και η σύνδεση παγώνει (πρώτα πέφτει η ταχύτητα και μετά παγώνει εντελώς)

 

για να επανέλθει θα πρέπει να κλείσω το flashget και να περιμένω κάποια ώρα μέσα στην οποια η σύνδεση σέρνεται και σε browser και γενικά

 

πιθανόν να θέλει και restart το pc

 

επειδή μου μυρίζει κάποια ρύμθιση μέσα από το router γιατί δε μπορώ να βρω άλλη λογική εξήγηση και επειδή δεν είμαι και ο ειδικότερος, ζητω την βοήθεια σας κυρίως από τους γνωστες του εν λόγο modem

το πρόβλημα είναι πραγματικά σημαντικό μιας και υπό τις παρούσες συνθήκες δε μπορώ να κατεβάσω σωστά (λίστα και ένα ένα με τη σειρά ενώ λείπω από το pc όπως συνήθως) αν δε βρίσκομαι μπροστα στο pc να το κλείνω κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an mpeis 192.168.1.1 tha deis oti exei mia kartela firewall.kanto disable apo ekei.episis ama mpeis ftp.zyxel.com tha deis oti iparxei katalogos firmware.briskeis to montelo sou kai katevazeis firmware gia auto kai to pernas mesa apo to web interface

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...