Προς το περιεχόμενο

PS3 vs XBOX 360


*D@Rk P-yChO*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Aν ειναι να περιμενεις ποσους μηνες μετα το launch μιας κονσολας κατι το οποιο θα επρεπε να ηταν εκει απο την αρχη, και να πληρωσεις και επιπλεον χρηματα μονο και μονο γιατι "rumble is last-gen" ;-) ειναι τουλαχιστον γελοιο και οσο κ αν νομιζουν εκει στη Sony οτι ειναι οι μονοι real next-gen η ολη κατασταση θυμιζει εποχες PS1, μονο με αθλιοτερα games και πωλησεις.

 

 

Και στο Ps1 ετσι εγινε με το rumble και τελικα εβγαλε μια χαρα ποιοτικα games.

Και δεν ειχε καλυτερα παιχνιδια το Ps1 στην αρχη του.Χαλαρωστε λιγο.Απλα τοτε δεν υπηρχε η τοσο μαζικη χρηση του Internet για να διογκωνονται ολα τοσο πολυ.

 

Αν ειχατε ιντερνετ θα τις ειχατε πεθανει ολες τις κονσολες τις sony απο τοτε και θα ειχαμε και τωρα να λεμε και να γελαμε.

 

αν δε θες να περιμένεις η πιστεύεις ότι το PS3 δε θα σε καλύψει σαν κονσόλα με τα games που έχει απλά δε το παίρνεις.

 

Εμ... πεσ'τα

Αφηστε μας εμας να παρουμε τα τουβλα μας και καθιστε ησυχοι και ηρεμοι στο 360 που σας καλυπτει 100%(δεν το λεω ειρωνικα).

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να υπαρχει το γαβ γαβ...:-?

 

ΥΓ.Δεν μιλαω για καποιον συγκεκριμενα,αλλα γενικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε φιλαρακο εγω δεν πηρα δευτερο controler , θα παρω λοιπον ενα ακομη και θα εχω με το Rumble δικο μου και το αλλο θα το δωσω στα φιλαρακια που θα ερχονται σπιτι για κανενα διπλο....

Ρε φιλε σιγα δεν θα πεθανω επειδη δεν εχει rumble, την κονσολα δεν την πηρα για να εχω rumble, μεχρι στιγμης εγω προσωπικα παιζω παιχνιδακια στο Ps3, εχω το Motostorm, oblivion, f1, εχω και το 360 , που παιρνω απο τον θειο παιχνιδια και ειναι κομπλε....περιμενω lair, rachet, uncharted, little big planet, haze, ut 2007 με mouse kai keybord, εχω και 360 kai ειμαι καλυμενος, Εχω και τον θειο για τα multiplatform παιχνιδια .... Και ειμαι κοπλε οτι θελω το εχω και δεν μου τρεχουν τα σαλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος, tlg εσυ κακος αγορασες την κονσολα σαν καταναλωτης θα επρεπε να δεις εαν σε καλυπτει η κονσολα πριν την παρεις και αν δεν σε καλυπτει να μην την παρεις....το ηξερες για το rumble δεν στο εκρυψε ποτε η sony....Λοιπον σαν καταναλωτης που εισαι κοιτας, να το παρω οκ ,με καλυπτει τωρα, εαν ναι την παιρνω εαν οχι την αφινω για αργοτερα....Εγω μαν εχω λοιωσει και με τα τρια παιχνιδια που εχω παρει...εχω παιξει αποιρες ωρες oblivion, motostorm, και f1....Βεβαια εχω και το 360 απο το θειο games και ειμαι κομπλε....αλλα εγω με το ps3 εχω περασει ωραια μεχρι στιγμης και στο μελλον θα περασω ακομη πιο ωραια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς το ανέφερα για να τονίσω πως η (σωστή) αντιγραφή δεν είναι κακή.

Όλοι ( ; ) ξέρουμε πώς κυριάρχησαν οι Ιάπωνες στην βιομηχανία αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών...

 

Πότε ήταν το GT launch title?!:confused:

Στο rumble αναφέρετε ο Georgio...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος, tlg εσυ κακος αγορασες την κονσολα σαν καταναλωτης θα επρεπε να δεις εαν σε καλυπτει η κονσολα πριν την παρεις και αν δεν σε καλυπτει να μην την παρεις....το ηξερες για το rumble δεν στο εκρυψε ποτε η sony....

 

 

Δηλαδη οταν αγοραζουμε κατι παει να πει οτι αυτο ειναι τελειο και δεν χωραει παπαπερα κριτικη .... κ ειδικα οταν μας δουλευουν μπροστα στα ματια μας λεγοντας μας οτι το rumble ειναι last gen feature και μετα κανουν τα παντα για να το συμπεριλαβουν ??

Επισης ποιος σου ειπε οτι εγω δεν περναω ωραια με το Ps3.... kai me to xbox360 kai me to Wii (που κ που ....:-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λεμε τωρα , εδω ο αλλος προσπαθει να μας πεισει οτι δεν εχουμε αναγκη το bluray στα παιχνιδια και αλλα τετοια + μας εχει ξεπουλησει ολη την σαβουρα της αγορας....Τlg το rumble ειναι το λιγοτερο, δεν ειναι χαρακτηριστικο που θα με κανει να αγορασω κονσολα....Αλλα ειναι αυτα που κοιταω σε μια κονσολα...1.τεχνολογια 2. Αγαπημενα παιχνιδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Τlg το rumble ειναι το λιγοτερο, δεν ειναι χαρακτηριστικο που θα με κανει να αγορασω κονσολα....Αλλα ειναι αυτα που κοιταω σε μια κονσολα...1.τεχνολογια 2. Αγαπημενα παιχνιδια....

 

Ουτε κ εμενα ειναι τοσο σημαντικο το rumble ,ωστοσο το προτιμω να υπαρχει .

Αλλα δεν μπορω να μην σχολιαζω την ανακολουθια των λεγομενων της Sony ....

Eγω παλι επειδη ΣΙΓΟΥΡΑ θα υπαρχει καποιο παιχνιδι που θα θελω να παιξω σε καποια κονσολα , κοβω χρηματα απο αλλες δραστηριοτητες και τα χρηματοδοτω την αγορα ΟΛΩΝ των κονσολων για να μην εχω διλληματα....-)

(τωρα τελευταια λιωνω στο Resistance online !!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα εγω το αντιθετο αλλα δεν βλεπω τον σουπερ λογω να κραζω....Αλλα να κραξω αυτων που ξεστοκαρε ολη την αγορα απο ολη την παλιοκασελα, και σαβουρα οσα χρονια service και αν μου δωσει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα δεν βλεπω τον σουπερ λογω να κραζω

 

Σίγουρα;Για κοίτα καλύτερα...

Αλλα να κραξω αυτων που ξεστοκαρε ολη την αγορα απο ολη την παλιοκασελα

Εκτός από το DVD-ROM (και χάρη σου κάνω),ποιά άλλα parts ξεστόκαρε© ? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ P3tran μην μας τρελάνεις όλους τώρα. Δε σ'αρεσει το GT? Δικαίωμα σου αλλά μη πας να μας βγάλεις ότι το παιχνίδι δεν έχει gameplay και όλα αυτά περι bugs κ ιστορίες. Δηλαδή όλοι αυτοί που παίρνουν επι 10 χρόνια το GT είναι μαλάκες? Είναι χαζοί που παίρνουν ένα παιχνίδι που στρίβεις από τον τοίχο ή που δεν έχει gameplay και παίζουν όχι επι μέρες... ούτε επί μήνες... Αλλά επί χρόνια!!

Μήπως θες να μιλήσουν οι αριθμοί αντί για μένα?

 

10.5 million copies worldwide το GT στο PSX

9.37 million copies worldwide το GT2 στο PSX

14.87 million copies sold in December 2006 για το GT3 A-Spec

10.15 million copies sold GT4 Prologue + GT4

 

εχεις να πεις κατι πανω σε αυτα? πεστο.

θες να το παιξεις θιγμενος? προβλημα σου.

 

αυτος που δεν εχει επιχειρηματα να στηριξει την θεση του, και καταφευγει

 

 

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gran_Turismo_%28video_game%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Gran_Turismo_2

http://en.wikipedia.org/wiki/Gran_Turismo_3:_A-Spec

http://en.wikipedia.org/wiki/Gran_Turismo_4

 

Σε αντίθεση με αυτό:

http://en.wikipedia.org/wiki/Forza_Motorsport

http://en.wikipedia.org/wiki/Forza_Motorsport_2

 

To GT έχει γράψει ιστορία στο χώρο του video gaming και πιστεύω ότι κανείς δε μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό. Το Forza είναι ένα καλό παιχνίδι (το χα λιώσει στο 1o xbox) αλλά και αυτό αντεγραψε το GT. Μη μου λες λοιπόν #*$%@ γιατί το χεις παρακάνει με την πόρωση σου και την "απεχθεια" σε ότι κάνει η Sony και έχει γίνει αν μη τι άλλο κουραστικό.

 

 

ΥΓ: Καημένους μπορείς να πεις του φίλους σου ,τους γνωστούς σου,τον πατέρα σου,την μητέρα σου, όποιον ξέρεις... Αλλα δε μπορείς να απευθύνεσαι έτσι σε κάποιον που δε ξέρεις.... Γι αυτό πρόσεχε και μίλα καλύτερα σε παρακαλώ. Κάποιος mod ας μιλήσει για αυτό. Παράκληση.

 

καημενος ειναι οποιος γινεται βλακας προκειμενου να υποστηριξει τυφλα το παιχνιδι της κονσολας της επιλογης του,

αγνοωντας την πραγματικοτητα.

 

η κουβεντα μας ητανε για gameplay, και συγκεκριμενα για gameplay σε ενα παιχνιδι που η λεζαντα του ειναι: "the real driving simulator"

 

εγω λοιπον ειπα τα εξης, που σχετιζονται αμεσα με το gameplay και φυσικα κανουν τη διαφορα.

παρτα και σε πινακακι να τα εμπεδωσεις:

* forza - online. //// gt4 - οχι online

* forza - damage. //// gt4 - οχι damage

* forza - καλο A.I. //// gt4 - για τον λουλη Α.Ι.

* forza physics - 180fps //// gt4 physics - 60fps

 

 

 

το οτι ολοι βαζουνε καρφιτσες ή βαριδια στα joypad για να κρατανε το γκαζι κολλημενο και να πηγαινει απο τις μπαριερες το αμαξακι και να κερδιζει,

ειναι μια πολυ συνηθης πρακτικη, και δεν μιλαμε για bug φυσικα. το game engine ειναι ετσι.

μαλλον εσυ δεν εχεις ασχοληθει αρκετα με το gt, το οποιο παρʼολα αυτα υποστηριζεις σθεναρα σαν το καλυτερο simulator.

 

βεβαια, το πoυ κολλανε οι ιστορικες πωλησεις ολων των gran turismo στο να αποδειξουμε οτι εχει καλυτερο gameplay απο το forza σαν εξομιωτης, αυτο μονο εσυ το γνωριζεις.

προφανως ελλειψη επιχειρηματων, καταληγεις στο "αφου εχει πουλησει πιο πολλες κοπιες, θα ειναι και καλυτερο.."

τρομερη λογικη, να την χαιρεσαι.

 

για να μην πολυλογουμε:

την εποχη του το gt ητανε πρωτοποριακο. ομως απο τοτε

εχει μεινει πισω σε πολλα πραγματα, και δη σε κυρια πραγματα που σχετιζονται με το gameplay.

 

 

και επειδη ολα τα παραπανω ειναι γνωστα και χιλιοσυζητημενα στο παρελθον, σε προτρεπω να ψαξεις στο internet για συγκρισεις μεταξυ των 2 παιχνιδιων προτου συνεχισεις (ματαια) να επιμενεις για τα δικα σου.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai mias kai ta pragmata arxizun kai me dikeonun.na po mia kalispera sta paidia kai ton filo mu ton wdrgr(maclaren f1).den perimena na xepulisi to ps3 me mia miosi timis ton 100 dol toso noris.einai polis o laos pu to perimeni telika.kia to trla rekos tu xbox gia 8 milion sindromes ,tha ta di na katariptonte apo enan neo sto o line antipalo gia xapi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pantos egw dokimasa to fortza1 kai den axizi mia,min trelatho tora.akuga fortza kai fortza .gia dite ti etimazete sto gt5 apo ta kenurgia trailes kai meta miliste.a kai puliounta 3 xbox360 giati molis edixa stus pelates mu to gt5 me parakalesan na tus ta puliso gia na agorasun ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε τα αξεσουάρ μιας κονσόλας θεωρούνται ξεστοκάρισμα© ;Είναι απαραίτητα για να παίξεις games;Ενώ αν στα φορτώσει όλα μαζί στην κονσόλα είναι καλύτερα λες,ε;ΑΝ θες τα παίρνεις.Αν όχι,γλιτώνεις τα λεφτά.

Και 20 GB σκληρός για νορμάλ χρήση είναι υπερ-αρκετός.

 

Και ας υποθέσουμε πως έχεις δίκιο.Η sony που τα φόρτωσε όλα στην κονσόλα της (και χωρίς να ξέρει/ρωτήσει εάν τα χρειάζεσαι ή όχι),δεν έκανε ξεστοκάρισμα©;Μήπως δεν στα χρέωσε;

Και ποσα αλλα...

Να υποθέσω πως εδώ συμπεριλαμβάνονται τα κενά DVD,οι μπαταρίες για το χειριστήριο και τα κουτιά συσκευασίας της courier...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...