Προς το περιεχόμενο

X or Y?


UmbertoJeco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Σε διαστημα λιγων μηνων σκοπευω να αγορασω ενα Macintosh για δουλεια και οχι για gaming, το πολυ να παιξω κανα WoW.

Τα ερωτηματα μου ειναι, MacBook Pro Core 2 Duo? Η G5 Powerstation?

Επιπλεον, το G5 θα μπορω να το βρω? Και θα κοστιζει οντως λιγοτερα απο το MacBook Pro?

Τελος, το G5 θα μου προσφερει μεγαλυτερη σταθεροτητα και αξιοπιστια αποτι το intel μηχανιμα?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Όταν λες Powerstation υποθέτω ότι λες τα "παλιά" MacPro)

Από τα 2 θα έπαιρνα το MacBook Pro, γιατί οι Intel μας αρέσει - δεν μας αρέσει, είναι το παρόν (και μέλλον) της Apple. Από ισχύ δεν ξέρω ποιο είναι πιο καλό, αν και υποθέτω ότι το MacBook Pro θα είναι λίγο πιο πάνω. Όσο για το WoW που λες, απ' ότι έχω ακούσει τρέχει "πιο καλά" σε Intel απ' ότι σε PPC επεξεργαστές, αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία...

Το G5 θα το βρεις σε δημοπρασίες/αγγελίες αφού δεν έχω υπόψιν κανένα κατάστημα να πουλάει, και ναι, έχει μεγάλες πιθανότητες να κοστίζει λιγότερο σχετικά από ένα ΜΒΡ (χωρίς οθόνη βέβαια). Εξαρτάται κι από το μοντέλο(μονοπύρηνο, 2πύρινο?).

Τελος, το G5 θα μου προσφερει μεγαλυτερη σταθεροτητα και αξιοπιστια αποτι το intel μηχανιμα?

Δεν νομίζω να μπορούμε να αντιληφθούμε διαφορά σε σταθερότητα. Πάντως ότι κυκλοφορούσε σε PPC, θα κυκλοφορήσει/κυκλοφορεί και σε Intel και όπως είναι φυσικό θα είναι πιο γρήγορο σε Intel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...