Προς το περιεχόμενο

_ Προσφορές Καταστημάτων _


madsc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να επανέλθω λίγο στο θέμα του Makro.

 

Μόλις γύρισα από το κατάστημα της Θεσσαλονίκης (Εγνατία). Μιλώντας με την εξυπηρέτηση πελατών μου εξήγησε η υπεύθυνη ότι ουδέποτε μπορούσες να αγοράσεις προϊόντα χωρίς κάρτα. Και κάρτα δικαιούνται οι εξής κατηγορίες. Επίσης όταν της ανέφερα αυτή την κατάσταση, ψιλογέλασε, αλλά δεν έβαλε και το χέρι της στην φωτιά. Αν και πιστεύω ότι θα το ανέφεραν στο site τους.

 

Και ερχόμαστε στο ζουμί: Σήμερα, και ενώ είναι σε ισχύ το φυλλάδιο με την καταπληκτική προσφορά στην βιντεοκάμερα και την φωτογραφική, μου είπαν ότι ΠΟΤΕ δεν παρέλαβαν τα παραπάνω προϊόντα στο Makro Εγνατίας (δεν γνωρίζω αν έγινε σε άλλα υποκαταστήματα).

Περιορισμένη παραλαβή (κράχτες κτλ) να το καταλάβω. Αλλά ΜΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ προϊόντων φυλλαδίου σε ισχύ και χωρίς ανακοίνωση, μου φέρνει λίγο σε παραπληροφόρηση καταναλωτών. Φυσικά προσπάθησα να επικοινωνήσω με τα κεντρικά γραφεία τους για περαιτέρω διευκρινίσεις (γιορτές είναι μπορεί να μην κάνανε παραλαβές και αν θα κάνουν τις επόμενες μέρες) αλλά δυστυχώς δεν απαντάνε.

 

Ελπίζω να ισχύσουν και στο φυλλάδιο Νο 2 γιατί είναι καλές προσφορές, και γιατί το Makro δεν μας συνηθίζει σε τέτοια.

 

EDIT: Όπως γράφω παραπάνω padam, ποτέ δεν ήρθαν Θεσσαλονίκη. Και το φυλλάδιο είναι ακόμα σε ισχύ.

μου δινεις αφορμη να ξαναγραψω για την...... προσφορα του γερμανου...πηγα το πρωι για την προσφορα παιχνιδιων απο 2.99 στο υποκαταστημα του στο καρφ...Μακεδονια μου λεει τελειωσαν,ποτε ρε κοπελια-ξερετε,αυτους τους κωδικους(της προσφορας)δεν τους ειχαμε ποτε-ξερω της λεω αφου και περρσι το ιδιο παραμυθι μου ειπατε,

ετσι,παιρνουν την ψηφο μου για δευτερη χρονια για την...<< μπαλα μια>> προσφορα της χρονιας...περσι γυρνουσαμε με τον γιο σε 4-5 μαγαζια τους και ω τι συμπτωση μολις ειχαν τελειωσει απο παντου...τωρα αν εχουν κανα 2 μαγαζια τους στην αθηνα επρεπε να ειναι διαφορετικη η μουφα διαφημιση τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
μου δινεις αφορμη να ξαναγραψω για την...... προσφορα του γερμανου...πηγα το πρωι για την προσφορα παιχνιδιων απο 2.99 στο υποκαταστημα του στο καρφ...Μακεδονια μου λεει τελειωσαν,ποτε ρε κοπελια-ξερετε,αυτους τους κωδικους(της προσφορας)δεν τους ειχαμε ποτε-ξερω της λεω αφου και περρσι το ιδιο παραμυθι μου ειπατε,

ετσι,παιρνουν την ψηφο μου για δευτερη χρονια για την...<< μπαλα μια>> προσφορα της χρονιας...περσι γυρνουσαμε με τον γιο σε 4-5 μαγαζια τους και ω τι συμπτωση μολις ειχαν τελειωσει απο παντου...τωρα αν εχουν κανα 2 μαγαζια τους στην αθηνα επρεπε να ειναι διαφορετικη η μουφα διαφημιση τους...

 

Από καθαρή περιέργεια πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα του Πειραιά (Ηρ.Πολυτεχνείου & Σαχτούρη) και με ενημέρωσαν πως υπάρχουν τα Pro Evolution Soccer 6 και FIFA World Cup 2006 για το ΧΒΟΧ 360, συν κάποια για PC που δεν συγκράτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου δινεις αφορμη να ξαναγραψω για την...... προσφορα του γερμανου...πηγα το πρωι για την προσφορα παιχνιδιων απο 2.99 στο υποκαταστημα του στο καρφ...Μακεδονια μου λεει τελειωσαν,ποτε ρε κοπελια-ξερετε,αυτους τους κωδικους(της προσφορας)δεν τους ειχαμε ποτε-ξερω της λεω αφου και περρσι το ιδιο παραμυθι μου ειπατε,

ετσι,παιρνουν την ψηφο μου για δευτερη χρονια για την...<< μπαλα μια>> προσφορα της χρονιας...περσι γυρνουσαμε με τον γιο σε 4-5 μαγαζια τους και ω τι συμπτωση μολις ειχαν τελειωσει απο παντου...τωρα αν εχουν κανα 2 μαγαζια τους στην αθηνα επρεπε να ειναι διαφορετικη η μουφα διαφημιση τους...

 

Πήγα ξανά στον ίδιο Γερμανό που είχα πάει το Σάββατο (μου είχαν πει: Μάλλον από Δευτέρα...)! Ήταν κάποιος άλλος υπάλληλος και μου λέει ότι έχουν εξαντληθεί από το Σάββατο... :mad:

Δεν του είπα τίποτα για το Σάββατο γιατί θα γινόταν φασαρία και έφυγα!

Καλά, η κοροϊδία πάει σύννεφο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον αυτο εχω να πω εγω, ειναι οτι συμπερασματικα δεν ειναι υπερβολικοι ορισμενοι φιλοι απο δω μεσα που απειλουσαν με αγωγες το e-shop. η ανοχη οδηγει σ'αυτα τα θλιβερα αποτελεσματα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα ξανά στον ίδιο Γερμανό που είχα πάει το Σάββατο (μου είχαν πει: Μάλλον από Δευτέρα...)! Ήταν κάποιος άλλος υπάλληλος και μου λέει ότι έχουν εξαντληθεί από το Σάββατο... :mad:

Δεν του είπα τίποτα για το Σάββατο γιατί θα γινόταν φασαρία και έφυγα!

Καλά, η κοροϊδία πάει σύννεφο!

 

Πολύ κακώς. Να δεις τι ωραία έστηνα στον τοίχο τον υπάλληλο που μου το είπε, και τις παπαρίτσες τύπου "έλα μωρέ, τι φταίνε οι υπάλληλοι, κι αυτοι εργαζόμενοι είναι" τις ακούω βερεσέ. Αν δεν φταίνε αυτοί, δεν υπάρχει πρόβλημα, θα τα ακούσει ο προϊστάμενος.

Αλλά το καό είναι ότι έγιναν ΟΤΕ και στα τέτοια τους, όσο τους είχε ο ίδιος ο Γερμανός ήταν όλοι σούζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επανέλθω λίγο στο θέμα του Makro.

 

Μόλις γύρισα από το κατάστημα της Θεσσαλονίκης (Εγνατία). Μιλώντας με την εξυπηρέτηση πελατών μου εξήγησε η υπεύθυνη ότι ουδέποτε μπορούσες να αγοράσεις προϊόντα χωρίς κάρτα. Και κάρτα δικαιούνται οι εξής κατηγορίες. Επίσης όταν της ανέφερα αυτή την κατάσταση, ψιλογέλασε, αλλά δεν έβαλε και το χέρι της στην φωτιά. Αν και πιστεύω ότι θα το ανέφεραν στο site τους.

 

Και ερχόμαστε στο ζουμί: Σήμερα, και ενώ είναι σε ισχύ το φυλλάδιο με την καταπληκτική προσφορά στην βιντεοκάμερα και την φωτογραφική, μου είπαν ότι ΠΟΤΕ δεν παρέλαβαν τα παραπάνω προϊόντα στο Makro Εγνατίας (δεν γνωρίζω αν έγινε σε άλλα υποκαταστήματα).

Περιορισμένη παραλαβή (κράχτες κτλ) να το καταλάβω. Αλλά ΜΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ προϊόντων φυλλαδίου σε ισχύ και χωρίς ανακοίνωση, μου φέρνει λίγο σε παραπληροφόρηση καταναλωτών. Φυσικά προσπάθησα να επικοινωνήσω με τα κεντρικά γραφεία τους για περαιτέρω διευκρινίσεις (γιορτές είναι μπορεί να μην κάνανε παραλαβές και αν θα κάνουν τις επόμενες μέρες) αλλά δυστυχώς δεν απαντάνε.

 

Ελπίζω να ισχύσουν και στο φυλλάδιο Νο 2 γιατί είναι καλές προσφορές, και γιατί το Makro δεν μας συνηθίζει σε τέτοια.

 

EDIT: Όπως γράφω παραπάνω padam, ποτέ δεν ήρθαν Θεσσαλονίκη. Και το φυλλάδιο είναι ακόμα σε ισχύ.

 

Ωραίος ο achilles. Στο κατάστημα της Λάρισας ισχύει ακριβώς το ίδιο, τα προϊόντα αυτά δεν ήρθαν ποτέ. Εγώ κατάφερα να μιλήσω με τα κεντρικά. Μίλησα με έναν ωραίο τύπο ο οποίος μου εξήγησε ότι καλά καλά δεν προλάβαν να πάρουν οι ίδιο. Καταλαβαίνεται νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΜΑΚΡΟ, Sony DCR-SR55 με σκληρο 40 giga μονο 149€, μπουφαν δερματινα απο 40€ και πολλες αλλες προσφορες τις οποιες εχω σε PDF αλλα το προγραμμα εδω για καποιο λογο δε με αφηνει να ανεβασω.[/QU

 

Την Sony DCR-SR55 με σκληρο 40 giga την εχουν σηκώσει , ούτε το δείγμα δεν υπήρχε, Τα δερματινα δεν ηταν και τοσο δερματινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/QU

 

Την Sony DCR-SR55 με σκληρο 40 giga την εχουν σηκώσει , ούτε το δείγμα δεν υπήρχε, Τα δερματινα δεν ηταν και τοσο δερματινα.

 

Sony ειχε ακομα στο Ηρακλειο σημερα το πρωι. Οσο για τα δερματινα, με 40 ευρω, δεν περιμενες φανταζομαι και "φιδι". Να πω οτι το Μακρο ειναι μια σοβαρη επιχειρηση, απο την οποια ψωνιζω χρονια τωρα χωρις προβλημα. Οι τιμες, τουλαχιστον στα τροφιμα-ποτα-αναψυκτικα (εκτος των προσφορων), ΔΕΝ ειναι πολυ καλυτερες απο ενα κοινο S/M, αλλα υπαρχει το οφελος του ΦΠΑ για τους επαγγελματιες, αλλα και οσους ψωνιζουν με καρτα γνωστου-φιλου. Στα ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα και ειδη ενδυσης-υποδησης καθως και στη δικη τους μαρκα (ARO), οι τιμες τους ειναι απο πολυ καλες εως και πολυ χαμηλες σε καποιες περιπτωσεις. Κρουσματα με μουφα προσφορες, πρωτη φορα ακουω και θα ειναι λυπηρο αν αρχισουν να ακολουθουν αυτη την τακτικη. Παντως, προιοντα οπως η Sony, μετα απο 14 μερες που ισχυει η προσφορα ειναι νομιζω λογικο με τετοια τιμη να εχουν ή να φτανουν στο τελος τους. Μεινετε ομως συντονισμενοι, γιατι ανα 15ημερο βγαζει πολυ καλες προσφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον αυτο εχω να πω εγω, ειναι οτι συμπερασματικα δεν ειναι υπερβολικοι ορισμενοι φιλοι απο δω μεσα που απειλουσαν με αγωγες το e-shop. η ανοχη οδηγει σ'αυτα τα θλιβερα αποτελεσματα.......

 

Εχεις παρα πολυ δικιο,ειναι ακριβως ιδια περιπτωση...ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ///

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει πετυχει κανεις κανα μαγαζι που πουλαει μπιλιαρδα ν2/α εχει καμια προσφορα λογω κρισης?

Ευχαριστω!

αν δε θες ντε κ καλα οριντζιναλ μεγεθος και θες και 6 τρυπες,το καρφουρ στη Θεσσαλονικη εχει 1 στα 2/3 του μεγεθους,

2στεκες-μπαλες-τριγωνο-τεμπεσιρι-βουρτσα + 1 τσοχα που το καλυπτει και γινεται χαρτοπαιξια μπλακ τζακ-21,στα 77 € τελικη με εκπτωση 40%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από το κατάστημα της Θεσσαλονίκης (Εγνατία). Μιλώντας με την εξυπηρέτηση πελατών μου εξήγησε η υπεύθυνη ότι ουδέποτε μπορούσες να αγοράσεις προϊόντα χωρίς κάρτα. Και κάρτα δικαιούνται οι εξής κατηγορίες. Επίσης όταν της ανέφερα αυτή την κατάσταση, ψιλογέλασε, αλλά δεν έβαλε και το χέρι της στην φωτιά. Αν και πιστεύω ότι θα το ανέφεραν στο site τους.

 

να πας να πεις στο γιδι την υπευθυνη οτι το μακρο πατρας εχει φτιαχτει σε χωρο που ανηκει στο πανεπιστημιο, την πρωην μαντισον και γι αυτο τον λογο ψωνιζουν οι φοιτητες χωρις καρτα.

οσο για τους αλλοδαπους οποιος εχει παει σε μακρο βλεπει αν ζητανε καρτα η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πας να πεις στο γιδι την υπευθυνη οτι το μακρο πατρας εχει φτιαχτει σε χωρο που ανηκει στο πανεπιστημιο, την πρωην μαντισον και γι αυτο τον λογο ψωνιζουν οι φοιτητες χωρις καρτα.

οσο για τους αλλοδαπους οποιος εχει παει σε μακρο βλεπει αν ζητανε καρτα η οχι.

 

Πίστεψέ με, θα της το πω. Θέλω να δω την αντίδρασή της.

Εννοείτε ότι θα σου μεταφέρω αυτούσια την απάντησή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψέ με, θα της το πω. Θέλω να δω την αντίδρασή της.

Εννοείτε ότι θα σου μεταφέρω αυτούσια την απάντησή της.

 

όσο είχα πάσο ψώνιζα και εγώ απο το Μάκρο ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ !!! πάει 1 χρόνος απο τότε οπότε δεν ξέρω τώρα τι κάνουν.

 

Κακώς έχουν πιστεύω τις κάρτες αφού όποιος θέλει να πάει παίρνει άλλου την κάρτα. Ας το αφήσουν ελεύθερο.. ή ας επιτρέπουν και σε αυτούς που δεν είναι επαγγελματίες με κάποιο τρόπο να μπορούν να ψωνίσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37'' 37PFL9603D με φθηνοτερη τιμη γυρω στα 1400 στο Skroutz ,στο Electroworld στη Συγγρου=1280€(στο Site την εχει 1795).Οταν ρωτησα τι παιζει;γιατι η αναντιστοιχια με το Site δεν πηρα απαντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...