Προς το περιεχόμενο

Μια βοήθεια για αναβάθμιση...


Coilworks

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να μου δώσετε μια γνώμη σχετικά με το παρακάτω θέμα:<BR>Ο επεξεργαστής που έχω είναι ένας Pentium ΙΙΙ<BR>στα 500Mhz και θέλω να αγοράσω έναν ταχύτερο.Όμως είμαι άσχετος με ότι αφορά τους επεξεργαστές εννοώντας οτι δεν ξέρω τι γίνεται με αυτούς εκτός Pentium (όπως AMD κτλ..).ʼν αυτό σας βοηθάει ασχολούμε κυρίως με προγράμματα επεξεργασίας φωτογραφίας και μουσικής (όπως το Cubase).Επίσης έχω 196Mb Ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθουσε πολυ να μας πεις ποσα θες να διαθεσεις?....Παντως για μια σοβαρη αναβαθμιση θα χρειαστει να αλλαξεις και motherboard (για να πας σε AMD)ή pentium 4 confused.gif" border="0 ...με προτεινομενο απο το 90% του forum(νομιζω) ενας AMD XP 1800+ με μια μητρικη με chipset VIA KT266A....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτά που μου προτείνεις ,πόσο θα μου πάνε περίπου? Και αν μένεις Αθήνα η Πειραιά πρότεινε μου και ένα καλό μέρος για αγορά.Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sumfwnw me ton adams...pare mia mob me kt266a kai enan AXP...256MB DDR (to ram-shop pou sou proteinw kiolas, poulaei Kingston mnimes me Nanya chips...an kai CL2.5 trexei aneta se CL2 ...auto pou sou lew einai kalo ki as sou fenetai kinezika - apo thema timis prosfata ta 256MB eixan gurw stis 19000)...vevea i mnimi pou exeis twra paei xameni giati einai SDR kai oxi DDR...<P>twra an o AXP(athlon xp) einai kai o 1500+ (1.33GHz) pistepse me se sxesi me to ti exeis twra PETAEI wink.gif" border="0<P>upologize gurw stis 60-70000 gia mobo, kai alla tosa gia cpu (den exw tsekarei alla o 1500+ kapou toso tha einai) ...an pareis kai neo koutaki upologize 30000 gia ena metrio pou tha kanei ligo polu tin douleia tou grin.gif" border="0<P>alliws flashare to bios tis mobo sou ...des mexri pou paei kai pare to polu polu an vreis kana PIII@800 FCPGA me karta pou kanei to slot => socket<P>sta eipa ligo sta grigora an thes kati akoma just ask wink.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...