Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ο κανονικός μόνο η μαμά της ξέρει... αυτός που την μεγάλωσε σαν δικό του παιδί πάντως (γιατί ναι, είμαι κουτσομπόλα...)είναι ο ηθοποιός γιάννης βούρος... "γιατί, ΕΣΥ αποφασίζεις!!!!"(δεν σου θυμίζει τίποτα;;;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που μου ετυχε σημερα, ευχομαι να μη τυχει σε κανεναν!

 

με καλει μια φιλη μου (δε θελω σχολια ;) ), να παω σπιτι της να της συνδεσω τον υπολογιστη γιατι

θα το μετεφερε απο το ενα δωματιο στο αλλο! (σιγα το πραγμα)

και επισης μετα απο λιγο θα γυριζε ο πατερας της απο τη δουλεια και ηταν ευκαιρια να γνωριστουμε. (εχει σημασια αυτο).

 

λοιπον, ξεκιναω τη μεταφορα, βαζω βυσματα κτλ, παταω το power και ακουγεται ενα μπιιιιιιιιμ.

απο τη πολυχρονη πειρα μου (τρομαρα μου) στους υπολογιστες καταλαβα οτι κατι δε παει καλα.

αρχισα ελεγχους τυπικους, οπως βυσματα οθονης κτλ κτλ. τιποτα!

ξεκιναω ελεγχο πιο βαθυ, καρτα γραφικων, μνημη κτλ κτλ. τιποτα!

γυρισα 3 φορες σπιτι μου για να παρω αλλες καρτες, μνημη κτλ κτλ μηπως και ειχε καει κατι. τιποτα!

ε το μονο που ειχε μεινει ηταν η μητρικη πλακετα που δεν αλλαξα.

σηκωνω τα χερια ψηλα υστερα απο 2 ωρες δοκιμων και της λεω "παρε αλλον!"

αυτη να τα εχει παιξει και μου λεει "πως θα το πω στο πατερα μου?? θα με σκοτωσει! να του το πεις εσυ."

 

μετα απο λιγο ερχεται ο πατερας της, γνωριζομαστε και του εξηγω τι περιπτωση. (δεν εχει γνωσεις υπολογιστων)

καπακι περνει τηλεφωνο εναν φιλο του και του λεει οτι απλος δεν ανοιγει ο υπολογιστης.

φυσικα αρχισε αυτος με τα τυπικα, για το βυσμα οθονης κτλ κτλ

ενω δοκιμασε και ο πατερας της δεν ανοιγε.

(δηλαδη δεν εκανε boot, αναβε αλλα εβγαζε error απο το ηχειο της μητρικης).

και λεει ο πατερας της "ρε παιδια γιατι δεν ανοιγει? μηπως δεν εχει μπει καλα στη πριζα?"

εκει εγω ηθελα να γελασω αλλα κρατηθηκα.

σηκωνεται, παει βγαζει τη πριζα και τη ξαναβαζει, παει το κουτι και παταει το power και.... ανοιξαν οοολα κανονικα!!!!

 

να αυτοκτονησω τωρα η μετα?

εμεινα μ....

το εσβησα και το ανοιξα 3-4 φορες και δουλεψε κανονικα!

ΑΝ ειναι στη μοιρα σου.... δε μπορεις να την αλλαξεις.

 

οχι τιποτα αλλο αλλα η φιλη μου ειχε πει τα καλυτερα λογια για μενα στους γονεις της....

παει λεω, εγινα ρεζιλι...

και πρωτη φορα που γνωρισα το πατερα της.... αντε τωρα να του πει οτι βγαινει μαζι μου. παει....

 

γυριζω σπιτι και καλω οποιον φιλο εχω που ξερει απο υπολογιστες και το λεω.

οι περισσοτεροι μου λεγανε για μνημες κτλ οπως ειναι φυσικο, αλλα βρεθηκε ενας και μου ειπε οτι

καποτε ειχε παει εναν υπολογιστη σε ενα σπιτι και δε δουλευε ενω στο εργαστηριο δουλευε κανονικα!

τωρα ή καταραμενο ηταν το σπιτι ή οι πριζες ειχαν προβλημα!

μαλλον οι πριζες απ'οτι φανηκε.... και στη δικη μου περιπτωση!

 

τι αλλο να πω.... ακους xartial????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@parsifal

ακομα και επαγγελμα να το εκανα, δε θα το σκεφτομουν ποτε!

αφου ηταν σε ενα πολυπριζο ολα και δουλευαν ολα. οθονη κτλ.... δηλαδη υπηρχε ρευμα!

με ποια λογικη να το βγαλω απο τη πριζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε μου ξέφυγε κάποιο καλά κρυμμένο σημείο της βαθιά αλληγορικής σου αφήγησης, θα έλεγα ότι δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Συμβαίνει αργά ή γρήγορα σε όλα τα αγόρια, καθώς και στην πλειοψηφία των ανδρών που περνάνε την τυπική πρώτη κρίση ηλικίας. Φρόντισε να μην σου γίνει συνήθεια όμως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα αυτη τη φορα μη το παρακανουμε.

δε χρειαζονται ουτε ειρωνιες, ουτε εξυπναδες.

 

ας κανουμε μια φυσιολογικη συζητηση και ας λεμε και ακυρα πραγματα.... δε πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, βέβαια. Θα μπορούσα να το κάνω

 

...αλλά μετά θα έπρεπε να σε σκοτώσω :P

 

 

Επίσης, καλώς ήρθες πίσω( welcome back).

Αν και ξέρω ότι αυτό μπορεί να μου κοστίσει ίσα με μισή ντουζίνα -1 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε μου ξέφυγε κάποιο καλά κρυμμένο σημείο της βαθιά αλληγορικής σου αφήγησης, θα έλεγα ότι δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Συμβαίνει αργά ή γρήγορα σε όλα τα αγόρια, καθώς και στην πλειοψηφία των ανδρών που περνάνε την τυπική πρώτη κρίση ηλικίας. Φρόντισε να μην σου γίνει συνήθεια όμως :P

 

μπορει κανεις να μου εξηγησει τι θελει να πει εδω ο φιλος μας?

εγω δε καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...