Προς το περιεχόμενο

s-video kai ibook καλωδιο?


geo99rge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα εψαξα καμποσο και θελω να ρωτησω και εσας

εχω μια παλια καμερα με με s-video εξοδο για και εψαχνα μηπως συνδεεται στο ibook? ξερετε κατι υπαρχει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω...

 

geo99... θελεις να παρεις εισοδο απο την καμερα (να δεις την εικονα στο ibook)

η το αναποδο (να δεις το desktop του ibook στην καμερα)?

 

Αυτο που προτεινει ο tmants ειναι για να βγαλεις απο την vga του ibook εξοδο s-video. Κοινως να δεις ας πουμε το desktop στην TV η την καμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τρόπος για να συνδέσεις την κάμερα σου με το iBook και να στέλνεις σήμα από αυτήν σε αυτό είναι αγοράζοντας μια κάρτα με είσοδο Video In. Συνήθως σε κάρτα τηλεόρασης θα καταλήξεις εκτός και εαν θες κάτι αποκλειστικά και μόνο για video in. Πολύ καλή λύση είναι αυτή http://www.shop21.gr//product/product.computers.asp?pfid=26359&prid=26968

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην σας μπερδεψω να σας εξηγησω καλυτερα,

αυτο που εχω κατα νου ειναι να φτιαχνω προσωπικα βιντεο, απο την καμερα στο ιβοοκ με το iDVD και τα σχετικα,

(οπως γινεται με το firewire για την συληψη apo dvi καμερα) αλλα προς θεου δεν ψαχνω για firewire αλλα απο usb, ή απο το βυσμα που εχει το μακ για εξοδο εικονας (δεν θυμαμαι πως το λενε)

ελπιζω να σας κατατοπισα καπως

 

PS. tmants φιλε μου το εχω αυτο το βυσμα και ειναι μονο εξοδος για οθονη ή οτι αλλο, ρωταω αν υπαρχει παρομοιο και για εισοδο για συληψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...