Προς το περιεχόμενο

τει φυσικοθεραπειας


magoufisa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια γεια σας!!!! θα ηθελα πληροφοριες για το τει αθηνας κ συγκεκριμενα για το τμημα φυσικοθεραπειας. ειναι καλη σχολη? εχει επαγγελματικη αποκατασταση?τα μαθηματα πως ειναι?ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

στα δικά μου τα χρόνια, όταν ήμουν στο τει, τω καιρώ εκείνο, μπορούσες με κατατακτήριες να μπεις ιατρική, στο δεύτερο έτος, κατοχυρώνοντας αρκετά (αλλά όχι όλα) από τα μαθήματα του πρώτου έτους. Οπότε στην συνέχεια ακολουθούσες την ιατρική κανονικά, προς όποια ειδικότητα ήθελες. Δεν πιστεύω να έχει αλλάξει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κατατακτηριες γενικα μπαινεις δευτερο ετος(τα μαθηματα του πρωτου γενικα δυσκολα αναγνωριζονται) απο ολες τις σχολες.Μια μικρη επιφυλαξη για τους οδοντιατρους(που ισως να μπαινουν στο 3ο).Γενικα απο ΤΕΙ λιγο δυσκολο να σου αναγνωρισουν μαθηματα(πολλες φορες δεν αναγνωριζουν χημεια η φαρμακολογια στους φαρμακοποιους).

 

Οσο για την ορθοπαιδικη που ειπωθηκε πιο πανω ειναι ειδικοτητα της ιατρικης.Για να την ακολουθησεις πρεπει να εχεις πτυχιο ιατρικης(εννοειται) και να εχεις κανει 1 χρονο γενικη χειρουργικη για να μπεις στην ειδικοτητα της ορθοπαιδικης για ακομα 4 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος οσοι φυσικοθεραπευτες ξέρω, ολοι έχουν ανοιξει γραφείο και δουλευουν. Απο τοτε που οι φυσικοθεραπειες συνταγογραφουνται απο τα ταμεία γίνεται χαμος.Και αυτο στην επαρχια, φανταζομαι στην αθηνα θα ειναι ακομα καλυτερα.Ασε που και σαν φοιτητης μπορεις να δουλευεις σαν βοηθος σε γραφειο φυσικοθεραπείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει κ μια ειδικοτητα ιατρικης φυσικης αποκαταστασης κ κατι αλλο..

απ οσο ξερω εχει ζητηση η δουλεια απο τα τρακαρισματα ,ατυχηματα σε δουλεια κτλ κ εκ γενετης περιπτωσεις...

ακομη κ σε κλινικες ιδιωτικες ενα μερος τους ξερω οτι χορηγειται απο τα ταμεια..

φαντασου οτι το κατ μια πτερυγα εχει κ δουλευει λιγα χρονια κ υπολειτουργει 20κρεβατια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Φυσικοθεραπεια πρεπει να εχει πολυ καλη αποκατασταση παντως ειδικα με την καθιστικη ζωη που κανει ο κοσμος τωρα ολοι εχουμε ή θα εχουμε μελλοντικα καποιο προβλημα που θα χρειαζεται Φυσικοθεραπεια. Ειδικα για τους λιγο πιο ψαγμενους με τον αθλητισμο μπορουν να βρουν και μια δουλεια παραλληλα με την κανονικη σε καποια ομαδα.

* Ασχετο αλλο το σωστο ειναι φυσικοθεραπευτης και λαθος το φυσιοθεραπευτης; Γιατι ακουγεται πολυ το 2ο οπως και η φυσιοθεραπεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Ασχετο αλλο το σωστο ειναι φυσικοθεραπευτης και λαθος το φυσιοθεραπευτης; Γιατι ακουγεται πολυ το 2ο οπως και η φυσιοθεραπεια...

 

Οι γλωσσολόγοι ακόμα δεν έχουν καταφέρει να λύσουν το πρόβλημα. Βασικά είναι και τα 2 το ίδιο πράγμα, και τα 2 σωστά! Οπότε χρησιμοποιείς όποιο σου κάνει κέφι! Γεγονός είναι οτι το "φυσιοθεραπεία" τραβιέται πιο πολύ τον τελευταίο καιρό, αλλά εμένα μου φαίνεται φλώρικο (σα να λες "tip" αντί για "μπουρμπουάρ" ένα πράγμα)

Εγώ βάζω "Κ" , είναι oldschoolιά και πιό brutal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα παιδια.... τελειωνω τει φυσικοθεραπειας και θελω να ετοιμασω την πτυχιακη μου... το θεμα μου> ατυχης τριαδα στο γονατο... εχει καποια/οιος παλαιοτερη/ος ιδεα για το που πρεπει να ψαξω? καποιο link? να δω βασικα πως να ξεκινησω και πως θα βρω θεματα και πληροφοριες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ψάχνεις να βρεις πώς θα "στήσεις" την εργασία σου, πώς θα ξεκινήσεις, πώς θα κινηθείς, πώς θα καταλήξεις κλπ, βρες μια οποιαδήποτε καλή πτυχιακή με παρεμφερές θέμα (κάποιον τραυματισμό δηλαδή) και δες την δομή της.

Αν ψάχνεις για βιβλιογραφία, στις βιβλιοθήκες. Στον ιντερνέ δεν νομίζω να βρεις αρκετό υλικό για πτυχιακή εργασία. Για εργασία λίγων σελίδων, ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

γεια σας παιδια...ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση και θελω να δηλωσω φυσιοθεραπεια...με μαθημα επιλογης βιολογια μπορω να πιασω τριτο πεδιο και να τν δηλωσω?

 

γεια σας παιδια...ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση και θελω να δηλωσω φυσιοθεραπεια...με μαθημα επιλογης βιολογια μπορω να πιασω τριτο πεδιο και να τν δηλωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...