Προς το περιεχόμενο

γνωμες για αγορα σκληρου


pyro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε pyro, θα σου έλεγα να περιμένεις τη νέα σειρά της ΙΒΜ 120GXP, με κωδικό IC35L040AVVA (για 40GB δίσκο). Αν τους έχει δεί κανείς στην αγορά, ας το πεί. Προσοχή: η προηγούμενη σειρά 60GXP έχει κωδικό IC35LxxxAVER ενώ η νέα 120GXP IC35LxxxAVVA (με xxx τη χωρητικότητα), δηλαδή οι κωδικοί είναι ίδιοι εκτός απο τα δύο τελευταία γράμματα. Η νέα σειρά βγαίνει σε χωρητικότητες 40, 80 και 120GB ενώ υπάρχουν και 60, 75GB μοντέλα για OEM χρήση.<p>[ 15-12-2001: Message edited by: spock ]</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω η Matrox αγορασε την quantium? γιατι οι fireball (εχω δυο εκ των οποιων ο ενας δεν δουλευει) οταν τους πηρα ηταν της quantium. τεσπα, ο matrox που μου λετε ακογετε καλος, ΑΝΟΜΑΛΟΣ το εχω σκευτει ο δικος μου εχει ανεμηστηρα απο κατω αλλα θα παρω ενα kit που μπαινει στην θηρα 5.25' για να τον ψυχει. Ευχαριστω πολυ για τις προτάσεις σας, καλες γιορτες! smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε pyro, πράγματι η Maxtor αγόρασε το τμήμα σκληρών δίσκων της Quantum. Πλέον μπορεί να εκμεταλλευτεί όλη την τεχνογνωσία της Quantum. Προσοχή στις προτάσεις του Anomalos, όμως, γιατί μάλλον τους δικούς του δίσκους θα τους έχει μέσα σε ενυδρείο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Βασίλειε, τη διαφορά με τους νέους Maxtor (υποθέτω οτι εννοείς τους Ultra ATA/133) δεν τη γνωρίζω. Η διαφορά με την προηγούμενη σειρά της ΙΒΜ είναι η αυξημένη χωρητικότητα ανα platter, το οποίο σημαίνει αυξημένη διαμεταγωγή. Επ'ίσης, χρησιμοποιούν τη νέα τεχνολογία της ΙΒΜ, γνωστή ως "pixiedust", η οποία αυξάνει την αξιοπιστία των δεδομένων καθ'ως και την χωρητικότητα. Τέλος, είναι η ανανεωμένη σειρά της IBM μετά το φιάσκο με τη σειρά 75GXP, η οποία απεδείχθη προβληματική. Αυτά τα ολίγα. Όποιος τους εντοπίσει στην αγορά, ας το πεί, γιατί περιμένω να έρθουν στην Ελλάδα για να κάνω αναβάθμιση (βέβαια, μπορεί οι εισαγωγείς να περιμένουν να φύγει το στόκ στις γιορτές και να τους βγάλουν στην αγορά μετά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon gia to thema twn thermokrasiwn pou anevazoun oi diskoi! Apo oti eida sto site tis maxtor i thermokrasia gia optimal performance tou diskou Maxtor 40Gb UATA133 7200RPM einai 40-45C... Mias kai to mobo mou einai efodiasmeno me ena thermal diode... ekana to eksis. Ekana shut down, sindesa to diode sto mobo.. kai meta to kolisa stin epanw metaliki epifaneia tou diskou. Afou ekana restart.. i themrokrasia pou mou edeikse itan 30C (simiwsi oti to pc douleue pio prin gia kanena 4wro). Epomeni kinisi itan to burn-in-wizard tou Sandra me mono test to elegxo tis taxititas tou diskou (10 sinexomena test) kai me ekpliksi proseksa oti i thermokrasia me to zori anevike stous 32C (epaize anamesa stous 31 me 32C). Auta! cool.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...