Προς το περιεχόμενο

Κουτί και ανεμιστήρες...


globc25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα πρόσφατα ένα κουτί της Chieftech (340W) το οποίο έχει θέση για 4 80αρηδες ανεμιστήρες. Έχω πάρει ήδη 2 τους οποίους τους έχω τοποθετήσει ακριβώς κάτω από το τροφοδοτικό και ρίχνουν τον αέρα πάνω στους σκληρούς του συστήματος. Οι άλλες δύο θέσεις βρίσκονται στην άλλη πλευρά (μπροστινή χαμηλά). Σκέφτομαι να πάρω άλλους δύο ανεμιστήρες αλλά δεν είμαι σίγουρος που ακριβώς να τους τοποθετήσω. Είχα διαβάσει και κάτι παλιότερα posts όπου απ' ότι κατάλαβα καλό θα ήταν οι ανεμιστήρες που τοποθετούνται στην μπροστινή μεριά του κουτιού να ρυθμίζονται με τέτοιο τρόπο ώστε να βγάζουν αέρα από το κουτί και όχι να βάζουν. Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτήσει...

Επι τη ευκαιρία... Έχει χαλάσει το φωτάκι που υποδεικνύει την λειτουργία του σκληρού. Κοίταξα τα καλώδια για τα ledακια και είναι όλα κουμπομένα κανονικά πάνω στην μητρική. Ξέρει κανείς αν παίζουν ανταλλακτικά λαμπάκια τέτοιου είδους?<p>Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σωστή τοποθέτηση έξτρα fans είναι ως εξής:<p>Αυτοί που μπαίνουν στο μπροστινό μέρος του κουτιού, ΒΑΖΟΥΝ ΑΕΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ.

Αυτοί που μπαίνουν στο πίσω μέρος του κουτιού, ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ.<p>Μπορείς να δεις και στο δικό μου site, τι ακριβώς έχω κάνει, για να πάρεις και μερικές ιδέες.<p>Όσο αφορά το δεύτερο θέμα με το λαμπάκι της κινητικότητας του σκληρού δίσκου. Δοκίμασες να βάλεις το βισματάκι, ανάποδα πάνω στην μητρική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...