Προς το περιεχόμενο

Apple Service Greece


warchief

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, λοιπον έχω έχω macbook cd 1st generation white 2.0Ghz αγορασμένο απο Apple Σουηδίας (δλδ Apple Europe). Μεχρι στιγμης που ειχα καποια προβληματα με το top case, το service στην Σουηδια σε κάποιo Apple Service ήταν άμεσο. Προχθες μου εμφάνισε πρόβλημα η μπαταρια (random shutdowns) αλλα το πρόβλημα είναι πως την επομενη μερα πετουσα για Ελλαδα, και έτσι δεν μπορούσα να αφήσω το laptop στην Στοκχόλμη μιας και η όλη ιστορία πέρνει 2,3 εργάσιμες εκει. Επειδη το macbook μου είναι μέσα στις παρτίδες με τις προβληματικές μπαταρίες, οπότε η αντικατάσταση - free of charge - είναι σίγουρη, θελω να ρωτησω αν μπορω να την κάνω στην Ελλάδα, σε κάποιον service provider εδω. Με λίγα λόγια η ερώτηση είναι: "Αξίζει να μπλέξω με την Rainbow? Θα εχω καινούργια μπαταρία - δωρεάν - μέσα σε 3,4 εργάσιμες?"

 

Οποιος έχει συναντήσει σχετικο πρόβλημα, ή οποιαδήποτε άποψη καλοεχούμενη.

 

Ευχαριστώ,

 

-Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε οπλαρχηγέ (;)) απ'όσο ξέρω η εγγύηση της Apple σε καλύπτει όπου και να βρίσκεσαι, αρκεί να υπάρχει αντιπροσωπεία. Μπορείς να επικοινωνήσεις με την Rainbow και να ρωτήσεις τους ίδιους πόσο παίρνει χρονικά η συγκεκριμένη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...