Προς το περιεχόμενο

Κατατακτήριες για παιδαγωγικό! Τι να διαλεξω?


Sirina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μεθυσμένος τα λες αυτά?

 

Δεν ειναι μεθυσμενος, απλα ειναι νταης.

(aka Φουσεκης :P)

 

 

Για αυτό τα λόγια σου περιορισμένα μάγκα!:mad:

 

Και εσυ τι ακριβως εισαι που θα μας πεις ποτε να μιλησουμε και ποτε οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσυ τι ακριβως εισαι που θα μας πεις ποτε να μιλησουμε και ποτε οχι?

 

Καμμιά σχέση!

 

Καλά ρε καρ@γκι@ζη, ''αν είμαι καθηγητισκος έγραψες στην αρχή'', και τώρα το αλλάζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι εσύ μεθυσμένος??? δεν χρειάζεται γνώσεις τριτοβάθμιας εκπαίδευσης για να καταλάβει κάποιος πως σύμφωνα με τον typhoon "δημόσιο μαστίγωμα" χρειάζονται ατοί που επιλέγουν το επάγγελμα λόγω τον πλεονεκτημάτων του (ελλειψη θέσεων αυτή την περίοδο και τα "γενικά" πλεονεκτήματα του δημοσίου υπαλλήλου) και όχι βέβαια όλος ο κλάδος τον δασκάλων συμπεριλαμβανομένων αυτών που αγαπούν και ασκούν σωστά το επάγγελμα. Και αυτή η άποψη που είναι σύμφωνη και με εμένα, είναι προφανώς τόσο απόλυτη λόγω της ευαισθησίας που πρέπει να λαμβάνουν ζητήματα που εμπλέκουν παιδιά. Επιπλέον δεν έχεις το δικαίωμα να αποκαλείς κάποιον καραγκιώζη επειδή διαφωνείς με τις απόψεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι όπως ο gerr οι οποίοι προσπαθούν να καταλάβουν αυτά που διαβάζουν...

Προφανώς η αντίθεση μου δεν είναι στο να γίνει κάποιος δάσκαλος...απλώς λέω να γίνει, αν του αρέσει και το κάνει με όρεξη και μεράκι. Δεν είπα ποτέ ότι είναι εύκολη δουλειά...αυτό που δεν μπορώ και θεωρώ απαράδεκτο είναι να πηγαίνει να γίνεται δάσκαλος αυτός που απλώς θέλει να βολευτεί στο δημόσιο και ο οποίος σε λίγο καιρό θα βγάζει το άχτι του στα παιδιά του κοσμάκη.

Δεν αντιτίθομαι στο να μπει στο δημόσιο, ας κάνει κάτι άλλο όμως, από κλάδους το δημόσιο άλλο τίποτα.

Όσο για τα υπόλοιπα θα σου πρότεινα να μην είσαι τόσο επικριτικός με τους άλλους δεδομένου ότι δεν ξέρεις ούτε τι κάνουν, ούτε πόσα βγάζουν και ούτε πόσο ευτιχισμένοι είναι. Ούτε θεωρώ κακό που έβαλες στόχο το δημόσιο δεδομένου ότι συμφωνώ ότι στον ιδιωτικό τομέα στην Ελλάδα όντως δουλεύεις πολύ και ανταμοίβεσαι ελάχιστα. Αν όμως σε 10 χρονάκια είσαι ο δημόσιος υπάλληλος που κοίτεται όλη μέρα σε μια καρέκλα με τσιγάρο και φραπέ και κοιτάει τον άμοιρο πολίτη που έτυχε στην ανάγκη με το ύφος: "Ο ρε φίλε τι ήρθες τώρα εσύ εδώ να μας πρήξεις..." τότε θα είσαι γελοίος είτε σου αρέσει είτε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμιά σχέση!

 

Καλά ρε καρ@γκι@ζη, ''αν είμαι καθηγητισκος έγραψες στην αρχή'', και τώρα το αλλάζεις?

 

Ναι τραβα δες κανεναν οφθαλμιατρο, γιατι δεν βλεπω πουθενα να λεει το ποστ μου οτι τροποποιηθηκε. Αντιθετως, ολα τα δικα σου ποστ ειναι edited.

 

 

Σε περιπτωση που δεν το ξερεις ειναι "καμία"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[σφήνα]

Το ορθότερο είναι καμμία και είναι λέξη σύνθετη (και αν μία -> καν μία -> καμμία). Το γράμμα ν ερχόμενο κατά τη σύνθεση σε επαφή με τα γράμματα μ και γ παίρνει τη μορφή τους. Επειδή όμως γινόταν πολύ συχνά λάθος και στα πλαίσια μιας (κατά τη γνώμη μου ανόητης) απλοποίησης της γλώσσας, στα λεξικά και τους διορθωτές έχει περάσει ως ορθό και το "καμία". Συγγνώμη, αλλά η επαγγελματική μου διαστροφή δε με αφήνει να αγιάσω.

[/σφήνα]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τραβα δες κανεναν οφθαλμιατρο, γιατι δεν βλεπω πουθενα να λεει το ποστ μου οτι τροποποιηθηκε. Αντιθετως, ολα τα δικα σου ποστ ειναι edited.

 

 

Σε περιπτωση που δεν το ξερεις ειναι "καμία"

 

Λοιπόν, φίλε δεν ξέρω τι λαμογιά έκανες, πάντως οφείλεις να παραδεχθείς, ότι με χαρακτήρισες ''καθηγητίσκο'' και μετά το άλλαξες.

όχι τίποτε άλλο δηλαδή, αλλά δεν έχω παραισθήσεις, ουτε λόγο να σε κατηγορήσω άδικα για κάτι που δεν συνέβη.

Στο κάτω, κάτω κράτησα και screenshot...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, φίλε δεν ξέρω τι λαμογιά έκανες, πάντως οφείλεις να παραδεχθείς, ότι με χαρακτήρισες ''καθηγητίσκο'' και μετά το άλλαξες.

όχι τίποτε άλλο δηλαδή, αλλά δεν έχω παραισθήσεις, ουτε λόγο να σε κατηγορήσω άδικα για κάτι που δεν συνέβη.

Στο κάτω, κάτω κράτησα και screenshot...

 

ε ανέβασε το screenshot τι το κουράζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ψάχνω και εγώ για κατατακτήριες, έχω τελειώσει την φιλολογία στο πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και απλά ήθελα να σε ενημερώσω ότι είναι πολύ σκληρά τα πράγματα στα Γιάννενα. Βέβαια θα πάρεις γνώσεις αλλά αφού πας για δεύτερο πτυχίο ίσως να μην είναι απαραίτητο να σπάσουν τόσο τα νεύρα σου... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...