Προς το περιεχόμενο

Αγορά Wireless ADSL Router


Sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Επιθυμώ την αγορά Wireless ADSL Router με τα εξής χαρακτηριστικά:

  • Δυνατότητα QOS (αλήθεια ποιοί πάροχοι το υποστηρίζουν;). Συγκεκριμένα, θέλω υψηλή προτεραιότητα για ένα συγκεκριμένο traffic (δε θα το γονατίζω με torrents κ.τλ. βέβαια)
  • Μεγάλη σταθερότητα χωρίς disconnects, δηλαδή μεγάλο uptime χωρίς προβλήματα.
  • Υποστήριξη VPN (L2TP/IPSEC). Αλήθεια, έχει καταφέρει κάποιος routers διαφορετικών εταιρειών να μιλήσουν σε vpn;

Πάω για το Linksys WAG200, θα με καλύψει;

 

Ευχαριστώ θερμά για τις προτάσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Επιθυμώ την αγορά Wireless ADSL Router με τα εξής χαρακτηριστικά:

  • Δυνατότητα QOS (αλήθεια ποιοί πάροχοι το υποστηρίζουν;). Συγκεκριμένα, θέλω υψηλή προτεραιότητα για ένα συγκεκριμένο traffic (δε θα το γονατίζω με torrents κ.τλ. βέβαια)
  • Μεγάλη σταθερότητα χωρίς disconnects, δηλαδή μεγάλο uptime χωρίς προβλήματα.
  • Υποστήριξη VPN (L2TP/IPSEC). Αλήθεια, έχει καταφέρει κάποιος routers διαφορετικών εταιρειών να μιλήσουν σε vpn;

Πάω για το Linksys WAG200, θα με καλύψει;

 

Ευχαριστώ θερμά για τις προτάσεις σας.

 

to qos tha pexei se olous oso xero.o idios o router dinei priorities i think.logika mia apo ta idia prepei na kanei kai to zyxel 661 hw kai to vigor 2800

 

to linksys exei ipsec,l2tp,pptp,ipsec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγώ θα πρότεινα και το USR 9108. Είναι ακριβότερο όμως.. Έχει πιο καινούργιο chip από τα zyxel 660. Εγώ πήγαινα για wag200 αλλά πραγματικά τελευταία στιγμη άλλαξα γνώμη γιατί ενώ έβλεπα πολλούς χρήστες με προβληματάκια (επιλύσιμα) με το linksys δεν βρήκα ούτε έναν παραπονεμένο για το 9108. Βέβαια το wag200 το έχει και η κουτσή Μαρία οπότε... Τεσπα.. Είχα και το 9105 και πολύ στεναχωρήθηκα που το έδωσα.. Κάτι άλλο που πρέπει να σκεφτείς είναι ότι στο wag200 η κεραία δεν είναι αφαιρούενη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...