Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για αυτοκινητο ford ka


stelios2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλισπερα ειμαι φοιτητης και σκεφτομαι να αγορασω ενα αμαξακι μικρο για αθηνα.

ο προπονητης μου στην ομαδα πουλαει ενα Ford Ka ,1.300 κυβικα , 1997 μοντελο , με υ/τ και a/c ..

εχει κανεις εμπειρια απο αυτο το αμαξι απο πλευρας αξιοπιστιας, καταναλωσης , service κλπ κλπ..

 

γενικα ο τυπος ειναι ψυρας και το χει σε καλη κατασταση, γενικα ειναι μεγαλος σε ηλικια και δεν φαινεται γκαζιαρης,ειναι ατρακαριστο , με service ολα κομπλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από την τιμή και τον τρόπο πληρωμής.

edit: Είμαι πολύ βιαστικός τελευταία, συγγνώμη. Εννοώ πως για να δεις αν είναι καλή αγορά, πρέπει να βάλεις μέσα τον παράγοντα τιμή. Γενικά μιλώντας τα σέρβις των φορντ κυμαίνονται γύρω από το μέσο όρο. Το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το είχα ποτέ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου πε πως σκεφτοταν για 3.000 αλλα και με λιγοτερα δεν εχει σημαντικο προβλημα. δεν μιλισαμε στα ποσα ακριβως. εγω λεω κατι σε 2.500 μαξιμουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το KA ειναι παρα πολυ καλο αυτοκινητο αλλά εχει ενα πολυ βασικο

μειωνεκτιμα....Αδυναμος κινητηρας!

 

Απο θεμα οδικής συμπεριφορας ειναι αριστο με πολυ καλα κρατηματα και καλο τιμονι(ακριβεσταστο για τη κατηγορία)

 

Απο θεμα αξιοπιστίας δε μας εβγαλε κανενα προβλημα.

 

Υ.Γ 3000 euro ειναι πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που το ειχα ως αμαξι αντικαταστασης για μερικες μερες,εχω τις χειροτερες εντυπωσεις. Μικροι χωροι, αδυναμος κινητηρας και τα χειροτερα φρενα που εχω δοκιμασει ποτε.Ηταν οικονομικο βεβαια αλλα για τα φρενα και μονο, εγω δε θα το αγοραζα ποτε.Σε αυτα τα λεφτα εγω θα κοιταζα καποιο μεταχειρισμενο Starlet που έχουν και τρομερη αξιοπιστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα.. δλδ δεν ειναι και πολυ καλη επιλογη..

 

Για μεσα στη πολη και μονο ειναι καλο.

Για ταξίδι θα σου βγαλει λιγο τη παναγια(με 4η το πας στη 5η μπουκωνει:mrgreen:)

 

Τωρα γι αυτο που ειπε ο firegarden εφοσων ηταν αμαξι αντικαταστασης

φανταζομαι οτι δεν θα ειχε δεχτει τη δεουσα προσοχη και φροντιδα με το δικο μας το οποιο ειχε και καλα φρενα και καλα κρατηματα, μεσα στις στροφες ειχε ξεφτιλισει πολλά "γρηγοροτερα" αμαξακια τοτε...Στην ευθεια ηταν αλλη ιστορια:D

 

Τωρα για τους χωρους συμφωνω αλλά αυτο ειναι αμεσως συμβιβασμος μιας και μιλαμε για αυτοκινητο πολης.

 

Κοιτα και για κανενα corsa 90ps 1400cc(αυτο εχω τωρα)και η τιμή του για ενα μοντελο παιζει εκει κοντα στα 3000 με καλο εξοπλισμο(abs-a/c-airbag κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα και για κανενα corsa 90ps 1400cc(αυτο εχω τωρα)και η τιμή του για ενα μοντελο παιζει εκει κοντα στα 3000 με καλο εξοπλισμο(abs-a/c-airbag κλπ)

 

Λυπάμαι αλλά δεν πρόκειται να βρεί Corsa 1.4 στα 3000. Είμαι κάθετος σε αυτό :-D εκτός αν βρεί κανένα τρακαρισμένο σε χάλια κατάσταση, ή τον συμπαθήσει πολύ ο πωλητής (είναι γνωστός κτλ).

 

Για αγορά μεταχειρισμένου μπορείς να συμβουλευτείς το πολύ οργανωμένο site του autotriti.

Επέλεξε "Αγοράζοντας μεταχειρισμένα"->"Τιμές μεταχειρισμένων" για να δεις περίπου που κυμαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βρεί τόσο ας το πάρει λοιπόν!

(είχα στο μυαλό μου πιο καινούρια μοντέλλα)

Καλό θα ήταν όμως αφού ψάχνει για όχημα 10ετίας, να ψάξει και για κανένα Japan made :)

Εννοώ κάποιο micra, starlet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω για μεσα αθηνα το θελω και για σαββατοκυριακα επιδαυρο.. και τπτ αραχωβες κλπ αμα κατσει κανα free διημερο. θελω να πω ναι και για διαδρομες εκτος αθηνων, οχι ομως μεγαλες και πολυ συχνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ισως και απο τα ασχημοτερα αυτοκινητα που εχουν βγει

σαν σκαθαρι πατημενο

 

Όχι... υπάρχει το mazda 121

http://www.judith-rod.de/images/mazda121/seite.jpg

 

Δεν ξέρεις ποιο είναι το μπροστά και ποιό το πίσω μέρος του...

 

Super ευκαιρία στο μεγάλο παζάρι για όσους θυμούνται :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...