Προς το περιεχόμενο

το επιλεγμενο δικτυο αλαζει μονο του....


Cleric

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια σος... πηρα ενα Κ800ι απο αναβαθμιση κοσμοτε και το εστειλα δωρο στην κοπελα μου εξωτερικο...πριν το στειλω το ειχα δοκιμασει το τηλεφωνο ολα καλα ολα ωραια... ομως οταν βαζει την καρτα της μεσα στο τηλεφωνο και το ανοιγει ενω στην αρχη βγαζει διαθεσιμο δικτυο μετα απο μερικα δευτερολεπτα δειχνει no network.. το αλαζει ψαχνοντας τα δικτυα... επιλεγει το δικτυο της και μετα απο λιγο παλι χανεται...

 

καμμια ιδεα κανεις τι φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο για Cosmote, μια που είναι και από αναβάθμιση; Θυμάμαι, παλιά έκαναν κάτι τέτοια οι εταιρείες, κυρίως σε καρτοκινητά, νόμιζω όμως ότι το έχουν καταργήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι τοσα χρονια στην κοσμοτε και οσα κινητα εχω παρει απο αναβαθμισεις ποτε δεν ηταν κλειδωμενο καποιο τηλεφωνο...οχι οτι το αποκλειω απλως μου φαινεται περιεργο να το εκαναν τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα,

 

για πες να κάνει το εξής να πάει στο menu => settings => connectivity => mobile networks=> gsm/3g networks => και θα επιλέξει από εκεί gsm (only).

Στην συνέχεια να κάνει επανεκκίνηση της συσκευής και να ξαναεπιλέξει το δίκτυο με το οποίο συνεργάζεται.

 

Να σημειώσω μόνο ότι πλέον οι συσκευές στην Ελλάδα δεν είναι κλειδώμενες οπότε ας δοκιμάσει την παραπάνω επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό.τι είπα κι εγώ δηλαδή :-P

 

Ναι φίλε μου και συγνώμη απλώς η παραπάνω παρατήρηση μου ήταν ως προς το που πρέπει να ψάξει στο μενού της συσκευής. Δεν ήθελα να αναιρεσω την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...