Προς το περιεχόμενο

για τους παραδοσιακους, site για ΑοΕ2


Age4Greeks

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελπιζω να μη θεωρηθει ως spam απο τους mods απλα ηθελα να ενημερωσω οτι στο http://www.age4greeks.gr οι παλαιμαχοι του ειδους μπορουν να επιδωθουν στις αγαπημενες του μεσαιωνικες μαχες:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κι εμένα το AOE2 ειναι το αγαπημένο μου αλλα κοιτάχτε και λίγο τη συνέχεια του...

 

Μιλάμε για εκπληκτικό παιχνίδι.Αντάξιο του προκατόχου του.

 

Στην αρχή δεν με είχε εντυπωσιάσει όμως μετά οταν διαπιστωσα τα ιστορικά στοιχεία που περιέχει μέσα απο units κυρίως το είδα αλλιώς το θέμα.

 

Δώστε του αλλη μια ευκαιρία.

 

Τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες συνέχεια εννοείς το ΙΙΙ; Εμένα δεν μου άρεσε, ο τρόπος gaming μου θύμησε περισσότερο aom παρά aoe. Ήθελα το ΙΙΙ να το κάνουν όμοιο με το ΙΙ στον τρόμο χειρισμού. Βέβαια δεν έπαιξα πολύ για να το δω καλά.. ίσως να μου άρεσε αν το συνέχιζα αλλά επειδή το περίμενα με αγωνία με απογοήτευσε και γύρισα στο παλιό καλό aoeII the conquerors exp. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το III εννοώ.

 

Γιατι να γίνει remake του παιχνιδιού πάλι δεν θα ήταν το ίδιο.

 

Εξάλλου η σειρά ξεκίνησε για να προχωρήσει χρονολογικά.

 

Και το AOE1 ήταν παιχνιδάρα αλλα προχώρησε η σειρά απ τα αρχαία χρόνια στον μεσαίωνα.

 

Τώρα βρισκόμαστε σε Industrial-Imperial ages και το επόμενο θα έχει να κάνει με τους παγκόσμιους πολέμους.

 

Η λογική συνέχεια ειναι απλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΙΙΙ για μένα ήταν απλά τραγικό. Ακόμα και να ξεχάσω ότι ήταν συνέχεια του φοβερού ΙΙ (πράγμα που μεγαλώνει της απαιτήσεις) ήταν για πέταμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα βρισκόμαστε σε Industrial-Imperial ages και το επόμενο θα έχει να κάνει με τους παγκόσμιους πολέμους.

 

Ναί φίλε και εγώ συμφωνώ σε αυτό αλλά λέω πως άλλαξαν το χειρισμό του. πχ εγώ ήθελα, όπως στο ΙΙ, οι villagers να μαζεύουν χρυσό-πέτρα-φαγητό-ξύλο με τον ίδιο τρόπο. Στο ΙΙΙ αν θυμάμαι καλά το έκαναν ακριβώς όπως το aom. Επίσης στο ΙΙΙ άλλαξαν πολύ τους ήχους του παιχνιδιού - κάτι που πάλι δεν μου άρεσε. anyway αν το βρω το game θα το ξαναβάλω να το ξαναδώ. Απο το 1999 πάντως παίζω το II και δεν το έχω βαρεθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο expansion του 3 ειναι το The Warchiefs και θα βγεί κι αλλο ενα expansion το the Asian Dynasties.

 

Στο Collectors Edition του AO3 υπήρχε μια φωτογραφία που έδειχνε οτι θα βγούν 5 AOE συνολικά.

 

Το 4ο θα αναφέρεται στον 1ο και στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο έτσι δείχνει η φωτογραφία τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...