Προς το περιεχόμενο

Mac Desktops (our Mac OS X screenshots!)


QSpec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Το πάθος ποτέ δεν είναι λάθος ή σωστό. Ξεφεύγει από τέτοιες λογικές, απλά υπάρχει... γι'αυτό λέγεται και πάθος ;)

Πάντως πιστεύω ότι το κιτρινάκι ταιριάζει απόλυτα στο desktop μου :-D

 

Συνεννοημένη ήμασταν; Δες τίτλο το άρθρο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν σε ενοχλούν τα τόσο μεγάλα εικονίδια στο dock;Φτιάχτο λίγο,να καντο έτσι :P

 

[9lvozl61k3mh7va0ho08.png

 

Επεξ/σία από gnsX
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εικονίδια των δίσκων εννοείς;

Δεν βρίσκω τώρα που είναι ακριβώς αλλά είναι απο αυτό το site

(Νομίζω το Blend)

http://interfacelift.com/icons-mac/index.php?sort=downloads

 

Αν θες το apple drive

http://rapidshare.com/files/168194023/Black_Drive_Internal.icns.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Front row,τα εικονίδια τα άλλαξα ένα-ένα manual,δεν είναι όλα αλλαγμένα.

Ψέματα,το itunes είναι.Επειδή το χρησιμοποιώ για βιβλιοθήκη ταινιών και όχι για μουσική το 'χω βάλει έτσι,το εικονίδιο το 'χα πριν στο fronτ row και μπερδεύτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα. Να και το τρέχον δικό μου:

 

3067383189_f7e9253a74.jpg

 

Παρατηρήσεις:

 

1. Η οθόνη του MacBook έχει ανάλυση 1280χ800. Τα 800 pixel του ύψους είναι από μόνα τους λίγα. Θεωρώ πως είναι κρίμα να μειώνουμε το λιγοστό ωφέλιμο ύψος κι άλλο αφήνοντας το Dock στο κάτω μέρος της οθόνης. Για το λόγο αυτό προτιμώ το Dock κάθετα, στ' αριστερό μέρος της οθόνης.

 

2. Για να έχω ακόμα περισσότερο διαθέσιμο χώρο για δουλειά στην οθόνη, κανονικά έχω το Dock να κρύβεται αυτόματα και να εμφανίζεται μόνο αν πηγαίνω το ποντίκι τέρμα αριστερά. Για να βγει όμως το screenshot απενεργοποίησα αυτή τη λειτουργία προσωρινά.

 

3. To περίεργο pop-up που φαίνεται είναι ένα stack που δημιούργησα με το home folder μου. Το άφησα επίτηδες ανοιχτό στο screenshot γιατί φαίνεται ψαρωτικό. ;)

 

4. Τα Folder Icons είναι από το Iconfactory, από το Set Agua Extras vol.1

 

5. Μου αρέσει να έχω καθαρό το Desktop και γι' αυτό έχω επιλέξει να μην φαίνεται το εικονίδιο του εσωτερικού δίσκου του MacBook.

 

6. Η φωτογραφία του background είναι η γάτα μου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα. Να και το τρέχον δικό μου:

 

3067383189_f7e9253a74.jpg

 

Παρατηρήσεις:

 

1. Η οθόνη του MacBook έχει ανάλυση 1280χ800. Τα 800 pixel του ύψους είναι από μόνα τους λίγα. Θεωρώ πως είναι κρίμα να μειώνουμε το λιγοστό ωφέλιμο ύψος κι άλλο αφήνοντας το Dock στο κάτω μέρος της οθόνης. Για το λόγο αυτό προτιμώ το Dock κάθετα, στ' αριστερό μέρος της οθόνης.

 

Παρα πολυ σωστος..

Με 800 πιξελ κ το μεγαλο σε μεγεθος dock στο κατω μερος ειναι τελειως αντιπαραγωγικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα. Να και το τρέχον δικό μου:

 

3067383189_f7e9253a74.jpg

 

Παρατηρήσεις:

 

1. Η οθόνη του MacBook έχει ανάλυση 1280χ800. Τα 800 pixel του ύψους είναι από μόνα τους λίγα. Θεωρώ πως είναι κρίμα να μειώνουμε το λιγοστό ωφέλιμο ύψος κι άλλο αφήνοντας το Dock στο κάτω μέρος της οθόνης. Για το λόγο αυτό προτιμώ το Dock κάθετα, στ' αριστερό μέρος της οθόνης.

 

2. Για να έχω ακόμα περισσότερο διαθέσιμο χώρο για δουλειά στην οθόνη, κανονικά έχω το Dock να κρύβεται αυτόματα και να εμφανίζεται μόνο αν πηγαίνω το ποντίκι τέρμα αριστερά. Για να βγει όμως το screenshot απενεργοποίησα αυτή τη λειτουργία προσωρινά.

 

3. To περίεργο pop-up που φαίνεται είναι ένα stack που δημιούργησα με το home folder μου. Το άφησα επίτηδες ανοιχτό στο screenshot γιατί φαίνεται ψαρωτικό. ;)

 

4. Τα Folder Icons είναι από το Iconfactory, από το Set Agua Extras vol.1

 

5. Μου αρέσει να έχω καθαρό το Desktop και γι' αυτό έχω επιλέξει να μην φαίνεται το εικονίδιο του εσωτερικού δίσκου του MacBook.

 

6. Η φωτογραφία του background είναι η γάτα μου. :-)

 

 

 

Γιώργο απο την μέρα που πήρα το Macbook μου είχα κάνει την ίδια ακριβώς σκέψη και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την λειτουργία του. (Αριστερή στοίχιση και απόκρυψη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...